Belépés    Regisztráció

Regisztráció nélkül a fórumon található leírások, anyagok csak korlátozottan hozzáférhetők. Ezek a tartalmak tagjaink saját munkái, megtekintésükhöz a sima regisztráció sem elég, megfelelő aktivitás után válnak csak láthatóvá.
Ezeknek a leírásoknak a másolása, más web oldalon való közzététele a szerző, illetve az oldal tulajdonosának engedélye nélkül TILOS!
Regisztrálj bátran, ha
- kedveled a márkát, és szívesen beszélgetnél róla
- szeretnél egy baráti társaságba tartozni
- megbeszélnéd az autód ügyes-bajos dolgait a csapat tagjaival

Ahhoz, hogy közénk tartozhass nem feltétlenül kell rendelkezned a márka valamely típusával! Oldalunk bár autós fórum, mégis inkább a barátságról szól, beszélgess bátran barátaiddal az üzenőfalon, vagy privát chat-en, oszd meg velünk élményeidet, legyél aktív a fórumon. Biztos találsz olyan témát a topicokban, amihez szívesen hozzászólnál.

A regisztráció ingyenes, viszont adminisztrátori engedélyhez van kötve (részleteket lásd a regisztrációs űrlapon)! Az inaktív regisztrációkat 90 nap elteltével töröljük!

Corsa C

A-B-C-D
  • Szerző
    Üzenet

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2012.04.09. 18:29

Kép Kép Kép
Kép Kép Kép
Pár kép a teljesség igénye nélkül.

Forrás: Internet
Astra H Caravan 1,6 Twinport Elegance 2005 Z16XEP
A villámos márka kedvelője. Opel. Wir leben Autos.
Okos vagy, ha csak felét hiszed el annak amit hallasz... Zseniális ha tudod, melyik felét.
"A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel. Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el."
Peti
Moderátor
Moderátor

Képek: 131

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: zsoca26 » 2012.04.09. 19:11

Nagyon jól néz ki. likee
Főleg a műszerfal világítás.
Opel astra G 1.4 16v X14XE 1998 90LE 191384Km. Opel sosem kop el.:) vagy mégis!? Jelenleg 210000km
zsoca26
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Képek: 1

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: Zsolesz » 2016.01.03. 08:48

Hello!
Segítséget szeretnék kérni.
Nemrégiben került hozzám egy Opel Corsa C 1.0 2003-s. A következő a gondom. Az autó 3 évet állt, nem indult. Rendbe raktuk , mint egy kis műszer úgy üzemel. Viszont hidegben alig, vagy szinte sehogy sem indul.
Sőt, minél hidegebb van annál nehezebben. -10 fokban vagy a 20 -30 tekerésre , amikor már éppen alig van szusz. Kiolvastattam a hibakódot, a vízhő jeladót írta semmi mást. Kicseréltem és még mindig alig indul hidegen. De ha nagy nehezen beindul, utána már a nap folyamán gond nélkül üzemel, mindig pöcc és megy. Próbáltam a neten nézegetni de ahány ember annyi félét mond. Csak azért kérdezném, hogy mi lehet a hiba mert nem szeretnék mindent kicserélni mire rájövök, hogy mi okozza a jelenséget. Még azt hozzátenném, hogy ha meleg helyen áll hosszabb ideig akkor indul rendesen.
Most reggel -8.5-öt mutat nemtudom beindítani. Néha bepöffen egy tizedmásodpercre azután kattog a fojtószelepház és a relédoboz felől. Leveszem a gyujtást visszaadom megy a benzinpumpa nem kattog de nem indul. Ezt megcsinálta tegnap a hidegben, délelőtt leraktam, este alig indult.
A múltkor 24 órát állt fűtött garázsban (+10) és pöccre indult.
Tehát az bizonyos, hogy a hideghez köze van. De halvány gőzöm sincs hogy mi lehet a baj.
Zsolesz
Újonc
Újonc

