Belépés    Regisztráció

Regisztráció nélkül a fórumon található leírások, anyagok csak korlátozottan hozzáférhetők. Ezek a tartalmak tagjaink saját munkái, megtekintésükhöz a sima regisztráció sem elég, megfelelő aktivitás után válnak csak láthatóvá.
Ezeknek a leírásoknak a másolása, más web oldalon való közzététele a szerző, illetve az oldal tulajdonosának engedélye nélkül TILOS!
Regisztrálj bátran, ha
- kedveled a márkát, és szívesen beszélgetnél róla
- szeretnél egy baráti társaságba tartozni
- megbeszélnéd az autód ügyes-bajos dolgait a csapat tagjaival

Ahhoz, hogy közénk tartozhass nem feltétlenül kell rendelkezned a márka valamely típusával! Oldalunk bár autós fórum, mégis inkább a barátságról szól, beszélgess bátran barátaiddal az üzenőfalon, vagy privát chat-en, oszd meg velünk élményeidet, legyél aktív a fórumon. Biztos találsz olyan témát a topicokban, amihez szívesen hozzászólnál.

A regisztráció ingyenes, viszont adminisztrátori engedélyhez van kötve (részleteket lásd a regisztrációs űrlapon)! Az inaktív regisztrációkat 90 nap elteltével töröljük!

Fényezés, festés készítése, javítása

Ápolás, fényezés, szárnyak, toldatok,
  • Szerző
    Üzenet

Hozzászólás  Szerző: Alex0403 » 2012.05.10. 09:46

Krajcso írta:
Hát figyelj ez az én esetemben úgy működött, hogy a srác fényező tanuló és céges kedvezménnyel vásárol és munkadíj 0 Ft én meg cserébe vállalom, hogy nem olyat fúj mint a gyárban a robot. De eddig még mindig egész elfogadhatóan dolgozott. Végigment az összes folyamaton rendesen, ott voltam. És amit másfél éve fújt azzal sincs még semmi probléma. Igen, van egy helyen lakkmegfolyás és pár porszem, de 21 éves autó és egyetemista pénztárca mellé tökéletes így :)

Igen, valamit valamiért... Ezt értem! Én csak azt mondom, hogy ha minőséget akarunk, akkor pénztárcába kell nyúlni! Ezt nem értem: egy Cartárs kérdezi, hogy lenne egy olyan lelkiismeretes fényező aki szépen becsületesen megcsinálja! Utána meg írja, hogy sokat nem kell pepecselni vele, és hogy a csiszolást majd ő megcsinálja! A fényezés erről szól, az aprólékos, pepecselős munkáról...szóval akkor most mi van? No meg aztán ez hogy majd ő megcsiszolja... Én tényleg nem akarok bántani senki... ez a nagy akarási vágy az üres pénztárcával jön jól tudom, csak hát mégis: Ha a cukrásszal csináltatunk egy tortát, mondjuk neki, hogy mi a piskótát megcsináljuk a többi az ő dolga? Vagy a villanyszerelőnek sem mondjuk, hogy mi bevezetékezünk, ő csak kapcsolja rá a menküt? A kőművesnek mondjuk hogy felfalazunk, csak vakolja be? Persze sok mindent én is megpróbálok saját magam megoldani. De ismerjük el, hogy vannak olyan dolgok amihez szakember kell! Ennyi....
'96/07 Astra F Sedan X14XE
Ha megdobnak kővel, verd be a pofáját, de kenyérrel ne dobj vissza, mert 280Ft kilója!
Alex0403
Tanulóvezető
Tanulóvezető

Hozzászólás  Szerző: Krajcso » 2012.05.10. 10:02

Alex0403 írta:
Igen, valamit valamiért... Ezt értem! Én csak azt mondom, hogy ha minőséget akarunk, akkor pénztárcába kell nyúlni! Ezt nem értem: egy Cartárs kérdezi, hogy lenne egy olyan lelkiismeretes fényező aki szépen becsületesen megcsinálja! Utána meg írja, hogy sokat nem kell pepecselni vele, és hogy a csiszolást majd ő megcsinálja! A fényezés erről szól, az aprólékos, pepecselős munkáról...szóval akkor most mi van? No meg aztán ez hogy majd ő megcsiszolja... Én tényleg nem akarok bántani senki... ez a nagy akarási vágy az üres pénztárcával jön jól tudom, csak hát mégis: Ha a cukrásszal csináltatunk egy tortát, mondjuk neki, hogy mi a piskótát megcsináljuk a többi az ő dolga? Vagy a villanyszerelőnek sem mondjuk, hogy mi bevezetékezünk, ő csak kapcsolja rá a menküt? A kőművesnek mondjuk hogy felfalazunk, csak vakolja be? Persze sok mindent én is megpróbálok saját magam megoldani. De ismerjük el, hogy vannak olyan dolgok amihez szakember kell! Ennyi....

