Belépés    Regisztráció

Regisztráció nélkül a fórumon található leírások, anyagok csak korlátozottan hozzáférhetők. Ezek a tartalmak tagjaink saját munkái, megtekintésükhöz a sima regisztráció sem elég, megfelelő aktivitás után válnak csak láthatóvá.
Ezeknek a leírásoknak a másolása, más web oldalon való közzététele a szerző, illetve az oldal tulajdonosának engedélye nélkül TILOS!
Regisztrálj bátran, ha
- kedveled a márkát, és szívesen beszélgetnél róla
- szeretnél egy baráti társaságba tartozni
- megbeszélnéd az autód ügyes-bajos dolgait a csapat tagjaival

Ahhoz, hogy közénk tartozhass nem feltétlenül kell rendelkezned a márka valamely típusával! Oldalunk bár autós fórum, mégis inkább a barátságról szól, beszélgess bátran barátaiddal az üzenőfalon, vagy privát chat-en, oszd meg velünk élményeidet, legyél aktív a fórumon. Biztos találsz olyan témát a topicokban, amihez szívesen hozzászólnál.

A regisztráció ingyenes, viszont adminisztrátori engedélyhez van kötve (részleteket lásd a regisztrációs űrlapon)! Az inaktív regisztrációkat 90 nap elteltével töröljük!

Gumik (autó)

Gumik, felnik, rugók, stb.
  • Szerző
    Üzenet

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2013.10.07. 16:48

zozor » Ma, 15:27 írta:Ide is bekérdezek... :D

Vennék téligumikat... :)

Nézegettem a netet,15ezres kerettel ezeket néztem:
+ még Kumho, Barum, Matador, Debica, Kormoran, Falken, Sportiva, Kingstar- ezeket érdemes megfontolni, vagy inkább maradjunk a középútnál? Ma voltam pár helyen (gumisnál), mindenhol a Hankook-ra 16,6- felfele mondtak árakat, alatta az alsókategóriás márkákat (kiemelt). Néztem használt gumikat is, ezek 5-10-ig vannak, jellemzően 2-4-6évesek; Pl. a Dunlop Sportféle változat 2,5éves, 5mm profillal, 4db azonos dOT-tal 10e darabja. Ha ezt nézem, akkor már inkább megéri még az alsókategóriás márkák közül újonnan beszerezni, nem? Közlekedni kell, nem versenypályára.

Jöhetnek a vélemények... :)

Kléber-Matador-Barum ezek sztem jók! A középosztályt képviselik. Téliből csak újat ajánlok.
Astra H Caravan 1,6 Twinport Elegance 2005 Z16XEP
A villámos márka kedvelője. Opel. Wir leben Autos.
Okos vagy, ha csak felét hiszed el annak amit hallasz... Zseniális ha tudod, melyik felét.
"A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel. Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el."
Peti
Moderátor
Moderátor

Képek: 131

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: neodd » 2013.10.07. 16:51

Peti » 2 perce írta:Kléber-Matador-Barum ezek sztem jók! A középosztályt képviselik. Téliből csak újat ajánlok.

Kléber személyes tapasztalat alapján csúszós-havas körülmények között tényleg jó. ;)
Opel Astra J 2.0 CDTI (A20DTH) - 2012 Kép
Ford Focus 1.6 16V (SHDA) - 2009 Kép
Citroën C4 1.6 16V (TU5JP4) - 2005 Kép
Citroën Xm 2.1 TD (XUD11) - 1992
Opel Astra F 1.4 Si (C14SE) - 1994
neodd
Moderátor
Moderátor

Képek: 248

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2013.10.07. 16:56

neodd » 4 perce írta:Kléber személyes tapasztalat alapján csúszós, havas körülmények között tényleg jó. ;)

Jah téll nekem is kléber van :P és esőbe is jól fog. Ajánlani tudom csak, meg a felnire is könnyű feltenni, szval még 1 plusz pont!
Okos vagy, ha csak felét hiszed el annak amit hallasz... Zseniális ha tudod, melyik felét.
"A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel. Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el."
Peti
Moderátor
Moderátor

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: G. Opel » 2013.10.08. 18:45

zozor » Tegnap, 15:27 írta:Ide is bekérdezek... :D

http://www.automax.hu/hankook/ice_bear_w442/
http://www.automax.hu/firestone/winterhawk_2_evo/
http://www.automax.hu/kleber/krisalp_hp2/

http://www.gumiexpo.hu/gumiabroncs/szemelyauto/hankook/w442/6862
http://www.gumiexpo.hu/gumiabroncs/szemelyauto/firestone/winterhawk2-evo/8312
http://www.gumiexpo.hu/gumiabroncs/szemelyauto/nokian/w/8452
http://www.gumiexpo.hu/gumiabroncs/szemelyauto/kumho/kw23/9937

