Belépés    Regisztráció

Regisztráció nélkül a fórumon található leírások, anyagok csak korlátozottan hozzáférhetők. Ezek a tartalmak tagjaink saját munkái, megtekintésükhöz a sima regisztráció sem elég, megfelelő aktivitás után válnak csak láthatóvá.
Ezeknek a leírásoknak a másolása, más web oldalon való közzététele a szerző, illetve az oldal tulajdonosának engedélye nélkül TILOS!
Regisztrálj bátran, ha
- kedveled a márkát, és szívesen beszélgetnél róla
- szeretnél egy baráti társaságba tartozni
- megbeszélnéd az autód ügyes-bajos dolgait a csapat tagjaival

Ahhoz, hogy közénk tartozhass nem feltétlenül kell rendelkezned a márka valamely típusával! Oldalunk bár autós fórum, mégis inkább a barátságról szól, beszélgess bátran barátaiddal az üzenőfalon, vagy privát chat-en, oszd meg velünk élményeidet, legyél aktív a fórumon. Biztos találsz olyan témát a topicokban, amihez szívesen hozzászólnál.

A regisztráció ingyenes, viszont adminisztrátori engedélyhez van kötve (részleteket lásd a regisztrációs űrlapon)! Az inaktív regisztrációkat 90 nap elteltével töröljük!

Hifi, cd, mp3,

Izzók, ledek, hifi, riasztó, gps,
  • Szerző
    Üzenet

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: piratson » 2014.04.18. 11:49

Mielőtt kihajítanád az újonnan vásárolt Hi-Fi-det a kocsidból vagy letépnéd a gyári antennádat a járgány tetejéről .... baltas

Mivel mostanában rengeteget megyek kocsival, szinte állandóan telefonálok,ezért vettem egy JVC KD-R741BTE rádiót
Kép
Nagy tudású, jó minőségű készülék, ráadásul a minőségéhez képest elfogadható áron. Minden szép és jó volt vele, csak a rádió vétel volt pocsék, annak ellenére. hogy "fejlett" vevője van.
Egyértelmű volt, az antennával lehet a gond, ami nem mellesleg erősítős, így +12V feszültséget igényel. Több helyen is olvastam, hogy egyesek hasonló gondokkal küzdöttek / küzdenek és inkább kicserélték az antennát valami "gagyira", amivel jobb lett a rádióvétel.

Íme a megoldás, amire a magam is neten akadtam rá, és ami pénzbe sem kerül:
Egyes Astra G típusokat csupán rádió előkészítéssel szállították, de a kereskedő utólag belerakott egy PANASONIC CQ-C1313NE típusú rádiót. Pontosan nem tudom miért, de több fórumon is írták, hogy ezeknél a rádióknál elvágták az antenna vezérlő tápvezetéket yike (piros-fehér és az ISO csatlakozótól megy hátra az antennáig).
Ezek után jómagam is megnéztem, és valóban át volt vágva a tápkábel. Nagy nehezen - a kis hely miatt - összekötöttem a drótot, és láss csodát...megtáltosodott a rádió thx ... ennyi ...
Automobilare necesse est - Autózni kell - PIRATE'S SON Kép - Opel Astra G 2.0 CDX Aestete
piratson
Vezetés Oktató
Vezetés Oktató

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: FPepe » 2014.04.18. 19:18

piratson » Ma, 11:49 írta:Mielőtt kihajítanád az újonnan vásárolt Hi-Fi-det a kocsidból vagy letépnéd a gyári antennádat a járgány tetejéről .... baltas

Mivel mostanában rengeteget megyek kocsival, szinte állandóan telefonálok,ezért vettem egy JVC KD-R741BTE rádiót
Kép
Nagy tudású, jó minőségű készülék, ráadásul a minőségéhez képest elfogadható áron. Minden szép és jó volt vele, csak a rádió vétel volt pocsék, annak ellenére. hogy "fejlett" vevője van.
Egyértelmű volt, az antennával lehet a gond, ami nem mellesleg erősítős, így +12V feszültséget igényel. Több helyen is olvastam, hogy egyesek hasonló gondokkal küzdöttek / küzdenek és inkább kicserélték az antennát valami "gagyira", amivel jobb lett a rádióvétel.

Íme a megoldás, amire a magam is neten akadtam rá, és ami pénzbe sem kerül:
Egyes Astra G típusokat csupán rádió előkészítéssel szállították, de a kereskedő utólag belerakott egy PANASONIC CQ-C1313NE típusú rádiót. Pontosan nem tudom miért, de több fórumon is írták, hogy ezeknél a rádióknál elvágták az antenna vezérlő tápvezetéket yike (piros-fehér és az ISO csatlakozótól megy hátra az antennáig).
Ezek után jómagam is megnéztem, és valóban át volt vágva a tápkábel. Nagy nehezen - a kis hely miatt - összekötöttem a drótot, és láss csodát...megtáltosodott a rádió thx ... ennyi ...

