Belépés    Regisztráció

Regisztráció nélkül a fórumon található leírások, anyagok csak korlátozottan hozzáférhetők. Ezek a tartalmak tagjaink saját munkái, megtekintésükhöz a sima regisztráció sem elég, megfelelő aktivitás után válnak csak láthatóvá.
Ezeknek a leírásoknak a másolása, más web oldalon való közzététele a szerző, illetve az oldal tulajdonosának engedélye nélkül TILOS!
Regisztrálj bátran, ha
- kedveled a márkát, és szívesen beszélgetnél róla
- szeretnél egy baráti társaságba tartozni
- megbeszélnéd az autód ügyes-bajos dolgait a csapat tagjaival

Ahhoz, hogy közénk tartozhass nem feltétlenül kell rendelkezned a márka valamely típusával! Oldalunk bár autós fórum, mégis inkább a barátságról szól, beszélgess bátran barátaiddal az üzenőfalon, vagy privát chat-en, oszd meg velünk élményeidet, legyél aktív a fórumon. Biztos találsz olyan témát a topicokban, amihez szívesen hozzászólnál.

A regisztráció ingyenes, viszont adminisztrátori engedélyhez van kötve (részleteket lásd a regisztrációs űrlapon)! Az inaktív regisztrációkat 90 nap elteltével töröljük!

Karosszéria elemek, alváz javítása és cseréje(hegesztés stb)

Ápolás, fényezés, szárnyak, toldatok,
  • Szerző
    Üzenet

Hozzászólás  Szerző: piratson » 2013.07.13. 17:26

Moderátori üzenet: Admin team
Ami "festékes" hozzászólás, az a megfelelő, fényezéssel foglalkozó helyre került
Automobilare necesse est - Autózni kell - PIRATE'S SON Kép - Opel Astra G 2.0 CDX Aestete
piratson
Vezetés Oktató
Vezetés Oktató

Hozzászólás  Szerző: zozor » 2013.07.13. 19:03

Na...
Kész lett az ajtó. :) Kedd reggel vittem, tegnap délután hoztam el. Nem volt olcsó, de szerintem jól sikerült-tetszik.

KépKép
KépKép
Kép
És egyben:
Kép

35ezer volt, ebben a tetőn lévő körömnyi rozsda(lepattogás?!) javítása is benne volt, valamint áttörölték az első ajtót is valamivel, mert a karcolás (parkolóban végighúzták valamivel teljes hosszában) már nem látszik rajta. Ja és az ablakig lett fújva, színeltérés nincs a többi elemhez képest.

Vélemények?
Mindegy, mit érsz el az életben- a gyászmenet hossza úgyis az időjárástól függ...
zozor
Hivatásos Sofőr
Hivatásos Sofőr

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2013.07.13. 19:11

zozor » 7 perce írta:Na...
Kész lett az ajtó. :) Kedd reggel vittem, tegnap délután hoztam el. Nem volt olcsó, de szerintem jól sikerült-tetszik.

Kép Kép
Kép Kép
Kép
És egyben:
Kép

35ezer volt, ebben a tetőn lévő körömnyi rozsda(lepattogás?!) javítása is benne volt, valamint áttörölték az első ajtót is valamivel, mert a karcolás (parkolóban végighúzták valamivel teljes hosszában) már nem látszik rajta. Ja és az ablakig lett fújva, színeltérés nincs a többi elemhez képest.
A sárvédő alját is akkor már lekellett vna kezelni, már kezdődik rajta sajna.

Vélemények?

Sárvédő éle miért maradt ki? A megcsinált szépnek néz ki! :)
Astra H Caravan 1,6 Twinport Elegance 2005 Z16XEP
A villámos márka kedvelője. Opel. Wir leben Autos.
Okos vagy, ha csak felét hiszed el annak amit hallasz... Zseniális ha tudod, melyik felét.
"A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel. Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el."
Peti
Moderátor
Moderátor

Képek: 131

Hozzászólás  Szerző: piratson » 2013.07.13. 19:14

zozor » 9 perce írta:Na...