+ még Kumho, Barum, Matador, Debica, Kormoran, Falken, Sportiva, Kingstar- ezeket érdemes megfontolni, vagy inkább maradjunk a középútnál? Ma voltam pár helyen (gumisnál), mindenhol a Hankook-ra 16,6- felfele mondtak árakat, alatta az alsókategóriás márkákat (kiemelt). Néztem használt gumikat is, ezek 5-10-ig vannak, jellemzően 2-4-6évesek; Pl. a Dunlop Sportféle változat 2,5éves, 5mm profillal, 4db azonos dOT-tal 10e darabja. Ha ezt nézem, akkor már inkább megéri még az alsókategóriás márkák közül újonnan beszerezni, nem? Közlekedni kell, nem versenypályára.

Kléber nekem is nagyon bevált, előtte használt télim volt az egy nulla volt ehhez képes és nem volt nagyon öreg! Én nem bántam meg hogy megvettem hibátlan jégen havon latyakon vízen! nem zajos nem nyikorog megy és megáll ha kell!
'95 C14NZ 2009.11.11. - mig birja
5,7857-10,4556 L/100km
G. Opel
Amatőr versenyző
Amatőr versenyző

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: atis95 » 2013.10.08. 20:38

zozor » Tegnap, 15:27 írta:Ide is bekérdezek... :D

http://www.automax.hu/hankook/ice_bear_w442/
http://www.automax.hu/firestone/winterhawk_2_evo/
http://www.automax.hu/kleber/krisalp_hp2/

http://www.gumiexpo.hu/gumiabroncs/szemelyauto/hankook/w442/6862
http://www.gumiexpo.hu/gumiabroncs/szemelyauto/firestone/winterhawk2-evo/8312
http://www.gumiexpo.hu/gumiabroncs/szemelyauto/nokian/w/8452
http://www.gumiexpo.hu/gumiabroncs/szemelyauto/kumho/kw23/9937

+ még ..... kategóriából az első 5 szerintem ami jól használható .A téli Dunlop-ot nem ismerem de ilyen különbséggel nem is vennék.
Nálam Uniroyal teljesít elöl bár az a 15 ezres keretet felűlmúlja de nagyon jók likee
Az idő meglátszik rendesen negyedik évesek a hátsó Bf Goodrich -gumik amik egy garnitúraként kezdték most márt kezdenek csúszni .
Mondjuk a csúszást alátámassza a túlfujt gumi és a könnyü hátulja az autónak na és egy erős túlkormányzás gázadással szürke aszfalton egyébként normálisan viselkednek azok is :D
Vectra A/2 CC Rüsselheim X16SZ alias : " Veki " 234 200-456 000km
Corsa B World Cup X12XE alias : " Darázs " 176 526-198 000 km
Vectra C-CC GTS Z22SE 193 158km -
atis95
Vezetés Oktató
Vezetés Oktató

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: Hares911 » 2013.10.09. 09:22

zozor » 2013.10.07. 15:27 írta:Ide is bekérdezek... :D

.......

Én azt a 2,5 éves Dunlopot bevállalnám. Minden a használattól függ, meg hogy mennyi forintja van rá az embernek.
Figyelembe szoktam venni az évi futásteljesítményt, hiszen téli gumival évi 6000 km-t megtéve a gumi hamarabb fog megöregedni, mint elkopni. Ilyen esetben a fent említett gumi jobb választás lehet (gazdaságosság szempontjából), mert kb. 3 szezont még el lehet gurulni vele és akkor is még csak 5 év körül lesz (6 évnél idősebb téli gumi nem ajánlott!) Több használat esetén már mindenképpen új gumi célszerű.
A fent említett márkákat (barum, debica...stb) bátran meg lehet venni, a kiválasztásnál figyelembe kell venni, hogy kinek mi a fontos. Nincs minden paraméterben maximálisan teljesítő gumiabroncs, egyik tényezőt általában csak egy másik paraméter rovására lehet javítani. Emeljük ki, hogy nekünk mely paraméterek a fontosak és az alapján válasszunk! (pl vizes felületen jól tapadjon és inkább legyen hangosabb....)