Sajnos pedig bizonyos gazdasági okokból egyre több ilyen eset lesz!..
Meg pl F Astra is már egyre több éri el azt a kort, mikor vagy bezúzod, vagy darabokra szeded és az üres kasztnitól indulva szépen felújítasz és újjáépítesz mindent. Csak mikor rájön az ember hogy ez a játék 300k-nál indul és rengeteg idő.. akkor a gyengébb idegzetű inkább szalad venni egy fiatalabb kocsit..
Én eredetileg úgy vettem az autót, hogy egyetem alatt szolgáljon ki, de mostmár hajlok afelé hogy nem dobom ki a rengeteg belefektetett munkát és a 40.000 cserbenhagyásmentes km-t :)
Opel Astra G 2.0DTI 2003 [277.000 km]
ex Opel Astra F 1.6 GLS 1991 [285.000 km]
Krajcso
Friss jogsis
Friss jogsis

Hozzászólás  Szerző: atis95 » 2012.05.10. 10:06

Egy nagy igazság a témában a szakember tudja mit kell csinálni és milyen sorrendben.
A jó szakembernek nem kell fujófülke meg mindenféle elszivás a porba is meg tudja oldani a tükör felületet.
Persze nagyon sok múlik az anyagokon föleg a kötési sebességeken konyha nyelven száradáson.
Azt nem szabad elfelejteni szintén egy rendszert kell alkalmazni vagy az áttmeneteket ismerni kell.
Álltalában egy fényezést egy ember visz végig mert csak ugy tudja garantálni az elvégzett munka minöségét.
Az alapozást eggy esetben sem szabad elhagyni .A rétegek szétválásához vezethet .
Az ár sarkalatos pont az függ az anyagok tipusátol is nehéz megitélni mi sok mi kevés.
Persze egy rosszul elvégzett fényezésért mindig sok de gondoljunk bele ugyanez az ember nem hagy ki technologiát akkor lehet hogy jelen esetben semmi probléma nem lenne.
Nagyon sok fényezési munkát idö ráforditásal el tudunk végezni ehhez azért kell gyakorlat na meg hej anyagok és föleg nagyon sok idö.
Vectra A/2 CC Rüsselheim X16SZ alias : " Veki " 234 200-456 000km
Corsa B World Cup X12XE alias : " Darázs " 176 526-198 000 km
Vectra C-CC GTS Z22SE 193 158km -
atis95
Vezetés Oktató
Vezetés Oktató

Hozzászólás  Szerző: Alex0403 » 2012.05.10. 10:08

atis95 írta:Egy nagy igazság a témában a szakember tudja mit kell csinálni és milyen sorrendben.
A jó szakembernek nem kell fujófülke meg mindenféle elszivás a porba is meg tudja oldani a tükör felületet.
Persze nagyon sok múlik az anyagokon föleg a kötési sebességeken konyha nyelven száradáson.
Azt nem szabad elfelejteni szintén egy rendszert kell alkalmazni vagy az áttmeneteket ismerni kell.
Álltalában egy fényezést egy ember visz végig mert csak ugy tudja garantálni az elvégzett munka minöségét.
Az alapozást eggy esetben sem szabad elhagyni .A rétegek szétválásához vezethet .
Az ár sarkalatos pont az függ az anyagok tipusátol is nehéz megitélni mi sok mi kevés.
Persze egy rosszul elvégzett fényezésért mindig sok de gondoljunk bele ugyanez az ember nem hagy ki technologiát akkor lehet hogy jelen esetben semmi probléma nem lenne.
Nagyon sok fényezési munkát idö ráforditásal el tudunk végezni ehhez azért kell gyakorlat na meg hej anyagok és föleg nagyon sok idö.

