Regisztráció nélkül a fórumon található leírások, anyagok csak korlátozottan hozzáférhetők. Ezek a tartalmak tagjaink saját munkái, megtekintésükhöz a sima regisztráció sem elég, megfelelő aktivitás után válnak csak láthatóvá.
Ezeknek a leírásoknak a másolása, más web oldalon való közzététele a szerző, illetve az oldal tulajdonosának engedélye nélkül TILOS!
Regisztrálj bátran, ha
- kedveled a márkát, és szívesen beszélgetnél róla
- szeretnél egy baráti társaságba tartozni
- megbeszélnéd az autód ügyes-bajos dolgait a csapat tagjaival

Ahhoz, hogy közénk tartozhass nem feltétlenül kell rendelkezned a márka valamely típusával! Oldalunk bár autós fórum, mégis inkább a barátságról szól, beszélgess bátran barátaiddal az üzenőfalon, vagy privát chat-en, oszd meg velünk élményeidet, legyél aktív a fórumon. Biztos találsz olyan témát a topicokban, amihez szívesen hozzászólnál.

A regisztráció ingyenes, viszont adminisztrátori engedélyhez van kötve (részleteket lásd a regisztrációs űrlapon)! Az inaktív regisztrációkat 90 nap elteltével töröljük!

• Szerző
    Üzenet

Általános problémák és megoldásaik

Hozzászólás  Szerző: fym » 2015.10.03. 14:59

köszönöm a gyors válaszotokat! a résolaj csöveket megnéztem, nem repedtek. az üzemanyagcső sajnos nem átlátszó így nem tudom megnézni a levegősödést. az izzitógyertyák is rendben vannak.
fym
Újonc
Újonc

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2015.10.03. 15:22

fym » 16 perce írta:köszönöm a gyors válaszotokat! a résolaj csöveket megnéztem, nem repedtek. az üzemanyagcső sajnos nem átlátszó így nem tudom megnézni a levegősödést. az izzitógyertyák is rendben vannak.

Akármilyen kicsi rés van valahol ott már levegőt kap, és vissza tudja ereszteni az anyagot a tankba hosszabb állás után, ilyenkor aztán nehezen indul. Ez az egyik ami nehéz indulást szokott okozni a másik meg ahogy írtak az izzítógyertyák. Ezeket kitekerve lehet leginkább ellenőrizni, az hogy szakadást mérsz rajtuk és jók az kevés, hamar kell felizzaniuk. Kitekerni persze óvatosan kell őket nehogy beletörjenek. Igazából azt nem tudom, hogy itt van-e visszacsapó szelep a tankba, ha nincs azt is be lehet építeni. Pár hónapig volt nálam egy 1.7 turbódiesel, nekem az egyik résolajcső volt repedve ott engedte vissza, rémálom volt elindulni vele reggelente.
Zafira A Z18XE.
zotya975
Profi versenyző

Hozzászólás  Szerző: fym » 2015.10.10. 12:57

mivel ma volt egy kis időm kicseréltem a gyertyákat de a probléma nem oldódott meg, pedig bíztam benne hogy ennyivel megúszom. nem tudom mi legyen a következő lépés cigar
fym
Újonc
Újonc

Hozzászólás  Szerző: astrásgyerek » 2015.10.11. 09:59

fym » Tegnap, 12:57 írta:mivel ma volt egy kis időm kicseréltem a gyertyákat de a probléma nem oldódott meg, pedig bíztam benne hogy ennyivel megúszom. nem tudom mi legyen a következő lépés cigar

Gázolajszűrőd mikor volt cserélve?
'95 Astra F 1.7 DTL
03' Renault Laguna II Grandtour 1.9 Dci
'99 Fiat Multipla 1.9 JTD
astrásgyerek
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2015.10.11. 11:49

fym » Tegnap, 13:57 írta:mivel ma volt egy kis időm kicseréltem a gyertyákat de a probléma nem oldódott meg, pedig bíztam benne hogy ennyivel megúszom. nem tudom mi legyen a következő lépés cigar

astrásgyerek írta:Gázolajszűrőd mikor volt cserélve?