Természetesen, mindenhol elhangzik: ne a gumin spóroljunk....!

Valahol volt egy olyan oldal, ahol rangsorolva a paramétereket a kalkulátor kidobta, hogy nekünk melyik abroncsmárka felel meg a legjobban. Ha valaki előbb megtalálja, linkelje már ide..... 1mail
A bus station is where the bus stops. A train station is where the train stops. On my desk, I have a workstation.
Kép Kép 2002 Ford Focus 1.4 16v - FXDB - 75LE - 102.888 km@2016.05.05. -->
Kép1999 Opel Corsa B 1.2 16V - X12XE - 65LE - 87.305 km@2012.03.05. --> 132.187 km@2017.02.11.
Kép1990 Peugeot 205 GLD 1.9D - XUD9/Y - 64LE - 2008.08.10. --> 368.000 km
Hares911
Amatőr versenyző
Amatőr versenyző

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: atis95 » 2013.10.12. 07:46

Ma reggelre 4 fok lett most veszem észre a téli gumi anyag változásait először .
Macska köves parkolóból indulok és mintha ezernyi kis tapadó korong kapaszkodna a felületbe megpuhult a gumi futó felülete úgy tűnik és szürke vizes nyálkás aszfalton nem csúszik erős alákormányzásra, sem az eleje és a hátsó régebbi Bf-ek sem .
Még tesztelem a változásokat.
Vectra A/2 CC Rüsselheim X16SZ alias : " Veki " 234 200-456 000km
Corsa B World Cup X12XE alias : " Darázs " 176 526-198 000 km
Vectra C-CC GTS Z22SE 193 158km -
atis95
Vezetés Oktató
Vezetés Oktató

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2013.10.12. 08:57

atis95 » Ma, 08:46 írta:Ma reggelre 4 fok lett most veszem észre a téli gumi anyag változásait először .
Macska köves parkolóból indulok és mintha ezernyi kis tapadó korong kapaszkodna a felületbe megpuhult a gumi futó felülete úgy tűnik és szürke vizes nyálkás aszfalton nem csúszik erős alákormányzásra, sem az eleje és a hátsó régebbi Bf-ek sem .
Még tesztelem a változásokat.

Macskakő az a legrosszabb... :D
Zafira A Z18XE.
zotya975
Profi versenyző

Chat / Csevegés / offtopik

Hozzászólás  Szerző: Sanya » 2013.10.20. 20:03

Szombaton vettem 4 nyári gumit, tudom hülyén hangzik mikor télit kéne ilyenkor , de nem is ez a lényeg!
Egyik haverom szolt hogy tud jó árban vadi új gumikat!
Elmentem megnéztem és valóban kiváló állapotú gumikról van szó címkékkel együtt!
Good&Year gumikról van szó!
Én ezeket fel is szereltettem ma a felnikre és már a kocsin használom őket!
Majd most utána néztem és kiderült hogy nagyon öregek a gumik ami azt jelenti hogy 18-19 évesek, azaz 94-95 gyártásúak! Viszont sem repedések sem öregségre utaló semmiféle jelet nem találtam rajtuk!
Kérdésem az lenne hogy használhatom-e ezeket úgy hogy nem esnek szét alattam vagy sem (azt tudom hogy 10-évnél öregebb gumikat nem ajánlott használni)?
Opel Corsa B 1.0 ECO 54Le 1998
X10XE
Sanya
Tanulóvezető
Tanulóvezető

Hozzászólás  Szerző: Bálintka 1.6i » 2013.10.20. 21:58

Sanya » Ma, 21:03 írta:Szombaton vettem 4 nyári gumit, tudom hülyén hangzik mikor télit kéne ilyenkor , de nem is ez a lényeg!
Elmentem megnéztem és valóban kiváló állapotú gumikról van szó címkékkel együtt!
Majd most utána néztem és kiderült hogy nagyon öregek a gumik ami azt jelenti hogy 18-19 évesek, azaz 94-95 gyártásúak! Viszont sem repedések sem öregségre utaló semmiféle jelet nem találtam rajtuk!
Kérdésem az lenne hogy használhatom-e ezeket úgy hogy nem esnek szét alattam vagy sem (azt tudom hogy 10-évnél öregebb gumikat nem ajánlott használni)?