Köszönöm! wors
Ha megdobnak kővel, verd be a pofáját, de kenyérrel ne dobj vissza, mert 280Ft kilója!
Alex0403
Tanulóvezető
Tanulóvezető

Hozzászólás  Szerző: Bálintka 1.6i » 2012.05.10. 19:35

Én csak annyit tudok a dologhoz hozzá fűzni,hogy az én kocsim úgy indult,hogy kevés pénzből kellett először kocsi.Aztán kasznimunka.Ezeket megoldottam,viszont eljött a fényezés ideje is.Két elemet megfújtunk,akárhogy is próbáltam,nem tudtam sehogy össze dolgozni a 18 éves gyári,az idők folyamán benarancssárgult,mattult felülettel.Nagyon nagy különbség volt a két felület közt,így aztán az egész kocsi festése mellett döntöttünk.Hozzáteszem: udvarban,hobbi fújószettel hozta össze a munkát egy asztalos és egy villanyszerelő.Vannak rajta hibák,sok is,nagy is.
Aláírom,hogy tapasztalt szakember munkájával nem vetekedhet.
Ha viszont azt nézem,hogy jó esetben a bontóérett szintről került a kezembe a kocsi,akkor nem is végeztünk olyan nagyon rossz munkát.
Sok dolog lenne,amit,ha másképp csinálnék,jobb eredménye lett volna,de egy esős októberi hétvége alatt jött össze.Így aztán egyet tudok érteni azokkal,akik hasonló cipőben járnak vagy fognak járni.
Nagy mondás zárszóként:Ennyiért ennyi,többért több!

A saját szakmámban is vannak nagy eltérések.Sok esetben szeretnénk profi minőségű anyagokkal végezni a munkánkat,de a mai árakat nézve rengeteg esetben megfizethetetlen.Ha pedig valamilyen szinten az ember el akarja adni a munkáját,kénytelen alább adni a színvonalat.Persze ez nem összetéveszthető a gagyi anyagos gányerolással.
Astra F 1,6i '92 Szentgotthárd
Bálintka 1.6i
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Képek: 16

Hozzászólás  Szerző: Jürgen » 2012.05.10. 21:33

Én szeretném, ha tényleg minőségi módon lenne lefényezve az autóm. Ismerek is olyanokat, akik ilyen minőségi munkát végeznek, a kocsi egy részét ők megcsinálták, de a pénz véges volt. Ahhoz, hogy nézzen ki valahogy egy autó, nem árt, ha le van fényezve. Ha ott tartunk, hogy már szinte semelyik elemen sem ép a fényezés, ha tényleg mindegy, akkor érthető, ha valaki nekiáll az udvaron/a sufniban fényezni, csak legyen valami színe az autónak. Minden esetben az a kérdés, milyen eredményt várunk. Én bevállalom azt, hogy bizonyos helyeken egyelőre iszonyat csúnya az autó, mert hiszek benne, hogy egy nap leszek, leszünk olyan helyzetben, amikor majd profi kasztnimunkával és fényezéssel lehet helyreállítani az autó esztétikai hibáit. Ha nem jövünk rendbe anyagilag a közeljövőben, és elveszítem az ez irányú hitemet, akkor majd lehet, hogy lefújatom sufniban olcsón - de valószínűbb, hogy akkor inkább marad így még sokáig. De csak annyi a kérdés, hogy mit szeretnénk. Pénz kérdése a dolog. Mind tudjuk, hogy a drágább tartósabb, az olcsóbb kevésbé tartós. De sajnos sokan úgy állunk anyagilag, hogy ha arra várnánk, hogy a drágább, minőségi megoldást választhassuk - és itt most nemcsak a fényezésre, hanem minden másra is gondolok - akkor soha az életben nem lenne megcsinálva az autón semmi. Ezért inkább elfogadjuk a kompromisszumokat.
Chevrolet Cruze 1.4 turbo (A14NET/LUJ) - 2012 Kép
A családban még:
Dodge Caravan 3.3 V6 (EGA) - 2006 Kép
Chrysler Sebring 2.4 16v (EDZ) - 2003
Jürgen
Vezetés Oktató
Vezetés Oktató

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2012.05.12. 05:17

Jürgen írta:Én szeretném, ha .......................