Pontosan hol is volt elvágva?
'93-as C14NZ Szentgotthárdról
FPepe
Hivatásos Sofőr
Hivatásos Sofőr

Képek: 3

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: piratson » 2014.04.19. 07:06

FPepe » Tegnap, 20:18 írta:Pontosan hol is volt elvágva?

A rádió ISO csatlakozójánál. Ez amit a rádió fenekébe kell dugni :)
Kép
Automobilare necesse est - Autózni kell - PIRATE'S SON Kép - Opel Astra G 2.0 CDX Aestete
piratson
Vezetés Oktató
Vezetés Oktató

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: piratson » 2014.04.19. 22:19

Hogy élvezetes legyen az autó, mára némineműleg megadta magát a szellőztető rendszer zsaluját mozgató csodakütyüsz :( , viszont hozzásegített megérteni, miért volt elvágva a rádióantenna tápvezetéke omg ....... Mert így a gyújtás levételével lekapcsol TID kijelző, viszont ha össze van kötve, akkor a kijelző tovább működik, igaz "lefagyva", várva a rádiótól a további jeleket.
No ezen azt hiszem úgy fogok segíteni - mielőtt haza vágja a Veramonomat -, hogy egy külön szálat húzok be hátra
piratson
Vezetés Oktató
Vezetés Oktató

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: kocka557 » 2014.08.11. 12:16

Sziasztok

Szeretnék megosztani veletek egy kis CAR 400 okosítást -B Vectrám van, de jobb helyet nem találtam, ha van akkor kérem az admint helyezze át.

Többször szó volt már a vonalbemenet lehetőségéről, én egy kicsit másképp oldottam meg a dolgot. Mivel a kazetta részt mióta megvan a jármű - 7 éve - még nem használta, így a kazetta részre beépítettem a Iphone dokkolót - kínia olcsó. A dokkoló tápját is a rádió belsejéból vettem, beraktam egy autós töltőt (lazán elfér benne) és rákötöttem az A/4 (kapcsolt táp) érintkezőre - csak akkor van fesz. ha elfordítom akulcsot.

A vonalbemenetet a magnó hang bemenetére kötöttem - a dokkolónak van kimenete - ez a TDA7313 IC-nek a 14-es "L" és a 10-es "R" lábán levő 2602 és 2605 kondi - lásd a képen, a kapcsolási rajzon

Kép

A kondi magnó rész felé menő vezetékét a panelon átvágtam így onnan nem kap jelet, így megoldottam hogy kormányról tudok váltani rádió és bemenet között - magnó választás. A vezetékeket közvetlen a panel aljára forrasztottam.
A magnó mechanikáját - mivel úgy sem volt jó - egy kicsit megkönnyítettem, kivettem a kazetta bevezető lemezeket, így kényelmesen elfér az USB táp és a dokkoló befelé nyúló része.
Annyi hátránya van, hogy ha váltok magnóra, elindul a kazetta motor, de ezt nem lehet hallani.
Az így kialakított bemenetet ki lehet vezetni egy 3,5-ös Jack aljzatra, onnan tetszőleges jelet fogadhat.

Ha valaki gondolja a rajz alapján bekötheti az eredeti telefon bemenetre is a vonalbemenetet, ekkor az IC 13 és 9 lábát kell használni de kell két plusz kondi 1 - 2,2µF-os kondi.

Képet nem készítettem, de szerintem a rajz alapján egyértelmű.
(Vectra B CDX X20XEV)
Audi A6 3.0 TDI
kocka557
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2014.08.11. 13:07

kocka557 » 49 perce írta:Sziasztok

Szeretnék megosztani veletek egy kis CAR 400 okosítást -B Vectrám van, de jobb helyet nem találtam, ha van akkor kérem az admint helyezze át.

Többször szó volt már a vonalbemenet lehetőségéről, én egy kicsit másképp oldottam meg a dolgot. Mivel a kazetta részt mióta megvan a jármű - 7 éve - még nem használta, így a kazetta részre beépítettem a Iphone dokkolót - kínia olcsó. A dokkoló tápját is a rádió belsejéból vettem, beraktam egy autós töltőt (lazán elfér benne) és rákötöttem az A/4 (kapcsolt táp) érintkezőre - csak akkor van fesz. ha elfordítom akulcsot.

A vonalbemenetet a magnó hang bemenetére kötöttem - a dokkolónak van kimenete - ez a TDA7313 IC-nek a 14-es "L" és a 10-es "R" lábán levő 2602 és 2605 kondi - lásd a képen, a kapcsolási rajzon

Kép

A kondi magnó rész felé menő vezetékét a panelon átvágtam így onnan nem kap jelet, így megoldottam hogy kormányról tudok váltani rádió és bemenet között - magnó választás. A vezetékeket közvetlen a panel aljára forrasztottam.
A magnó mechanikáját - mivel úgy sem volt jó - egy kicsit megkönnyítettem, kivettem a kazetta bevezető lemezeket, így kényelmesen elfér az USB táp és a dokkoló befelé nyúló része.
Annyi hátránya van, hogy ha váltok magnóra, elindul a kazetta motor, de ezt nem lehet hallani.
Az így kialakított bemenetet ki lehet vezetni egy 3,5-ös Jack aljzatra, onnan tetszőleges jelet fogadhat.