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.01.03. 09:14

Zsolesz » 25 perce írta:Hello!
Segítséget szeretnék kérni.
Nemrégiben került hozzám egy Opel Corsa C 1.0 2003-s. A következő a gondom. Az autó 3 évet állt, nem indult. Rendbe raktuk , mint egy kis műszer úgy üzemel. Viszont hidegben alig, vagy szinte sehogy sem indul.
Sőt, minél hidegebb van annál nehezebben. -10 fokban vagy a 20 -30 tekerésre , amikor már éppen alig van szusz. Kiolvastattam a hibakódot, a vízhő jeladót írta semmi mást. Kicseréltem és még mindig alig indul hidegen. De ha nagy nehezen beindul, utána már a nap folyamán gond nélkül üzemel, mindig pöcc és megy. Próbáltam a neten nézegetni de ahány ember annyi félét mond. Csak azért kérdezném, hogy mi lehet a hiba mert nem szeretnék mindent kicserélni mire rájövök, hogy mi okozza a jelenséget. Még azt hozzátenném, hogy ha meleg helyen áll hosszabb ideig akkor indul rendesen.
Most reggel -8.5-öt mutat nemtudom beindítani. Néha bepöffen egy tizedmásodpercre azután kattog a fojtószelepház és a relédoboz felől. Leveszem a gyujtást visszaadom megy a benzinpumpa nem kattog de nem indul. Ezt megcsinálta tegnap a hidegben, délelőtt leraktam, este alig indult.
A múltkor 24 órát állt fűtött garázsban (+10) és pöccre indult.
Tehát az bizonyos, hogy a hideghez köze van. De halvány gőzöm sincs hogy mi lehet a baj.

Üdv, szerintem í vízhőfok jeladóból itt is kettő van. egy a motorvezérlőnek,e gy meg a kijelzőnek. Biztos jót cseréltek ki? A hibakód megmaradt?
Opel f astra caravan 94' C14NZ
zotya975
Profi versenyző

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: Zsolesz » 2016.01.03. 11:06

Üdv!
Nem tudom, hogy van e hibakód. Majd kiolvastatom. Visszajelzők mind elalszanak szépen. A jeladót azt cseréltem amelyik a vezérlésnél a termosztát mögött van.
Most arra gondolok, hogy okozhatja e a fojtószelep elkoszolódása, az nem lett tisztítva.
Zsolesz
Újonc
Újonc

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.01.03. 14:56

Zsolesz » Ma, 11:06 írta:Üdv!
Nem tudom, hogy van e hibakód. Majd kiolvastatom. Visszajelzők mind elalszanak szépen. A jeladót azt cseréltem amelyik a vezérlésnél a termosztát mögött van.
Most arra gondolok, hogy okozhatja e a fojtószelep elkoszolódása, az nem lett tisztítva.

Pontos motorkód kellene, de tudtommal a vezérlés mögött általában a műszeregység jeladója van, nem a motorvezérlőé...de ez motortípustól függ. A fojtószelepet, EGR-szelepet, alapjárati motort mindíg érdemes kitakarítani.
zotya975
Profi versenyző

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: astrásgyerek » 2016.01.03. 16:58

zotya975 » Ma, 14:56 írta:Pontos motorkód kellene, de tudtommal a vezérlés mögött általában a műszeregység jeladója van, nem a motorvezérlőé...de ez motortípustól függ. A fojtószelepet, EGR-szelepet, alapjárati motort mindíg érdemes kitakarítani.

ha kicsi réz egyvezetékes volt rátolós saruval, akkor az a km-óráé.
Hogy nézett ki:
Kép
vagy
Kép
'95 Astra F 1.7 DTL
03' Renault Laguna II Grandtour 1.9 Dci
'99 Fiat Multipla 1.9 JTD
astrásgyerek
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.01.03. 17:54

astrásgyerek » 55 perce írta:ha kicsi réz egyvezetékes volt rátolós saruval, akkor az a km-óráé.
Hogy nézett ki:
Kép
vagy
Kép

Ha jól értem1 literes C Corsa a kocsi nem tudom abban hogy néznek ki a jeladók. fvak ( motorkód kéne.. :oops: )
zotya975
Profi versenyző

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2016.01.03. 19:05

Valszeg Z10XE esetleg Z10XEP de mivel 2003as ink az első.
Okos vagy, ha csak felét hiszed el annak amit hallasz... Zseniális ha tudod, melyik felét.
"A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel. Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el."
Peti
Moderátor
Moderátor

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: astrásgyerek » 2016.01.03. 19:11

zotya975 » Ma, 17:54 írta:Ha jól értem1 literes C Corsa a kocsi nem tudom abban hogy néznek ki a jeladók. fvak ( motorkód kéne.. :oops: )

Z10XE X10XEP vagy X10XE?
'95 Astra F 1.7 DTL
astrásgyerek
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2016.01.03. 19:16

astrásgyerek » 4 perce írta:Z10XE X10XEP vagy X10XE?

