Belépés    Regisztráció

Regisztráció nélkül a fórumon található leírások, anyagok csak korlátozottan hozzáférhetők. Ezek a tartalmak tagjaink saját munkái, megtekintésükhöz a sima regisztráció sem elég, megfelelő aktivitás után válnak csak láthatóvá.
Ezeknek a leírásoknak a másolása, más web oldalon való közzététele a szerző, illetve az oldal tulajdonosának engedélye nélkül TILOS!
Regisztrálj bátran, ha
- kedveled a márkát, és szívesen beszélgetnél róla
- szeretnél egy baráti társaságba tartozni
- megbeszélnéd az autód ügyes-bajos dolgait a csapat tagjaival

Ahhoz, hogy közénk tartozhass nem feltétlenül kell rendelkezned a márka valamely típusával! Oldalunk bár autós fórum, mégis inkább a barátságról szól, beszélgess bátran barátaiddal az üzenőfalon, vagy privát chat-en, oszd meg velünk élményeidet, legyél aktív a fórumon. Biztos találsz olyan témát a topicokban, amihez szívesen hozzászólnál.

A regisztráció ingyenes, viszont adminisztrátori engedélyhez van kötve (részleteket lásd a regisztrációs űrlapon)! Az inaktív regisztrációkat 90 nap elteltével töröljük!

Opel Zafira A Fűtéscsap

Zafira egyterűvel kapcsolatos információk lelőhelye.
  • Szerző
    Üzenet

Opel Zafira A Fűtéscsap

Hozzászólás  Szerző: Csaivanhoe » 2014.10.01. 21:07

Gáz van!
Elvittem a szerelőmhöz az autóm, mert rossz a a fűtéscsapom. Vittem egy Behr fűtéscsapot cserébe. Azért azt, mert a fűtésház patentokkal van összerakva, a klíma rendszerem Behr, tehát Behr a fűtés is. Jól szétszedték a gépet és minő csoda, egy Delphi csap van benne! Hogy a rákban van ez?
Zafira A / Y2K / 1,6 / X16XEL
Csaivanhoe
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Opel Zafira A Fűtéscsap

Hozzászólás  Szerző: tusszi » 2014.10.27. 18:43

Sziasztok!

Szuper nekem sikerült a kézbe' 21....a fűtéscsap és a belső keringető szervó is rossz..:S szépen kerreg a fűtéscsap ...most kiváló a klíma 10 fok felett ninc sa kocsiban...na majd lassan én is meglátom az okosságot:)
tusszi
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Opel Zafira A Fűtéscsap

Hozzászólás  Szerző: tusszi » 2014.10.28. 11:52

Sziasztok!

Igaz látom a topic Zafiráról szól, de G Astra kombi-nál is ki lehet úgy szedni a fűtéscsapot, hogy ne kelljen atomjaira robbantani a műszerfalat / középkonzolt?
Nem tetszett a -2 fokos reggeli idő a kocsiban...pláne hogy ahogy vettem a levegőt azzal a lendülettel dermedt is a szélvédőre. Esetleg lehúzott steckerrel be lehet állítani folyamatos nyitott állásra (ha egyáltalán hozzáférek)

Előre is köszönöm a segítséget!
tusszi
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Opel Zafira A Fűtéscsap

Hozzászólás  Szerző: tusszi » 2014.10.29. 06:28

Csaivanhoe » 2014.10.01. 22:07 írta:Gáz van!
Elvittem a szerelőmhöz az autóm, mert rossz a a fűtéscsapom. Vittem egy Behr fűtéscsapot cserébe. Azért azt, mert a fűtésház patentokkal van összerakva, a klíma rendszerem Behr, tehát Behr a fűtés is. Jól szétszedték a gépet és minő csoda, egy Delphi csap van benne! Hogy a rákban van ez?