Hát ugye én alapból saját kezüleg akarok a kocsin megcsinálni mindent a fényezés meg pont nem az a kategória ahol pár szerszámmal lehet otthon hekkelni....szóval egyenlőre sima neoluxal ködölöm a javításokat szerencsére relatív frissen fényezve vettem a kocsit és jó minőségő is , de hogy valaha is több 100ezerért átfúlyassam a kocsit hát nehezen hiszem...
Opel f astra caravan 94' C14NZ-C14SE
zotya975
Profi versenyző

Hozzászólás  Szerző: Jürgen » 2012.05.12. 18:37

zotya975 írta:Hát ugye én alapból saját kezüleg akarok a kocsin megcsinálni mindent a fényezés meg pont nem az a kategória ahol pár szerszámmal lehet otthon hekkelni....szóval egyenlőre sima neoluxal ködölöm a javításokat szerencsére relatív frissen fényezve vettem a kocsit és jó minőségő is , de hogy valaha is több 100ezerért átfúlyassam a kocsit hát nehezen hiszem...

A tiéden mondjuk kevésbé látszik a javítás. Az enyémre azért nem kéne százezreket költeni talán.
Chevrolet Cruze 1.4 turbo (A14NET/LUJ) - 2012 Kép
A családban még:
Dodge Caravan 3.3 V6 (EGA) - 2006 Kép
Chrysler Sebring 2.4 16v (EDZ) - 2003
Jürgen
Vezetés Oktató
Vezetés Oktató

Hozzászólás  Szerző: Alex0403 » 2012.05.13. 18:49

zotya975 írta:Hát ugye én alapból saját kezüleg akarok a kocsin megcsinálni mindent a fényezés meg pont nem az a kategória ahol pár szerszámmal lehet otthon hekkelni....szóval egyenlőre sima neoluxal ködölöm a javításokat szerencsére relatív frissen fényezve vettem a kocsit és jó minőségő is , de hogy valaha is több 100ezerért átfúlyassam a kocsit hát nehezen hiszem...

Ami késik nem múlik! :D Pár év és ezt a szakmát is megtanulod... :)

De hozzászólva az eddigiekhez: A haveri alapon, olcsóságra törekvés nem összekeverendő a hozzá nem értés, gányolás fogalmával!
Alex0403
Tanulóvezető
Tanulóvezető

Hozzászólás  Szerző: zsoca26 » 2012.05.17. 15:59

Leakarom festeni az első kököst,de nem tudom,hogy előtte lefújam-e alapozóval. fvak
Mert most azé jön le,mert az alapozó elválik a műanyagtól.
És gondoltam csak simán a műanyagra festek arról nem fog lepattogni.
Mert már festettem itt ott úgy,és onnan nem jön le....
Vakargattam csavarhúzóval,és onnan nem jön le.Ahol meg alapozó van alatta onnan lejön,ha megvakarom....
Opel astra G 1.4 16v X14XE 1998 90LE 191384Km. Opel sosem kop el.:) vagy mégis!? Jelenleg 210000km
zsoca26
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Képek: 1

Hozzászólás  Szerző: brezsó » 2012.05.17. 16:05

Én abszolút csak bele dumcsi pof, de úgy tudom, nem mindegy az alapozó elő-/alákészítése...van kimondottan műanyag alapozó meg valamivel "lágyítani" is szokták előtte a műanyagokat, vagy mi a szösz...tehát ott lehet a bibi, az előkészítésnél.. Amikor csak simán a műanyagra fújsz, az lehetséges, hogy valóban jól tart - mert ha nem vízbázisú akkor mintegy belemaródhat, talán - de nem gondolom nem olyan szép.. fvak miivan :oops:
F Astra '97 X14NZ
brezsó
Vezetés Oktató
Vezetés Oktató

Képek: 0

Hozzászólás  Szerző: zsoca26 » 2012.05.17. 19:29

brezsó » Ma, 17:05 írta:Én abszolút csak bele dumcsi pof, de úgy tudom, nem mindegy az alapozó elő-/alákészítése...van kimondottan műanyag alapozó meg valamivel "lágyítani" is szokták előtte a műanyagokat, vagy mi a szösz...tehát ott lehet a bibi, az előkészítésnél.. Amikor csak simán a műanyagra fújsz, az lehetséges, hogy valóban jól tart - mert ha nem vízbázisú akkor mintegy belemaródhat, talán - de nem gondolom nem olyan szép.. fvak miivan :oops:

Vannak apró prücskök a lökösön gyárilag.
így ha arra fújom akkor több rétegben kell fújni,hogy sima legyen a felület.
Majd úgy megpróbálom....
Opel astra G 1.4 16v X14XE 1998 90LE 191384Km. Opel sosem kop el.:) vagy mégis!? Jelenleg 210000km
zsoca26
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2012.05.17. 19:34

zsoca26 » 2 perce írta:Vannak apró prücskök a lökösön gyárilag.
így ha arra fújom akkor több rétegben kell fújni,hogy sima legyen a felület.
Majd úgy megpróbálom....

Te, nem akarok belepofázni, de azokat az apró rücsköket leszokták csiszolni, majd müa alapozó, majd szórógitt, majd szín, majd lakk. Rücsit sokára tünteted el ha csak fested...
Astra H Caravan 1,6 Twinport Elegance 2005 Z16XEP
A villámos márka kedvelője. Opel. Wir leben Autos.
Okos vagy, ha csak felét hiszed el annak amit hallasz... Zseniális ha tudod, melyik felét.
"A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel. Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el."
Peti
Moderátor
Moderátor

Képek: 131

Hozzászólás  Szerző: zsoca26 » 2012.05.17. 19:55

Peti » 15 perce írta:Te, nem akarok belepofázni, de azokat az apró rücsköket leszokták csiszolni, majd müa alapozó, majd szórógitt, majd szín, majd lakk. Rücsit sokára tünteted el ha csak fested...

Hát....az nem kis munka lenne lecsiszolni az egészet.
De majd meglátom,lehet csak majd lefestem,nem akarok vele annyit foglalkozni....
zsoca26
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Hozzászólás  Szerző: Novy » 2012.05.20. 01:35

Peti » 2012.05.17. 19:34 írta:Te, nem akarok belepofázni, de azokat az apró rücsköket leszokták csiszolni, majd müa alapozó, majd szórógitt, majd szín, majd lakk. Rücsit sokára tünteted el ha csak fested...

vagy több réteg szóró, és azt csiszolni, valamivel haladósabb, de a tükörbúrkolatoknál is kicsiszoltam inkább, de a lökös... inkább majd veszek két gyárilag fényezettet, és azt fényezem... ha végre valahára rájövök, hogy lehetne szépen fújni :D :D
HJA hogy ez caravan? :D NCV x16szr Ndesign :)
http://szlovenszkomunka.blog.hu/
Novy
Vezetés Oktató
Vezetés Oktató

Hozzászólás  Szerző: kocka557 » 2012.09.11. 21:07

Sziasztok!
Parkolóban kérdeztem véleményt de Felyp javaslatára itt is felteszem a kérdésemet- előzmény:
kocka557 » 2012.08.15. 11:19 írta:A héten megvolt a helyreállítás elöl. Két bontott (mint kiderült majdnem színazonos) sárvédő, meg az első lökös. Mint nem hozzáértőnek - nem vagyok autószerelő - egy napom ráment de a hézagokat is elég jól sikerült beállítani.
[ Kép ] [ Kép ]
Esetleg véleményt kérnék, egy polírozás segítene-e a színeltérésen, egy kicsit világosabb és mattabb a cserélt elem

Fenti képen nem feltűnő a színeltérés. Most éppen műszakira készülök - október elején - kaszni így megfelel, a színeltérés probléma majd utána, lenne egy pár sárvédő viszonylag a közelemben - ha passzol a szín - lehetne talán cserélni de a műszaki most fontosabb.
(Vectra B CDX X20XEV)
Audi A6 3.0 TDI
kocka557
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Hozzászólás  Szerző: Breki » 2012.09.11. 21:20

kocka557 » 12 perce írta:Sziasztok!
Parkolóban kérdeztem véleményt de Felyp javaslatára itt is felteszem a kérdésemet- előzmény:

Fenti képen nem feltűnő a színeltérés. Most éppen műszakira készülök - október elején - kaszni így megfelel, a színeltérés probléma majd utána, lenne egy pár sárvédő viszonylag a közelemben - ha passzol a szín - lehetne talán cserélni de a műszaki most fontosabb.