Heló Misi :D viewtopic.php?p=89786#p89786

Ez a hozzászólás nekik tetszett:
astrásgyerek
Értékelés: 9.09%

Peti
Moderátor
Moderátor

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.01.03. 20:38

Peti » Ma, 19:05 írta:Valszeg Z10XE esetleg Z10XEP de mivel 2003as ink az első.

Akkor olyanok az jeladók mint Misi képén...az elsőt illett volna cserélni... :)
zotya975
Profi versenyző

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2016.01.03. 20:41

zotya975 » 3 perce írta:Akkor olyanok az jeladók mint Misi képén...az elsőt illett volna cserélni... :)

Hasonló de nem olyan, hanem ilyen: http://aruhaz.kauffer.hu/cat_image/BOSCH/0281002170.jpg
Ebbe nincs külön a műszerfalnak egyébként.
Peti
Moderátor
Moderátor

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.01.03. 20:47

Peti » 5 perce írta:Hasonló de nem olyan, hanem ilyen: http://aruhaz.kauffer.hu/cat_image/BOSCH/0281002170.jpg

Hát ha ezt cserélte, és maradt a hiba akkor azt kéne tudni hogy a hibakód is maradt-e nem? Mert akkor nem ez volt a rossz. mimimimi?
zotya975
Profi versenyző

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: astrásgyerek » 2016.01.03. 21:22

Peti » 40 perce írta:Hasonló de nem olyan, hanem ilyen: http://aruhaz.kauffer.hu/cat_image/BOSCH/0281002170.jpg

Abban a hitben voltam, hogy B Corsa, azokban meg nagyrészt van kettő. De bocsi, én tévedtem. likee ;)
'95 Astra F 1.7 DTL
astrásgyerek
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: Gabler76 » 2016.01.05. 21:49

Sziasztok.
Tudna segíteni valaki?
1.2-es c corsa klímás és nincs fűtés.Hűtőfolyadék szint minőség rendben,Termosztát jó,Fűtőradiátor nem folyik.A motortól(váltó felöl) foró a cső,de a termosztát felöli cső már nem.A ventilátor mind a 4 fokozatban megy.Olyan mintha nem keringene a hűtőfolyadék a fűtőradiátorban. Valaki azt mondta,hogy biztos eldugult a radiátor.Szerintem nem, viszont a motor végénél(váltó felöli) a fűtéscsőnél van egy szelep ami nem tudom, hogy mi.Megy melette egy vákuumcső és fölötte van egy mágnesszelep szerüség. Mi ez? Esetleg fűtéscsap?
Gabler76
Újonc
Újonc

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.01.06. 16:54

Gabler76 » Tegnap, 21:49 írta:Sziasztok.
Tudna segíteni valaki?
1.2-es c corsa klímás és nincs fűtés.Hűtőfolyadék szint minőség rendben,Termosztát jó,Fűtőradiátor nem folyik.A motortól(váltó felöl) foró a cső,de a termosztát felöli cső már nem.A ventilátor mind a 4 fokozatban megy.Olyan mintha nem keringene a hűtőfolyadék a fűtőradiátorban. Valaki azt mondta,hogy biztos eldugult a radiátor.Szerintem nem, viszont a motor végénél(váltó felöli) a fűtéscsőnél van egy szelep ami nem tudom, hogy mi.Megy melette egy vákuumcső és fölötte van egy mágnesszelep szerüség. Mi ez? Esetleg fűtéscsap?

Szerintem klímásoknál alapból van fűtéscsap ami nem engedi a hűtőfolyadékot a radiátoron keresztül ha mondjuk megy a klíma. Ez a fűtéscsap nem nyit ki?
zotya975
Profi versenyző

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: Zsolesz » 2016.01.07. 16:01

Most van szerelőnél az autó. A motorkódja Z10XE. A Kétcsatis jeladót cseréltem. Ha többet tudok megírom.
Zsolesz
Újonc
Újonc

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.01.07. 16:38

Zsolesz » 36 perce írta:Most van szerelőnél az autó. A motorkódja Z10XE. A Kétcsatis jeladót cseréltem. Ha többet tudok megírom.

Oké, várjuk! mimimimi?
zotya975
Profi versenyző

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: Gabler76 » 2016.01.07. 21:31

zotya975 » Tegnap, 16:54 írta:Szerintem klímásoknál alapból van fűtéscsap ami nem engedi a hűtőfolyadékot a radiátoron keresztül ha mondjuk megy a klíma. Ez a fűtéscsap nem nyit ki?