Kép Kép
Kép Kép
Kép
És egyben:
Kép

Vélemények?

Szerintem jó lett likee ... az ára ezeknek a mutatványoknak ennyi
Automobilare necesse est - Autózni kell - PIRATE'S SON Kép - Opel Astra G 2.0 CDX Aestete
piratson
Vezetés Oktató
Vezetés Oktató

Hozzászólás  Szerző: zozor » 2013.07.13. 19:26

Peti » 11 perce írta:Sárvédő éle miért maradt ki? A megcsinált szépnek néz ki! :)

Mert az később lesz. Arra már nem futotta, ráadásul így is necces volt, hogy elkészül-e péntekre.
A csomiajtó még kérdéses, hogy javítás vagy csere, de a bal első sárvédő is cserére szorul.
Apropó, nincs valakinek- Z269...? :D
Mindegy, mit érsz el az életben- a gyászmenet hossza úgyis az időjárástól függ...
zozor
Hivatásos Sofőr
Hivatásos Sofőr

Hozzászólás  Szerző: freeride14 » 2014.02.23. 13:18

Üdv mindenkinek kérdésem az lenne astra g tetőkárpitot szeretném leszerelni milyen csavarok és patentok fogják és hol?

Antenna csonkot szeretném levenni tető fóliázás miatt. tudtommal lekell venni a kárpitot hogy letudjam szedni
freeride14
Újonc
Újonc

Hozzászólás  Szerző: Zizi75 » 2014.02.24. 12:57

freeride14 » Tegnap, 14:18 írta:Üdv mindenkinek kérdésem az lenne astra g tetőkárpitot szeretném leszerelni milyen csavarok és patentok fogják és hol?

Antenna csonkot szeretném levenni tető fóliázás miatt. tudtommal lekell venni a kárpitot hogy letudjam szedni

Igen le kell venni a kárpitot ahogy írtad.A kárpit felfogatás pedig a belül lévő műanyagelemek eltávolításával kezdődik,le kell a keder gumikat,és a kapaszkodókat és a világítást is venni.
C16SE Caravan
Ne könnyű terhet,hanem erős hátat kérj'
Zizi75
Sofőr
Sofőr

Hozzászólás  Szerző: zsoca26 » 2014.06.26. 18:27

Javítani valók kijavítva.Nem lett gyári ;) de jobb mint volt.
KépKép
Opel astra G 1.4 16v X14XE 1998 90LE 191384Km. Opel sosem kop el.:) vagy mégis!? Jelenleg 210000km
zsoca26
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Képek: 1

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2014.06.26. 18:41

zsoca26 » 14 perce írta:Javítani valók kijavítva.Nem lett gyári ;) de jobb mint volt.
Kép Kép

Jó lett, teljesen levetted az elemet? mimimimi?
Opel f astra caravan 94' C14NZ-C14SE
zotya975
Profi versenyző

Hozzászólás  Szerző: zsoca26 » 2014.06.26. 19:16

zotya975 » 33 perce írta:Jó lett, teljesen levetted az elemet? mimimimi?

Levettem mert ott nem nagyon fértem hozzá rendesen.
Meg így kényelmesebb volt. ;)
Opel astra G 1.4 16v X14XE 1998 90LE 191384Km. Opel sosem kop el.:) vagy mégis!? Jelenleg 210000km
zsoca26
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2014.06.27. 19:04

zsoca26 » Tegnap, 20:16 írta:Levettem mert ott nem nagyon fértem hozzá rendesen.
Meg így kényelmesebb volt. ;)

Nálam az a gond hogy a sárvédő leszedése után megsérült a csavaroknál a festés és elkezdett rozsdásodni. Szerintem ez már fent volt amikor fényezték az autót a gyárban.
zotya975
Profi versenyző

Hozzászólás  Szerző: zsoca26 » 2014.06.27. 19:42

zotya975 » 37 perce írta:Nálam az a gond hogy a sárvédő leszedése után megsérült a csavaroknál a festés és elkezdett rozsdásodni. Szerintem ez már fent volt amikor fényezték az autót a gyárban.