Nekem volt '96-os Yokohama gumi a kocsin.Szárazon nagyon jól fogott,de amint megjött az elsőnyálkás időszak,egyszerűen nem lehetett vele közlekedni.A tavalyi taliról jöttünk hazafelé,amikor a gumi időszaka alatt először esett az eső és egy körforgalom majdnem csak egy fekvő rendőrré lett elöttem.Eléggé beparáztam,így el is adtam....Most nem úl öreg gumi van fenn,de mint kiderült esőben ez is gyenge....tanulság....meg kell tanulnom jégen autózni :D
Astra F 1,6i '92 Szentgotthárd
Bálintka 1.6i
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Képek: 16

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: Felyp » 2013.10.23. 07:05

Sanya » 2013.10.20. 21:03 írta:Szombaton vettem 4 nyári gumit, tudom hülyén hangzik mikor télit kéne ilyenkor , de nem is ez a lényeg!

Azonnal követeld haverod a pénzed visszaadására és felejtsd el ezeket a gumikat. Minden szakember ezen a véleményen van, a rendőr csak a bordázat mélységet, sérülést és minták egyformaságát nézi. Viszont a hullazsák belülről mindenkinek ugyanolyan.
Azonnal felejtsd el a használatát. Nem osztom az észt ez után már tudni fogod, h DOT számot ellenőrizni kell.
Skoda Fabia GreenLine Kép
Elhalálozott. : Astra H 1.7, 2004 KépMegvan még: Astra H Z16XER ----- Kép

Vezetett idő "naggyal" összesen: 7081 óra ----- 2019.-ban: 731 óra + kisautós vezetett idő..... Frissítve: 2019.07.06.
Felyp
Versenyző
Versenyző

Képek: 2

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: papa2 » 2013.10.23. 12:21

Én mikor megvettem az autót, mondta az előző tulaj, hogy van hozzá nagyon jó nyári gumi. Hazahoztam nézegettem, hát tényleg nagyon szép volt a gumi sok mintával, csak éppen azzal gurult ki a szalonból. 2000-es gyártású volt. Amint tudtam lecseréltem, Én nem veszélyeztetem a családom életét. Bármikor lehet szálszakadásos egy ilyen gumi.

Régen még az első autómra vettem németből behozott gumit, eldurrant alattam egyik pillanatról a másikra. Szerencsére egy lámpánál történt így nem lett baj.
2000 Astra F X14NZ 85000 km
papa2
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Képek: 1

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: astrásgyerek » 2013.10.23. 12:54

papa2 » 30 perce írta:Én mikor megvettem az autót, mondta az előző tulaj, hogy van hozzá nagyon jó nyári gumi. Hazahoztam nézegettem, hát tényleg nagyon szép volt a gumi sok mintával, csak éppen azzal gurult ki a szalonból. 2000-es gyártású volt. Amint tudtam lecseréltem, Én nem veszélyeztetem a családom életét. Bármikor lehet szálszakadásos egy ilyen gumi.

Régen még az első autómra vettem németből behozott gumit, eldurrant alattam egyik pillanatról a másikra. Szerencsére egy lámpánál történt így nem lett baj.

Alattam egy új michelin és egy új Firestone (nah jó, lehet voltak fél évesek és mentek vagy 500 km-t is mimimimi? ) durrant már el.
Régi még szerencsére sosem, szálszakadásos gumi már volt kismillió, új is és régi is. miivan
'95 Astra F 1.7 DTL
03' Renault Laguna II Grandtour 1.9 Dci
'99 Fiat Multipla 1.9 JTD
astrásgyerek
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Hozzászólás  Szerző: astrásgyerek » 2013.10.23. 12:57

Sanya » 2013.10.20. 20:03 írta:Szombaton vettem 4 nyári gumit, tudom hülyén hangzik mikor télit kéne ilyenkor , de nem is ez a lényeg!

Biztos hogy jól nézted a dot számot?
Fotózd le és linkeld be likee
'95 Astra F 1.7 DTL
astrásgyerek
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: Felyp » 2013.10.23. 13:08

papa2 » 44 perce írta:Én mikor megvettem az autót, mondta az előző tulaj, hogy van hozzá nagyon jó nyári gumi. Hazahoztam nézegettem, hát tényleg nagyon szép volt a gumi sok mintával, csak éppen azzal gurult ki a szalonból. 2000-es gyártású volt. Amint tudtam lecseréltem, Én nem veszélyeztetem a családom életét. Bármikor lehet szálszakadásos egy ilyen gumi.

Vannak még akik rólad (is) példát vehetnének.
Nem szabad ócska gumival játszani mert bármilyen közhely az ember élete múlhat rajta.