Polírozás sztem nem oldja meg a színeltérést. Első a műszaki, ráérsz vacakolni vele utána is :)
Vectra C Z16XE '02
Corsa B C14NZ '94
Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség... De a világegyetemben nem vagyok biztos.....

"Iszom a kávémat, iszom a kólát, és várom a percet, várom az órát, amikor azt csinálok végre amit akarok..."
Breki
Kupec-WebMester
Kupec-WebMester

Képek: 43

Hozzászólás  Szerző: piratson » 2013.03.06. 20:35

patyika26 » 7 perce írta:
"Turtle Wax SafeCut Scrarch remover " én ezt használom, egész jól eltüntetni a karcokat, kisebb kavics felverődéseket. Tesco ... kb 2ezer ft... :)

Nálam jó pár kavics ütötte kagylós festék lepattogzás van. Ezen semmi nem segít, csak az újrafényezés.
Automobilare necesse est - Autózni kell - PIRATE'S SON Kép - Opel Astra G 2.0 CDX Aestete
piratson
Vezetés Oktató
Vezetés Oktató

Hozzászólás  Szerző: neodd » 2013.03.06. 20:37

piratson » az előbb... írta:
Nálam jó pár kavics ütötte kagylós festék lepattogzás van. Ezen semmi nem segít, csak az újrafényezés.

Bizony sajnos. Nekem sok helyen a lakk is leválik már, elkezd felhólyagosodni, aztán szépen leválik. Van ilyen lötty, amivel kb. fél évre tartósíthatod a sérülést, de utána újra kell csinálnod, és persze nem is túl szép. Ez van miivan
Opel Astra 2.0 CDTI (A20DTH) - 2012 Kép
Ford Focus 1.6 16V (SHDA) - 2009 Kép
Citroën C4 1.6 16V (TU5JP4) - 2005 Kép
Citroën Xm 2.1 TD (XUD11) - 1992
Opel Astra F 1.4 Si (C14SE) - 1994
neodd
Moderátor
Moderátor

Képek: 248

Hozzászólás  Szerző: atis95 » 2013.05.26. 07:22

neodd » 2013. március 6., szerda 21:37 írta:Bizony sajnos. Nekem sok helyen a lakk is leválik már, elkezd felhólyagosodni, aztán szépen leválik. Van ilyen lötty, amivel kb. fél évre tartósíthatod a sérülést, de utána újra kell csinálnod, és persze nem is túl szép. Ez van miivan

Fényezési hiba vagy csak az idő vas foga konkrétan a Nap áldásos hatása .
A lakk felhólyagosodáson nem segít más mint az újra fényezés sajnos :(
atis95
Vezetés Oktató
Vezetés Oktató

Hozzászólás  Szerző: Bálintka 1.6i » 2013.05.26. 09:06

atis95 » Ma, 8:22 írta:
Fényezési hiba vagy csak az idő vas foga konkrétan a Nap áldásos hatása .
A lakk felhólyagosodáson nem segít más mint az újra fényezés sajnos :(
Nekem is kell fényezni lassacskán.Az ''új''első elemeknek eléggé húszéves a színe és a mocitető rozsdátlan állapota ellenére rengeteg helyen kavicsnyomos.Maga a szín durrogott le róla pöttyökben,az alapozó fehérlik alatta.Fel kell csiszolni,ahol nagyon lyukacsos,ott gittelni és kapna egy élénkebb piros ruhát.A sárvédők hasonszőrűek.
Astra F 1,6i '92 Szentgotthárd
Bálintka 1.6i
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Képek: 16

Hozzászólás  Szerző: atis95 » 2013.05.26. 22:14

Bálintka 1.6i » Ma, 10:06 írta:Nekem is kell fényezni lassacskán.Az ''új''első elemeknek eléggé húszéves a színe és a mocitető rozsdátlan állapota ellenére rengeteg helyen kavicsnyomos.Maga a szín durrogott le róla pöttyökben,az alapozó fehérlik alatta.Fel kell csiszolni,ahol nagyon lyukacsos,ott gittelni és kapna egy élénkebb piros ruhát.A sárvédők hasonszőrűek.