Nincs ott valahol visszacsapó szelep ami el tud romlani? Tankban például?
Zafira A Z18XE.
zotya975
Profi versenyző

Hozzászólás  Szerző: fym » 2015.10.11. 12:39

megnézem őket, de tegnap még szívtam vele , este már sehogyse indult az új gyertyákkal, akksi teljesen lemerült, bikázva tökéletesen indult, azóta töltön van :hunt lehet csak az akksival volt gond eddig is ?! 1hmmm a héten megnézetem haverommal van hozzá műszere
fym
Újonc
Újonc

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2015.10.11. 13:06

fym » 23 perce írta:megnézem őket, de tegnap még szívtam vele , este már sehogyse indult az új gyertyákkal, akksi teljesen lemerült, bikázva tökéletesen indult, azóta töltön van :hunt lehet csak az akksival volt gond eddig is ?! 1hmmm a héten megnézetem haverommal van hozzá műszere

Nagyon kopott dieseleknél szokott csak előfordulni, hogy ha nem forgat elég gyorsan az önindító akkor nem lesz meg a szükséges kompresszió a hengerben ( a lassú forgatásnál van ideje "elszökni") és ezért nem indul el...nem hiszem hogy ennyire kopott lenne a tiéd. Bár attól függ milyen gyorsan forgatta a saját akkuval.
Zafira A Z18XE.
zotya975
Profi versenyző

Hozzászólás  Szerző: astrásgyerek » 2015.10.11. 17:31

zotya975 » Ma, 11:49 írta:

Nincs ott valahol visszacsapó szelep ami el tud romlani? Tankban például?

Nincs.
Amikor már szökik valahol, akkor szoktak a szívóoldalba beépíteni egyet.
'95 Astra F 1.7 DTL
astrásgyerek
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Hozzászólás  Szerző: Gergely » 2016.07.17. 09:07

Mennyire jó az injektor tisztító karbis autóba?A 2 hét alatt mióta használom az automatát párszor előfordult,hogy már indításnál is a szívatóval játszani kellett 2000 körül tartsa a fordulatot mert különben lefulladt.Dadogva jár és menet közbe erőtlen,alig gyorsul és finoman rángat.Aztán ez következő használatnál nem jön elő.Arra tippelek negyedig volt kasznizás előtt és 1 év alatt megdöglött a benzin a friss meg ami hozzá lett tankolva szépen leoldotta a retket.
1979 Opel Kadett D 1.3S Umbau C1.6SEI 3 ajtó
1983 Opel Kadett D 1.3S automata Berlina 3 ajtó
2000 Opel Astra F Classic X16SZR full fapad 5 ajtó
1995 Opel Corsa B fehér C12NZ 3 ajtó City
Gergely
Sofőr
Sofőr

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.07.17. 09:33

Gergely » 22 perce írta:Mennyire jó az injektor tisztító karbis autóba?A 2 hét alatt mióta használom az automatát párszor előfordult,hogy már indításnál is a szívatóval játszani kellett 2000 körül tartsa a fordulatot mert különben lefulladt.Dadogva jár és menet közbe erőtlen,alig gyorsul és finoman rángat.Aztán ez következő használatnál nem jön elő.Arra tippelek negyedig volt kasznizás előtt és 1 év alatt megdöglött a benzin a friss meg ami hozzá lett tankolva szépen leoldotta a retket.

Hát végülis itt is van olyan kis keresztmetszet a fúvókánál mint az injektorszelep , ha ott lerakódott valami azt akár fel is oldhatja a tisztító folyadék. De szerintem ugyanilyen hatást tud elérni, ha etanolt tankolsz. Felesben keverve el kell mennie vele az autónak, max hidegen többet kell dúsítani. ( de azért a biztonság kedvééért legyen nálad benzin, ha nem indulna a szegény keverék miatt, rá tudd tankolni)Egy adott táv ( mondjuk 1000kilóméter) után viszont mindenképpen benzinszűrőt kell cserélni, mert ha sok trutyi volt a rendszerben az itt fog elakadni.
Zafira A Z18XE.
zotya975
Profi versenyző