Ugye ha meghúzom a csavarokat,alatta az alátét forog és le is szedte a festéket....
zsoca26
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Hozzászólás  Szerző: lockstock » 2015.01.28. 23:49

Sziasztok!

Új forumozó vagyok, most szeretném rendbe kapni az F astrámat, mert lassan 1 éve áll vizsga nélkül. Kérdésem az lenne, hogy mik a tapasztalatok az utángyártott új első sárvédőkkel? Attól tartok, hogy nem méretazonos és nem lesz tökéletesen illeszthető. Sajna cserélni kell mindkettőt, de fehérben sehol sem találok egy párat. Ha meg így is úgy is fényezni kell, akkor már mindegy, ha egy tutira jó állapotút veszek.
lockstock
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2015.01.29. 08:13

lockstock » Tegnap, 23:49 írta:Sziasztok!

Új forumozó vagyok, most szeretném rendbe kapni az F astrámat, mert lassan 1 éve áll vizsga nélkül. Kérdésem az lenne, hogy mik a tapasztalatok az utángyártott új első sárvédőkkel? Attól tartok, hogy nem méretazonos és nem lesz tökéletesen illeszthető. Sajna cserélni kell mindkettőt, de fehérben sehol sem találok egy párat. Ha meg így is úgy is fényezni kell, akkor már mindegy, ha egy tutira jó állapotút veszek.

Üdv, igazából nincs tapasztalatom az utángyárival, de én azért megpróbálnák még akár két helyről is bontottat keresni. mimimimi?
zotya975
Profi versenyző

Hozzászólás  Szerző: zsoca26 » 2015.01.29. 08:32

lockstock » Ma, 00:49 írta:Sziasztok!

Hali!
Van gyári az biztos jó,csak nagyon drága. 1szomoru
Inkább bontottat vegyél,még ha fényezni is kell nem olyan színű,vagy újat utángyártottat.
http://www.szilkerauto.hu/spd/SZIL55091 ... l-Elso-Sar
zsoca26
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Hozzászólás  Szerző: lockstock » 2015.01.29. 13:28

Csak az a baj, hogy itt bontó nemnagyon van a környéken, meg ugye nincs is mivel elmenni, mert az auto nem használható. Postán meg ki tudja, hogy milyen agyongittelt vackot küldenek el? Az utángyártott, gondolom nem prémium anyagból készül, de legalább új és remélhetőleg egy jó fényezéssel tartós is marad. Vagy nem jól gondolkozom?
lockstock
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Hozzászólás  Szerző: Zizi75 » 2015.01.29. 21:49

lockstock » Ma, 00:49 írta:Sziasztok!

Szia'

Tele a net Opel Astra bontással,én szétnéznék a helyedben.Ennyit nem adnék utángyártottért,inkább más színű legyen, úgy is festeni akarod.
C16SE Caravan
Ne könnyű terhet,hanem erős hátat kérj'
Zizi75
Sofőr
Sofőr

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2015.01.30. 10:20

lockstock » Tegnap, 13:28 írta:Csak az a baj, hogy itt bontó nemnagyon van a környéken, meg ugye nincs is mivel elmenni, mert az auto nem használható. Postán meg ki tudja, hogy milyen agyongittelt vackot küldenek el? Az utángyártott, gondolom nem prémium anyagból készül, de legalább új és remélhetőleg egy jó fényezéssel tartós is marad. Vagy nem jól gondolkozom?