Háát nagyon remélem én nem járok majd így, nekem is Behr van, ma kapom szét a középkonzolt, sajnos a leírást még nem tudtam megnézni kellő mennyiségű hozzászólás hiányában, baromságokat meg nem irkálok, csak hogy meg legyen a 15 hozzászólásom. úgyhogy belevágok, jobban fázom reggelente, mint hogy kivárjam azt a pár napot. ;)
tusszi
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Opel Zafira A Fűtéscsap

Hozzászólás  Szerző: bodza » 2015.10.28. 17:55

S.O.S. Tisztelt fórumozók!
Segítségeteket szeretném kérni a fűtéscsapomhoz történő hozzáférés legkevesebb bontással történő megvalósításához.
Behr fűtésrendszerről van szó.
Bocsánat nem írtam, ASTRA G nem ZAFIRA!
Gondolom hogy ott lesz a bibi mert a középkonzol alól hallom hogy kattog a motor a hőmérséklet szabályozó gomb tekergetése közben, csak éppen nem jön meleg!
Eddig tökéletes volt. Aztán jött a kattogás egyre gyakrabban, most pedig már semmi fűtés csak a kattogás.
Nem végleges megoldást keresek egyenlőre, csak valami meleget szeretnék csinálni benne.
Azért szeretnék valami gyors és viszonylag egyszerű megoldást mert Ausztriában vagyok és a hétvégére haza kell mennem.
Csak hát közben megfagyok!
bodza
Újonc
Újonc

Opel Zafira A Fűtéscsap

Hozzászólás  Szerző: talumzsolt » 2016.08.25. 13:32

Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy azt vettem észre ha üzemi hőmérségletre felmelegszik a víz 90 fokra és bekapcsolom a fütést(digit klímás) feltekerem a hőfokot maxra akkor ha megyek az autóval a rácsokon olyan meleg levegőt fúj hogy éget. De ha viszont megállok (piros lámpa vagy kereszteződés vagy várni kell )alapjáraton elmegy a meleg, langyosabbat fúj .Ha megtúráztatom vagy elindulok akkor visszajön a forró levegő.A tűzfalon kivül mind a kettő cső egyforma meleg.
talumzsolt
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Opel Zafira A Fűtéscsap

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.08.25. 14:26

talumzsolt » 54 perce írta:Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy azt vettem észre ha üzemi hőmérségletre felmelegszik a víz 90 fokra és bekapcsolom a fütést(digit klímás) feltekerem a hőfokot maxra akkor ha megyek az autóval a rácsokon olyan meleg levegőt fúj hogy éget. De ha viszont megállok (piros lámpa vagy kereszteződés vagy várni kell )alapjáraton elmegy a meleg, langyosabbat fúj .Ha megtúráztatom vagy elindulok akkor visszajön a forró levegő.A tűzfalon kivül mind a kettő cső egyforma meleg.

Ilyenkor befúvást is kapcsolsz?
Opel f astra caravan 94' C14NZ
zotya975
Profi versenyző

Opel Zafira A Fűtéscsap

Hozzászólás  Szerző: talumzsolt » 2016.08.25. 15:20

Persze kapcsolok befúvást is de a vízhőfokom nem megy vissza ilyenkor tartja a 90 fokot.
talumzsolt
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Opel Zafira A Fűtéscsap

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.08.25. 18:08

talumzsolt » Ma, 15:20 írta:Persze kapcsolok befúvást is de a vízhőfokom nem megy vissza ilyenkor tartja a 90 fokot.

Sosem hallottam még ilyen hibáról, azért kérdeztem a befúvást, mert ha ki van kapcsolva akkor csak a menetszél hozza be a meleget az utastérbe a radiátortól. 1hmmm
zotya975
Profi versenyző

Opel Zafira A Fűtéscsap

Hozzászólás  Szerző: talumzsolt » 2016.08.25. 21:05

pedig van felbav
talumzsolt
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Opel Zafira A Fűtéscsap

Hozzászólás  Szerző: talumzsolt » 2016.08.31. 17:28

Most vettem észre ( digit klima van az autóba) ha feltekerem a gombot a Hi re és ráadom a ventilátort mondjuk a 4 fokozatra és a vizem 80 fokos menet közbe forró levegőt fuj be de ha megállok és csak alapjáraton jár a motor veszít a meleg levegő hőfokából de ha megtúráztatom akkor ujra forrót fúj, ez természetes a zafiránál ?Mert elötte G astrám volt igaz nem digit klimás de az nem csinálta ezt annál a vízmutató még meg se mozdult de már ontotta a meleget.
Tetszik
Tetszik
Imádom
Vicces
Hűha
Szomorú
Dühítő
Hozzászól
talumzsolt
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Opel Zafira A Fűtéscsap