Heló. Köszi a választ.Viszont akkor merre található a fűtéscsap?Tud ebben valaki segíteni?
udvv
Gabler76
Újonc
Újonc

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.01.08. 04:26

Gabler76 » Tegnap, 21:31 írta:Heló. Köszi a választ.Viszont akkor merre található a fűtéscsap?Tud ebben valaki segíteni?
udvv

Öööö Peti? mimimimi?
zotya975
Profi versenyző

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: Zsolesz » 2016.01.08. 14:06

Meg lett az ezres corsa baja és meg is lett csinálva. De nem volt egyszerű. Csak egy chiptuningos motordiagnosztikában és elektronikában profi srác jött rá. A motorvezérlő elektronika adta meg magát. Se hibakód semmi nem volt, melegen patent, de ahogy mínuszba ment át a hőmérséklet, nem lehetett beindítani (már valamikor+4-be se).
Bontóba el, motorvezérlő az adott motorkódhoz (Z10XE) de semmi, még rosszabb. Azután bontóba vissza kicserélni egy ugyanolyan Bosch számú alkatrészre mint ami eredetileg benne volt., azután a srác törölt másolt telepített illesztett és lám jó lett. Nem is gondoltam volna, hogy egy ezres motorhoz is ennyi fajta motorvezérlő van. Még ugyanolyan motorkódu motoroknál is van egy párfajta ami ránézésre ugyanolyan csak mégsem jó vele.
Remélem hasznos kis eset számotokra.

Ez a hozzászólás nekik tetszett: 3
astrásgyerek, Felyp, zotya975
Értékelés: 27.27%

Zsolesz
Újonc
Újonc

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: amitech » 2016.04.22. 12:50

Sziasztok!

Vezérműlánc cseréhez szeretnék tanácsot kérni Tőletek: 2006-os autómban Z14XEP motor van, szolid 272.000km-rel és még soha sem cseréltek benne vezérműláncot. Igaz, sokáig nem is hallatta a hangját (kezdetektől családban volt az autó, télen fűtött garázsból indult, olajat 10-15.000km-enként /azaz félévente/ cseréltek benne rendesen, nem kínozták, dinamikusan vezették). A cserét én szeretném kivitelezni, a vezérlésnél eredeti GM alkatrészekkel. A szerelési részével nincs is gondom, a cseréhez lesz időzítő készletem és nyomatékkulcsaim is. Amiben a tanácsotokat szeretném kérni:

- vannak-e ismert buktatói a szerelésnek (pl.a főtengelyen lévő fogaskerék csavarját ki lehet-e lazítani könnyen légkulcs nélkül, egy vaskos racsnis kulccsal), vannak-e nehezen hozzáférhető, vagy nehezen oldható csavarok?

- mit érdemes járulékosan cserélni, ha már szétbontom a vezérlést (pl. a vízpumpa, olajpumpa még eredeti a motorban)

Amit mindenképp cserélnék: lánc, fogaskerekek, vezetők, feszítő, főtengely szimmering, vízpumpa, természetesen a tömítésekkel együtt.

Előre is köszönöm a segítségeteket!
amitech
Újonc
Újonc

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.04.22. 14:30

amitech » Ma, 12:50 írta:Sziasztok!

Vezérműlánc cseréhez szeretnék tanácsot kérni Tőletek: 2006-os autómban Z14XEP motor van, szolid 272.000km-rel és még soha sem cseréltek benne vezérműláncot. Igaz, sokáig nem is hallatta a hangját (kezdetektől családban volt az autó, télen fűtött garázsból indult, olajat 10-15.000km-enként /azaz félévente/ cseréltek benne rendesen, nem kínozták, dinamikusan vezették). A cserét én szeretném kivitelezni, a vezérlésnél eredeti GM alkatrészekkel. A szerelési részével nincs is gondom, a cseréhez lesz időzítő készletem és nyomatékkulcsaim is. Amiben a tanácsotokat szeretném kérni:

- vannak-e ismert buktatói a szerelésnek (pl.a főtengelyen lévő fogaskerék csavarját ki lehet-e lazítani könnyen légkulcs nélkül, egy vaskos racsnis kulccsal), vannak-e nehezen hozzáférhető, vagy nehezen oldható csavarok?