Az a baj, hogy az a matt fekete alapfestés ami szokott rajtuk lenni, inkább csak dísznek van ott. Kívül bellül kell rendesen alapozni legalább. Ha meg bontottat veszel, akkor csak kívül kell fényezni, mert bellül akármilyen színű is, de az a gyári bevonat.
zotya975
Profi versenyző

Hozzászólás  Szerző: lockstock » 2015.01.31. 06:12

Rendben van, meggyőztél. Veszek bontottat. Köszönöm!
lockstock
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Hozzászólás  Szerző: lockstock » 2015.02.01. 06:37

Egy újabb kérdésem lenne, ha már rábeszéltetek a bontott sárvédőkre. Ugye a 4 és az 5 ajtós f astra első sárvédői kompatibilisek egymással?
lockstock
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Hozzászólás  Szerző: Sanci » 2015.02.01. 08:00

lockstock » Ma, 06:37 írta:Egy újabb kérdésem lenne, ha már rábeszéltetek a bontott sárvédőkre. Ugye a 4 és az 5 ajtós f astra első sárvédői kompatibilisek egymással?

Természetesen jók.. :)
Sanci
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2015.02.01. 08:33

lockstock » Ma, 06:37 írta:Egy újabb kérdésem lenne, ha már rábeszéltetek a bontott sárvédőkre. Ugye a 4 és az 5 ajtós f astra első sárvédői kompatibilisek egymással?

Arra figyelj, hogy ha a régi oldalindex nélküli volt akkor a bontott is olyan legyen. mimimimi?
zotya975
Profi versenyző

Hozzászólás  Szerző: astrásgyerek » 2015.02.01. 09:03

lockstock » 2015.01.29. 13:28 írta:Csak az a baj, hogy itt bontó nemnagyon van a környéken, meg ugye nincs is mivel elmenni, mert az auto nem használható. Postán meg ki tudja, hogy milyen agyongittelt vackot küldenek el? Az utángyártott, gondolom nem prémium anyagból készül, de legalább új és remélhetőleg egy jó fényezéssel tartós is marad. Vagy nem jól gondolkozom?

integet Üdv a fórumon! integet
Mondtam én, hogy í fiúk is ezt fogják mondani. likee

Volt egy srác, őzet fogott, vett 2 új sárvédőt lefestette, eltelt 2 év és szépen rozsdáztak... miivan
(arról nem is beszélek, hogy azok sem voltak tökéletesen passzolók.)
A 3.évben fogott még egy őzet. mimimimi?
Vett 2 bontott fehér sárvédőt, azóta is azok vannak fenn, gyári festésűek voltak (95 körüliek). likee

Sóval szerintem inkább bontott, de gyári, minél frissebb évjáratból.

Személy szerint lehet az oldalindexeket is beáldoznám az ügy érdekében.
(vagy max kivágod utólag)
'95 Astra F 1.7 DTL
03' Renault Laguna II Grandtour 1.9 Dci
'99 Fiat Multipla 1.9 JTD
astrásgyerek
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Hozzászólás  Szerző: lockstock » 2015.02.01. 10:19

zotya975 » Ma, 08:33 írta:Arra figyelj, hogy ha a régi oldalindex nélküli volt akkor a bontott is olyan legyen. mimimimi?

Pont ez a baj, hogy az enyém indexes. Azt nehéz találni. De már találtam vaterán, csak lilát. Elég furcsán fog kinézni a fehér autón, míg fényezésre nem kerül a sor.... :D
lockstock
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Hozzászólás  Szerző: Sanci » 2015.02.01. 10:48

lockstock » 27 perce írta:Pont ez a baj, hogy az enyém indexes. Azt nehéz találni. De már találtam vaterán, csak lilát. Elég furcsán fog kinézni a fehér autón, míg fényezésre nem kerül a sor.... :D

Fészlift előttit vagy olasz import körül kell keresgetni (ott kötelező az oldalindex ;) ) max ha nagyon nem tecc nézel valami szórós festéket és lefújod vele :D tudom ez kicsit durva volt.. :oops:
Sanci
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2015.02.01. 11:08

lockstock » 47 perce írta:
Pont ez a baj, hogy az enyém indexes. Azt nehéz találni. De már találtam vaterán, csak lilát. Elég furcsán fog kinézni a fehér autón, míg fényezésre nem kerül a sor.... :D