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.09.01. 06:21

talumzsolt » Tegnap, 17:28 írta:Most vettem észre ( digit klima van az autóba) ha feltekerem a gombot a Hi re és ráadom a ventilátort mondjuk a 4 fokozatra és a vizem 80 fokos menet közbe forró levegőt fuj be de ha megállok és csak alapjáraton jár a motor veszít a meleg levegő hőfokából de ha megtúráztatom akkor ujra forrót fúj, ez természetes a zafiránál ?Mert elötte G astrám volt igaz nem digit klimás de az nem csinálta ezt annál a vízmutató még meg se mozdult de már ontotta a meleget.
Tetszik
Tetszik
Imádom
Vicces
Hűha
Szomorú
Dühítő
Hozzászól

Őszinte leszek, még csak ötletem sincs hogy merre érdemes elindulni a hibakereséssel. Javaslom keress fel olyan fórumot is ahol több zafirás van, mert itt nem sok van belőle, így nem tudjuk típushiba, vagy esetleg az autó sajátossága a jelenség.
zotya975
Profi versenyző

Opel Zafira A Fűtéscsap

Hozzászólás  Szerző: Bogyó » 2016.12.17. 08:17

Hali.nekem egy 2002-es 1.6-os benzines zafirám van.az a gondom hogy amikor be kapcsolom a fűtést megy rendesen,csak hosszú kilométerek után is alig langyos a levegő amit fúj maxon..mi lehet a baj?
Bogyó
Újonc
Újonc

Opel Zafira A Fűtéscsap

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.12.17. 13:45

Bogyó » Ma, 08:17 írta:Hali.nekem egy 2002-es 1.6-os benzines zafirám van.az a gondom hogy amikor be kapcsolom a fűtést megy rendesen,csak hosszú kilométerek után is alig langyos a levegő amit fúj maxon..mi lehet a baj?

A vízhőfok mutató szerint rendesen meleg a hűtőfolyadék?
zotya975
Profi versenyző

Opel Zafira A Fűtéscsap

Hozzászólás  Szerző: talumzsolt » 2017.01.08. 22:49

zotya975 » 2016.12.17. 14:45 írta:A vízhőfok mutató szerint rendesen meleg a hűtőfolyadék?

helló nekem is ez a problémám üzemin 85fok -os viznél is digit klimás és 28 fokra van állítva ( HI-re) és nem fújja igazán a forró levegőt inkább csak meleget fúj.Ha 28-ról lejebb venném a hőfokot megfagynánk az autóba.
talumzsolt
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Opel Zafira A Fűtéscsap

Hozzászólás  Szerző: Breki » 2017.01.08. 23:03

talumzsolt » 10 perce írta:helló nekem is ez a problémám üzemin 85fok -os viznél is digit klimás és 28 fokra van állítva ( HI-re) és nem fújja igazán a forró levegőt inkább csak meleget fúj.Ha 28-ról lejebb venném a hőfokot megfagynánk az autóba.

Klima ki van kapcsolva?
Automatán használod vagy manuálban tekergeted a venti állítóját? (bár ha jól rémlik max-ra tekerve nem megy automatán)

Nekem automatára van állítva, 23 fokra mindkét oldalon, fél óra után gatyarohasztás van, pedig a vizem csak 70-75 fokos...
Vectra C Z16XE '02
Corsa B C14NZ '94
Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség... De a világegyetemben nem vagyok biztos.....

"Iszom a kávémat, iszom a kólát, és várom a percet, várom az órát, amikor azt csinálok végre amit akarok..."
Breki
Kupec-WebMester
Kupec-WebMester

Képek: 43

Opel Zafira A Fűtéscsap

Hozzászólás  Szerző: talumzsolt » 2017.01.09. 12:43

Breki » Ma, 00:03 írta:Klima ki van kapcsolva?
Automatán használod vagy manuálban tekergeted a venti állítóját? (bár ha jól rémlik max-ra tekerve nem megy automatán)

Nekem automatára van állítva, 23 fokra mindkét oldalon, fél óra után gatyarohasztás van, pedig a vizem csak 70-75 fokos...