- mit érdemes járulékosan cserélni, ha már szétbontom a vezérlést (pl. a vízpumpa, olajpumpa még eredeti a motorban)

Amit mindenképp cserélnék: lánc, fogaskerekek, vezetők, feszítő, főtengely szimmering, vízpumpa, természetesen a tömítésekkel együtt.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Nem ismerem ezt a típust, de a főtengely fogaskerék csavarját főleg ha még nem volt kitekerve és menet rögzítőzve van, azért könnyebb ( vagy csak így lehet)légkulccsal kitekerni, mert nem tudod fixen megfogni a főtengelyt-tárcsát. 5.-be rakva fékkel szokták ellentartani de így is sokat rugózik rajta a kulcs. Ha a kerék leszedésével a kerékjáratból hozzáférni akkor gumissal le kel lövetni légkulccsal majd kézzel vissza kell húzni és akkor már nem lesz vele gond otthon.
zotya975
Profi versenyző

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: zootyo » 2016.11.15. 07:41

Sziasztok!

2001 C corsa Z12XE

Olyan problémám van, hogy alapjáraton rángatózik a motor, mintha egy henger kihagyna. Közvetlen indítás után amikor még hideg nem csinálja, csak amikor visszaesik az
alapjárati fordulatszámra. Teljesen szabálytalan időközzel mintha le le állna egy henger, de van olyan hogy szépen jár melegen is mondjuk 5-10mp et aztán újrakezdi. Amint a fordulatszám elhagyja az 1000-et már nem hallani semmit, megy rendesen. A motor szépen jár, nem csattog, jól megy. A vezérlés is csendben van, túlfogyasztás nincs.

Amit csináltam:

Hibakód nincs, sárga lámpa nincs.
Gyertyák újak, trafóhidat cseréltem
Légtömegmérőt cseréltem
Kompressziót mértem, mind a 4 henger egyforma.
tankszellőztető szelepet cseréltem.
vákum csöveket átnéztem
Alapjárat szabályzót kitakarítottam

Van valakinek ötlete? Most tettem bele spurit, hátha valami dugulása van, de eddig nem hatott.

Köszönöm.
zootyo
Újonc
Újonc

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.11.15. 15:36

zootyo » Ma, 07:41 írta:Sziasztok!

2001 C corsa Z12XE

Olyan problémám van, hogy alapjáraton rángatózik a motor, mintha egy henger kihagyna. Közvetlen indítás után amikor még hideg nem csinálja, csak amikor visszaesik az
alapjárati fordulatszámra. Teljesen szabálytalan időközzel mintha le le állna egy henger, de van olyan hogy szépen jár melegen is mondjuk 5-10mp et aztán újrakezdi. Amint a fordulatszám elhagyja az 1000-et már nem hallani semmit, megy rendesen. A motor szépen jár, nem csattog, jól megy. A vezérlés is csendben van, túlfogyasztás nincs.

Amit csináltam:

Hibakód nincs, sárga lámpa nincs.
Gyertyák újak, trafóhidat cseréltem
Légtömegmérőt cseréltem
Kompressziót mértem, mind a 4 henger egyforma.
tankszellőztető szelepet cseréltem.
vákum csöveket átnéztem
Alapjárat szabályzót kitakarítottam

Van valakinek ötlete? Most tettem bele spurit, hátha valami dugulása van, de eddig nem hatott.

Köszönöm.

Olyat nem tudsz hogy laptopot rádugni és élő adatot nézni? A rövid ideig fennálló hibákat nem mindíg tárolja, de menet közben lehet látnál valami érdekeset.
zotya975
Profi versenyző

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: zootyo » 2016.11.15. 21:33

Tudok olyat csinálni, csak azt nem tudom mit nézzek. :(
zootyo
Újonc
Újonc

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.11.16. 04:21

zootyo » Tegnap, 21:33 írta:Tudok olyat csinálni, csak azt nem tudom mit nézzek. :(

A változást amikor berángat...már ha van.
zotya975
Profi versenyző

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: Sanci » 2016.11.16. 17:43

zootyo » Tegnap, 08:41 írta:Sziasztok! 2001 C corsa Z12XE....

Unokanővéreméknek van egy ilyesmi blokkal szerelt G Astrájuk (Z12XEP 60LE), nekik gyertyakábelek cseréje oldott meg egy ilyen rángatásos problémát. Ha esetleg ez segít.... 1hmmm
Sanci
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Corsa C

Hozzászólás  Szerző: zootyo » 2016.11.17. 04:23

Itt nincs gyertyakábel, trafóhíd van, de az volt az első amit cseréltem. :(
Nem gyújtáshibára gyanakszom hanem inkább valamelyik injektorra.
Megpróbalom felvenni videóra a jelenséget, hátha okosabbak leszünk.
zootyo
Újonc
Újonc

Következő

Vissza: Corsa A-B-C-D