Minden lehet gyártási hibás. Használt guminál nem tudhatjuk milyen terheléseket kapott. Csendes rendes autókra nemhiába nem érdemes használt gumit venni mert nem lehet tudni miért búg, zúg utána a gép stb.
Amúgy is a gumi anyagának a nanoszerkezeti változása okozza a tapadás csökkenését az idő múlásával ami ellen nem lehet semmit tenni szóval idővel csereérettek lesznek el kell fogadni.
Skoda Fabia GreenLine Kép
Elhalálozott. : Astra H 1.7, 2004 KépMegvan még: Astra H Z16XER ----- Kép

Vezetett idő "naggyal" összesen: 7081 óra ----- 2019.-ban: 731 óra + kisautós vezetett idő..... Frissítve: 2019.07.06.
Felyp
Versenyző
Versenyző

Képek: 2

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: piratson » 2013.10.24. 08:43

Csak erősíteni tudom, amit Felyp cartárs leírt.
Főleg a nyári gumiknál fontos az anyag megfelelősége, ami kor előrehaladtával egyre inkább romlik. A nyári autózás szélsőséges helyzeteket teremt a gumi belsejében. Pl elindulunk reggel 25 fokban, e körüli aszfalt hőmérséklet mellet, majd autópályázunk egy kicsit magas sebességgel, 60-80 fokos aszfalton 35 fokos melegben. Az elöregedett anyagú gumival ez életveszély.
Automobilare necesse est - Autózni kell - PIRATE'S SON Kép - Opel Astra G 2.0 CDX Aestete
piratson
Vezetés Oktató
Vezetés Oktató

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2013.10.24. 16:05

piratson » Ma, 09:43 írta:Csak erősíteni tudom, amit Felyp cartárs leírt.
Főleg a nyári gumiknál fontos az anyag megfelelősége, ami kor előrehaladtával egyre inkább romlik. A nyári autózás szélsőséges helyzeteket teremt a gumi belsejében. Pl elindulunk reggel 25 fokban, e körüli aszfalt hőmérséklet mellet, majd autópályázunk egy kicsit magas sebességgel, 60-80 fokos aszfalton 35 fokos melegben. Az elöregedett anyagú gumival ez életveszély.

Télinél is, ha megkeményedett akk igazából kuka.
Peti
Moderátor
Moderátor

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: piratson » 2013.10.25. 13:57

Peti » Tegnap, 17:05 írta:Télinél is, ha megkeményedett akk igazából kuka.

Igazad van, azonban a megkeményedett guminál a tapadással lehet gond, míg a nyárinál egyszerűen szétrobban - látni időnként ennek nyomait az autópályákon, amikor a bunkó kamionos nem "takarítja el a szemetét"
Automobilare necesse est - Autózni kell - PIRATE'S SON Kép - Opel Astra G 2.0 CDX Aestete
piratson
Vezetés Oktató
Vezetés Oktató

Hozzászólás  Szerző: Sanya » 2013.10.27. 07:44

astrásgyerek » 2013.10.23. 13:57 írta:Biztos hogy jól nézted a dot számot?
Fotózd le és linkeld be likee

itt a link:DOT
Opel Corsa B 1.0 ECO 54Le 1998
X10XE
Sanya
Tanulóvezető
Tanulóvezető

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: zozor » 2013.10.27. 16:35

Megvannak a téli papucsok:
Barum Polaris 3
A Firestone Winterhawk3-t november végére ígérte a gyártó, hiány miatt, így maradt a Barum. Ahogy hallom-olvasom, jó lesz.

Hétfő délután feladták, kedd délután meg is jött. Korrekt feladás és pontos szállítás.Szerdán átszereltettem a lemezfelnikre, majd a hideg beálltával csak fel kell rakni.
Nagyon remélem hogy jó lesz... :) Várom a telet/havat... :P
Mindegy, mit érsz el az életben- a gyászmenet hossza úgyis az időjárástól függ...
zozor
Hivatásos Sofőr
Hivatásos Sofőr

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: Sanci » 2013.11.10. 06:57

kis20i » 2013.09.28. 17:18 írta:Semperit Sportlife

Elhiheted, hogy 3 éves korukban is egy lókukit sem értek, főleg esőben nlikee valahol nem is volt olyan rossz az a csere a Contikra, azokkal szakadó esőben és rendesen vizes úton sem csúszott meg a bódé pedig szlalomoztam velük 70 km/h környékén.. likee
Sanci
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: Hares911 » 2013.11.22. 21:22