Szia úgy tudom a klima nem kapcsol be minuszokba hiába akarod.De különben nincs bekapcsólva.Manuálissan használom 28 fokon.Ha kicsit meghúzatom jobban akkor dől a meleg a fuvókákon de városi tempóba nem.Lehet hogy ellehet dugulva a fütőradiátorom?
talumzsolt
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Opel Zafira A Fűtéscsap

Hozzászólás  Szerző: zeroveritas » 2017.01.25. 15:04

Helló!
Vettem egy Zafirát. 2004-es 1.8 benzines 125 LE-s. Érdeklődnék, ebben van-e fűtéscsap? Álló helyzetben a vízhőfokmérő szépen megy felfelé, de ha elindulok vele a mutató elfekszik és olyan hőfok van az autóban, amit belelehelünk. Termosztátcsere még nem volt de annyit hűtene a menetszél, hogy folyamatosan zárva kellene neki lenni? Szerelő jövő hétre fogadná, olaj-, vezérlés-, szűrők és termosztátcserére. Addíg letakarjam a hűtőt?
zero
Zafira A, Z18XE, '04
zeroveritas
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Képek: 5

Opel Zafira A Fűtéscsap

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2017.01.25. 17:01

zeroveritas » Ma, 15:04 írta:Helló!
Vettem egy Zafirát. 2004-es 1.8 benzines 125 LE-s. Érdeklődnék, ebben van-e fűtéscsap? Álló helyzetben a vízhőfokmérő szépen megy felfelé, de ha elindulok vele a mutató elfekszik és olyan hőfok van az autóban, amit belelehelünk. Termosztátcsere még nem volt de annyit hűtene a menetszél, hogy folyamatosan zárva kellene neki lenni? Szerelő jövő hétre fogadná, olaj-, vezérlés-, szűrők és termosztátcserére. Addíg letakarjam a hűtőt?
zero

Üdv! Ha próbaképpen letakarod a hűtőt és úgy rendesen melegszik akkor termosztát gyanús. Ha nyitva maradt, túl korán nyit, vagy éppen kinyit de nem zár vissza egyből kering a víz a hűtőben, és nem tud rendesen felmelegedni. Ne az egész hűtőt takard el csak egy részét, figyeld a vízhőfokot, ha nagyon felmenne, állj meg, vedd ki a kartont, nehogy megfőzd a motort. Fűtéscsap: általában szokott lenni, mert a radiátor és a klíma hőcserélő egymás felett van, ha nem zárná el a meleg vízet nem hűtene rendesen. De nézd meg a motortérben hogy a kimenő-bemenő cső rendesen átmelegszik-e.

Ez a hozzászólás nekik tetszett:
zeroveritas
Értékelés: 9.09%

zotya975
Profi versenyző

Opel Zafira A Fűtéscsap

Hozzászólás  Szerző: zeroveritas » 2017.01.25. 17:32

A fűtőradiátorba ki-, bemenő, vagy a hűtőbe?
Zafira A, Z18XE, '04
zeroveritas
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Képek: 5

Opel Zafira A Fűtéscsap

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2017.01.25. 19:02

zeroveritas » Ma, 17:32 írta:A fűtőradiátorba ki-, bemenő, vagy a hűtőbe?

A fűtőradiátorba a szélvédő alatt. Ha mindegyik cső forró, akkor nincs fűtéscsap ( vagy van, de ki van nyitva) ha csak az egyik akkor van fűtéscsap és zárva vagy dugulás. A vízhűtőnek hideg motorral indulás után alapjáraton kábé 10-15 perc múlva kell hirtelen forrósodnia ha jó a termosztát. Ha szinte azonnal langyosodik, akkor nyitva ragadt meg a termosztát. Ilyenkor gyenge a fűtés .

Ez a hozzászólás nekik tetszett:
zeroveritas
Értékelés: 9.09%

zotya975
Profi versenyző

Előző

Vissza: Zafira A-B-C