Kifúrni azért könnyebb mint eltüntetni, csak utána rendesen le kell kezelni a lyuk peremét. mimimimi?
zotya975
Profi versenyző

Hozzászólás  Szerző: lockstock » 2015.02.01. 14:14

Szerszámok híjján nem fogok a furkálással bajlódni. Megnéztem a faszi értékeléseit a vaterán és nem foglalkozom vele tovább, túl sok a negatívja. Próbálok másikat keresni. Esetleg ha valamelyikőtöknek van kedve guglizni segíthetne egy kicsit hátha többünknek gyorsabban megy. :vez
lockstock
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Hozzászólás  Szerző: astrásgyerek » 2015.02.01. 17:25

lockstock » Ma, 14:14 írta:Szerszámok híjján nem fogok a furkálással bajlódni. Megnéztem a faszi értékeléseit a vaterán és nem foglalkozom vele tovább, túl sok a negatívja. Próbálok másikat keresni. Esetleg ha valamelyikőtöknek van kedve guglizni segíthetne egy kicsit hátha többünknek gyorsabban megy. :vez

INDEXES sárvédő fehér:
http://racing-bazar.hu/alkatresz/bontot ... lkatreszek

astrabázis:
http://olx.hu/hirdetes/opel-astra-f-feh ... 6fe2e1a20c

Fehér astra bontódik:
http://olx.hu/hirdetes/opel-astra-f-feh ... 6fe2e1a20c

2 sárvédő fehér:
http://olx.hu/hirdetes/opel-astra-f-sar ... 7e395c0eae

2db (lehet szürke)
http://www.jofogas.hu/fejer/Opel_astra_ ... 956347.htm

2 db:
http://racing-bazar.hu/alkatresz/kasztn ... sarvedovel

Van fehér is:
http://racing-bazar.hu/alkatresz/kasztn ... dok_eladok

Fehér Caravan bontás:
http://racing-bazar.hu/alkatresz/bontot ... _ulesszett

Szintén fehér bontás:
http://racing-bazar.hu/alkatresz/kipuff ... lizatorral

Újabb fehér caravan bontás:
http://racing-bazar.hu/alkatresz/uzeman ... combi_tank
'95 Astra F 1.7 DTL
03' Renault Laguna II Grandtour 1.9 Dci
'99 Fiat Multipla 1.9 JTD
astrásgyerek
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Hozzászólás  Szerző: G. Opel » 2015.02.02. 06:39

lockstock » Tegnap, 11:19 írta:

Az nem lila hanem kék 06! :D

Ha nem boldogulsz az Astrásgyerek linkjeivel ajánlom Facebook Opel oldalakon Viler Diler hirdetőt, korrekt megbízható, már többször volt hozzá szerencsém, f astrákat bont! Szerintem a posta sem gond neki, és ha bármit elad elmondja az esetleges hibáit! Nem fog meglepetés érni!
'95 C14NZ 2009.11.11. - mig birja
5,7857-10,4556 L/100km
G. Opel
Amatőr versenyző
Amatőr versenyző

Hozzászólás  Szerző: lockstock » 2015.02.02. 07:49

Astrásgyerek és G.Opel, nagyon szépen köszönöm! Csak egyetlen szépséghibája van a linkeknek, hogy egyik sem oldalindexes. Már a szine nem is érdekelne, csak szép állapotú és oldalindexes legyen. Na jó nem haragszom meg ha fehér :nyalas Most nincs erőm keresgélni, most estünk haza amunkából, tenteidő következik. A facebookos srácot meg fogom keresni. Köszi és örök hála még1x!
lockstock
Tanfolyamos
Tanfolyamos

ElőzőKövetkező

Vissza: Karosszéria