Hozzászólás  Szerző: Gergely » 2016.07.17. 09:40

zotya975 » 2 perce írta:Hát végülis itt is van olyan kis keresztmetszet a fúvókánál mint az injektorszelep , ha ott lerakódott valami azt akár fel is oldhatja a tisztító folyadék. De szerintem ugyanilyen hatást tud elérni, ha etanolt tankolsz. Felesben keverve el kell mennie vele az autónak, max hidegen többet kell dúsítani. ( de azért a biztonság kedvééért legyen nálad benzin, ha nem indulna a szegény keverék miatt, rá tudd tankolni)Egy adott táv ( mondjuk 1000kilóméter) után viszont mindenképpen benzinszűrőt kell cserélni, mert ha sok trutyi volt a rendszerben az itt fog elakadni.

Az igazi az lenne már most szétszedni a karbit takarítani mert rá férhet csak nem értek hozzá és nagyobb bajt nem csinálnék.A benzinszűrőm még tiszta,igaz az a motortérbe lévő,a tanké nemtom milyen.Az adaléknál attól tartok leoldja a koszt és a fúvókákat eltömíti.
Gergely
Sofőr
Sofőr

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.07.17. 11:44

Gergely » Ma, 09:40 írta:
Az igazi az lenne már most szétszedni a karbit takarítani mert rá férhet csak nem értek hozzá és nagyobb bajt nem csinálnék.A benzinszűrőm még tiszta,igaz az a motortérbe lévő,a tanké nemtom milyen.Az adaléknál attól tartok leoldja a koszt és a fúvókákat eltömíti.

Hát ja egy autó karbija kicsit bonyolultabb mint egy kismocié ( amikkel nekem is volt már dolgom) de a kadet nem olyan ritka próbálj leírásokat keresni a neten, azok birtokába folyamatosan fényképezve szétszedés közben már meg lehet próbálni egy totális bontást-talarítást. Tömítésekkel mindenképpen készülni kell előre, mert nem mindegyiket lehet visszarakni. Az állító csavaroknál meg ugye számolni kell mennyit volt betekerve. Csak éppen ha egy fúvóka részben el van tömődve, és ahhoz van állítva pölö az alapjárat, ( és gond nélkül működik így)akkor kitakarítás után hiába tekered ugyanoda, már nem lesz jó.
Zafira A Z18XE.
zotya975
Profi versenyző

Hozzászólás  Szerző: Gergely » 2016.07.17. 11:49

zotya975 » 3 perce írta:Hát ja egy autó karbija kicsit bonyolultabb mint egy kismocié ( amikkel nekem is volt már dolgom) de a kadet nem olyan ritka próbálj leírásokat keresni a neten, azok birtokába folyamatosan fényképezve szétszedés közben már meg lehet próbálni egy totális bontást-talarítást. Tömítésekkel mindenképpen készülni kell előre, mert nem mindegyiket lehet visszarakni. Az állító csavaroknál meg ugye számolni kell mennyit volt betekerve. Csak éppen ha egy fúvóka részben el van tömődve, és ahhoz van állítva pölö az alapjárat, ( és gond nélkül működik így)akkor kitakarítás után hiába tekered ugyanoda, már nem lesz jó.

Na ez biztató volt,akkor egyelőre bízok benne ha magasabb fordulaton megy valahogy csoda történik és kitisztul. :)
Gergely
Sofőr
Sofőr

Hozzászólás  Szerző: fym » 2016.09.19. 12:33

sziasztok! mit lehet tenni ha beakadt a biztonsági öv ? :popcorn
fym
Újonc
Újonc

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.09.19. 12:55

fym » 20 perce írta:sziasztok! mit lehet tenni ha beakadt a biztonsági öv ? :popcorn

Mármint a csat amikor bekötötted magad, vagy a feltekercselőben B oszlopban, és nem tudod kihúzni?
Zafira A Z18XE.
zotya975
Profi versenyző

Hozzászólás  Szerző: fym » 2016.09.19. 15:58

zotya975 » Ma, 13:55 írta:Mármint a csat amikor bekötötted magad, vagy a feltekercselőben B oszlopban, és nem tudod kihúzni?