Hares911 » 2013.10.09. 09:22 írta:.....................
Valahol volt egy olyan oldal, ahol rangsorolva a paramétereket a kalkulátor kidobta, hogy nekünk melyik abroncsmárka felel meg a legjobban. Ha valaki előbb megtalálja, linkelje már ide..... 1mail

Akkor válaszolok a kérdésemre, ezen a linken a lap alján van az általam keresett kalkulátor, ez ugyan még a tavalyi, 2012-es:
LINK
A bus station is where the bus stops. A train station is where the train stops. On my desk, I have a workstation.
Kép1999 Opel Corsa B 1.2 16V - X12XE - 65LE - 87.305 km@2012.03.05. --> 132.187 km@2017.02.11.
Hares911
Amatőr versenyző
Amatőr versenyző

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: Hares911 » 2013.11.22. 21:25

Hares911
Amatőr versenyző
Amatőr versenyző

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: alpinista » 2013.12.11. 10:11

Sziasztok.Szeretném érdeklődni töletek hogy ki használt hóláncot Meriva A 15 " félnihez,és milyen méret ajánlatos.Most nekem 195/65 gumival nem fog felférni a lánc és hófedte utakra szeretnék menni .Ha valaki tudna segiteni nagyon megköszönném.További szép napot.Peti
alpinista
Újonc
Újonc

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2013.12.11. 17:41

alpinista » Ma, 10:11 írta:Sziasztok.Szeretném érdeklődni töletek hogy ki használt hóláncot Meriva A 15 " félnihez,és milyen méret ajánlatos.Most nekem 195/65 gumival nem fog felférni a lánc és hófedte utakra szeretnék menni .Ha valaki tudna segiteni nagyon megköszönném.További szép napot.Peti

Ez nem a váltómérete, ezért nem fér el a hólác. A gyári méret Meriva A-nál pl: 185/60 15
Itt egy kép h melyek a váltói: http://p.coldline.hu/2013/12/11/1274328 ... DlO4Bj.jpg
Peti
Moderátor
Moderátor

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: astrásgyerek » 2013.12.11. 18:05

Nem csoda ha nem megy fel...
A hólánc csomagolásán írja, hogy melyik gumiméretekre lehet feltenni! (feltéve ha még megvan a csomagolása) likee

A táblázat szerint a mostani gumijaid
- futófelülete széllesebb 10 mm-el.
- oldalfala magasabb 26 mm-el,
- átmérője 32mm-el nagyobb.

Összességében 5%-al nagyobbak a gumik. miivan

gumiméret átváltó
'95 Astra F 1.7 DTL
astrásgyerek
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: alpinista » 2014.01.03. 09:37

Sziasztok! Szeretnék tőletek érdeklődni ki használt már Merivára és 15' felnire hóláncot? Meg tudná adni a gumi méretét? Az enyém attól félek hogy túl nagy. Előre köszönöm. Peti :pü
alpinista
Újonc
Újonc

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: piratson » 2014.01.03. 11:10

alpinista » Ma, 10:37 írta:Sziasztok! Szeretnék tőletek érdeklődni ki használt már Merivára és 15' felnire hóláncot? Meg tudná adni a gumi méretét? Az enyém attól félek hogy túl nagy. Előre köszönöm. Peti :pü

Itt meg tudod nézni a megfelelő gumiméreteket.. A hóláncon fel van tüntetve, milyen abroncsmérethez jó.
piratson
Vezetés Oktató
Vezetés Oktató

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2014.01.03. 18:05

alpinista » Ma, 09:37 írta:Sziasztok! Szeretnék tőletek érdeklődni ki használt már Merivára és 15' felnire hóláncot? Meg tudná adni a gumi méretét? Az enyém attól félek hogy túl nagy. Előre köszönöm. Peti :pü

Heló, már itt leírtam!!! viewtopic.php?p=67092#p67092 de ha feljebb görgetsz akkor ott a hsz-em a tied felett a megoldás kulcsával.
Peti
Moderátor
Moderátor

Gumik (autó)

Hozzászólás  Szerző: zsoca26 » 2014.06.09. 14:14

Nyári gumi: Hankook 195/60 R15

Téli gumi: Goodyear 185/65 R15
Opel astra G 1.4 16v X14XE 1998 90LE 191384Km. Opel sosem kop el.:) vagy mégis!? Jelenleg 220000km
zsoca26
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Képek: 1

ElőzőKövetkező

Vissza: Futómű