Ha pirosra kerül egy fedőlakk akkor nem kell épp fényezőkamra csak egy félig meddig pormentes hely vagy fel locsolható.
Lakkozás után a kicsi hibákat a lakkból ki lehet polírozni és no para mimimimi?
atis95
Vezetés Oktató
Vezetés Oktató

Karosszéria elemek, alváz javítása és cseréje(hegesztés stb)

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2013.06.10. 05:37

zsoca26 » Tegnap, 21:09 írta:Kevertettem festéket,de most fújós sprebe rakattam így nem szárad be ami megmarad.+a lakk

Hol kevertetted? Itt Győrben csak 2K-sat találtam... fvak
zotya975
Profi versenyző

Hozzászólás  Szerző: zsoca26 » 2013.06.10. 17:42

zotya975 » Ma, 06:37 írta:Hol kevertetted? Itt Győrben csak 2K-sat találtam... fvak

Ez ilyen autó festő fényező műhely+bolt,ott leverettem+itt sprebe is betöltök ha kérik.
zsoca26
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Hozzászólás  Szerző: Novy » 2013.06.28. 19:24

errefelé nem hallottak még ilyen spraybe kikevert kiszerelésről :D :D
Novy
Vezetés Oktató
Vezetés Oktató

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2013.06.29. 11:25

Novy » Tegnap, 20:24 írta:errefelé nem hallottak még ilyen spraybe kikevert kiszerelésről :D :D

A Piktorba simán betöltötték volna sprébe a 2K-sat, de akkor ugye hamar el kell használni. Sima 1K-s kéne mert akkor elrakom és ha kell akkor a javítást lefújom vele. Most mezei fehérem van de az még ködölve is eléggé elüt.
zotya975
Profi versenyző

Hozzászólás  Szerző: Novy » 2013.07.09. 20:53

hát nekem az is jó lenne, ha a bázist kitöltenék spray flakonba, de még azt se. Ez a kevergetős lakkozás meg agyrém :D
Novy
Vezetés Oktató
Vezetés Oktató

Hozzászólás  Szerző: zsoca26 » 2013.07.11. 04:24

Novy » 2013.07.09. 21:53 írta:hát nekem az is jó lenne, ha a bázist kitöltenék spray flakonba, de még azt se. Ez a kevergetős lakkozás meg agyrém :D

Én azért rakattam sprebe így nem szárad be,és el tom használni máskor is.
zsoca26
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Hozzászólás  Szerző: atis95 » 2013.07.11. 15:26

zsoca26 » Ma, 5:24 írta:Én azért rakattam sprebe így nem szárad be,és el tom használni máskor is.

Spray sok javításhoz megfelelő ha kicsi felületről van szó!
Akár a szin javításakor akár a fedő lakkozás javításánál.
Egyet jó tudni a fedő lakk spraybe sokszor nem olyan magas fényü mintha 2k-sba lenne kevergetve.
Sok esetben az 1k-s fedő nem elég időjárás álló vagy 2-év után probléma van vele persze nem minden esetbe!
Ha jól eltaláljuk a keverési arányokat akkor akár 1-bar nyomásnál is tudunk felületet képezni.
A legtöbb fényezési szakbolt általában tud spraybe tölteni.
atis95
Vezetés Oktató
Vezetés Oktató

Hozzászólás  Szerző: Gergely » 2013.07.13. 13:54

Fehér Astra Classic-nak mi a pontos színkódja?Pár helyen minimálisan kitavaszodott a kaszni és augusztusba szeretném eltüntetni róla a rügyeket.Mióta nálam van egyszer lett fújva a jobb küszöb egy kis részen horpadás miatt és egyszer az antenna körül.Mindkét alkalommal más árnyalatú festéket kevertek mert állítólag opeléknél ez alatt a színkód alatt 7 féle árnyalat létezik.
1979 Opel Kadett D 1.3S Umbau C1.6SEI 3 ajtó
1983 Opel Kadett D 1.3S automata Berlina 3 ajtó
2000 Opel Astra F Classic X16SZR full fapad 5 ajtó
1995 Opel Corsa B fehér C12NZ 3 ajtó City
Gergely
Sofőr
Sofőr

ElőzőKövetkező

Vissza: Karosszéria