az utóbbi, a feltekercselővel lehet vmi gond
fym
Újonc
Újonc

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.09.19. 17:06

fym » Ma, 15:58 írta:

az utóbbi, a feltekercselővel lehet vmi gond

Az ugye rántásra meg a kocsi adott dőlésére is zár. Elméletileg visszatolásra nyit, illetve ha az autó már egyenesben áll. Hivatalosan nem lehet bontani, mert hülye fejű csavarok vannak rajta, de egyszer már szétszedtem valamiért. Arra kell figyelni hogy ha már a kezedben van semmiképpen ne engedd be teljesen az övet mert ha befog nem tudod beljebb engedni hogy kioldjon. Meg ugye mivel életet menthet csak úgy szabad visszaszerelni ha tökéletesen működik, és rántásra megfog.
Zafira A Z18XE.
zotya975
Profi versenyző

Hozzászólás  Szerző: fym » 2016.09.20. 07:27

zotya975 » Tegnap, 18:06 írta:Az ugye rántásra meg a kocsi adott dőlésére is zár. Elméletileg visszatolásra nyit, illetve ha az autó már egyenesben áll. Hivatalosan nem lehet bontani, mert hülye fejű csavarok vannak rajta, de egyszer már szétszedtem valamiért. Arra kell figyelni hogy ha már a kezedben van semmiképpen ne engedd be teljesen az övet mert ha befog nem tudod beljebb engedni hogy kioldjon. Meg ugye mivel életet menthet csak úgy szabad visszaszerelni ha tökéletesen működik, és rántásra megfog.

az a legnagyobb baj hogy amikor beultem, es ereztem hogy nem jon, lassan visszaengedtem , jatszottam vele hogy meginduljon. hat nem indult meg sehogyse es teljesen bent van.. utana egy orat kuszkodtem hogy a muanyag boritast levegyem rola de aztan feladtam az se olyan egyszeru mint gondoltam :D
fym
Újonc
Újonc

Hozzászólás  Szerző: astrásgyerek » 2016.09.20. 14:20

fym » Ma, 07:27 írta:
az a legnagyobb baj hogy amikor beultem, es ereztem hogy nem jon, lassan visszaengedtem , jatszottam vele hogy meginduljon. hat nem indult meg sehogyse es teljesen bent van.. utana egy orat kuszkodtem hogy a muanyag boritast levegyem rola de aztan feladtam az se olyan egyszeru mint gondoltam :D

Olyan ez mint az F astráé? Ha esetleg érdekel van ilyenem.
'95 Astra F 1.7 DTL
astrásgyerek
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Hozzászólás  Szerző: fym » 2016.10.07. 07:31

köszönöm a segítséget. megoldódott, szétkaptam és a kis műanyag valami volt elkopva és a golyó semmilyen állásban nem ment vissza a helyére középre.
de most újabb probléma adódott... egyik nap azt vettem észre hogy a vezető oldali ajtó behorpadva, festés szétnyílva.. gondolhatjátok mennyi elérhetőséget hagyott ott az illető .. felbav
fym
Újonc
Újonc

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.10.07. 14:50

fym » Ma, 07:31 írta:köszönöm a segítséget. megoldódott, szétkaptam és a kis műanyag valami volt elkopva és a golyó semmilyen állásban nem ment vissza a helyére középre.
de most újabb probléma adódott... egyik nap azt vettem észre hogy a vezető oldali ajtó behorpadva, festés szétnyílva.. gondolhatjátok mennyi elérhetőséget hagyott ott az illető .. felbav

Faxa...ha csak tehetam nem állok autók közé, áruház, stb parkolóban minél messzebb a bejárattól.
Zafira A Z18XE.
zotya975
Profi versenyző

Hozzászólás  Szerző: Gergely » 2016.10.07. 15:40

zotya975 » 49 perce írta:Faxa...ha csak tehetam nem állok autók közé, áruház, stb parkolóban minél messzebb a bejárattól.

Én még bevetem azt is,hogy az elválasztó vonal pont a kocsi közepénél legyen.
Gergely
Sofőr
Sofőr

Előző

Vissza: Kadett