Ha valaki gondolja a rajz alapján bekötheti az eredeti telefon bemenetre is a vonalbemenetet, ekkor az IC 13 és 9 lábát kell használni de kell két plusz kondi 1 - 2,2µF-os kondi.

Képet nem készítettem, de szerintem a rajz alapján egyértelmű.

Ájfon dokkoló..akkor csak ájfonnal használható? Kormányról tudok váltani, akkor multikormányod van? 1hmmm
Opel f astra caravan 94' C14NZ-C14SE
zotya975
Profi versenyző

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: kocka557 » 2014.08.11. 14:06

Igen csak Ájfon (de adott a lehetőség 3,5 Jack aljzattal bármire) Csak azért építettem be mert néha használom navigációnak, így megoldott a töltés, és a telefon tartása is. Nem kell a szivargyújtóból kábelezni, és nem kell külön tartóval rögzíteni.
Igen, multikormány, de váltani csak a rádió és a vonal között lehet
(Vectra B CDX X20XEV)
Audi A6 3.0 TDI
kocka557
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2014.08.11. 14:18

kocka557 » 10 perce írta:Igen csak Ájfon (de adott a lehetőség 3,5 Jack aljzattal bármire) Csak azért építettem be mert néha használom navigációnak, így megoldott a töltés, és a telefon tartása is. Nem kell a szivargyújtóból kábelezni, és nem kell külön tartóval rögzíteni.
Igen, multikormány, de váltani csak a rádió és a vonal között lehet

Korábban kazetta adaptert használtam, de untam bekapcsolgatni a rákötött MP3-at meg elemet cserélni benne, így váltottam Fm transzmiterre. Kényelmesebb csak éppen a minősége jóval rosszabb, és szinte állandóan hangolnom kell, mert sokfele járok és ha hasonló frekvenciájú adó közelében vagyok, akkor azt is "hallom".
zotya975
Profi versenyző

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: Attis » 2015.02.14. 13:28

Rádió cserét követően elvileg van-e lehetőség arra, hogy a gyári kijelző továbbra is mutassa az RDS adatokat? :?:
Segítséget előre is köszönöm!
Astra F X14NZ 2001 volt korábban, jelenleg Astra H Z14XEP 2005
Attis
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2015.02.14. 14:43

Attis » Ma, 13:28 írta:Rádió cserét követően elvileg van-e lehetőség arra, hogy a gyári kijelző továbbra is mutassa az RDS adatokat? :?:
Segítséget előre is köszönöm!

Ez kérlek rádió függő.
Astra H Caravan 1,6 Twinport Elegance 2005 Z16XEP
A villámos márka kedvelője. Opel. Wir leben Autos.
Okos vagy, ha csak felét hiszed el annak amit hallasz... Zseniális ha tudod, melyik felét.
"A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel. Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el."
Peti
Moderátor
Moderátor

Képek: 131

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: Attis » 2015.02.14. 14:47

Peti » 2 perce írta:Ez kérlek rádió függő.

Még készülék csere, illetve beszerzés előtt állok!
Mi tanácsolsz? Milyen paraméterek szerint válasszak?
Attis
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2015.02.14. 14:59

Attis » 9 perce írta:
Még készülék csere, illetve beszerzés előtt állok!
Mi tanácsolsz? Milyen paraméterek szerint válasszak?

Gondolom CD-sre szeretnél váltani, akkor gyári megoldásba a CDR500-at tudom ajánlani: http://data.motor-talk.de/data/gallerie ... dr-500.jpg
A garázsomba meg egy ilyen rádióm van: http://teletehnika.info/uploads/pins/files/614-foto.jpg ez is kezeli a kijelzőt.
Új téren az USB-s AUX-osak nem fogják kezelni nagy valószínűséggel, maximum ha speckó vagy lehet hozzá venni átalakítókábelt.
Okos vagy, ha csak felét hiszed el annak amit hallasz... Zseniális ha tudod, melyik felét.
"A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel. Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el."
Peti
Moderátor
Moderátor

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: Attis » 2015.02.14. 15:14

Peti » 10 perce írta:Új téren az USB-s AUX-osak nem fogják kezelni nagy valószínűséggel, maximum ha speckó vagy lehet hozzá venni átalakítókábelt.

Új készüléket szeretnék.
A milyen kivitelnek kell lennie a speckónak? Az átalakító kábelről tudsz írni több infót?
Attis
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2015.02.14. 17:35

Attis » Ma, 15:14 írta:
Új készüléket szeretnék.
A milyen kivitelnek kell lennie a speckónak? Az átalakító kábelről tudsz írni több infót?

Megpróbálhatsz olyan rádiót keresni, ami kezel külső kijelzőt, de a legegyszerűbb megoldás az lenne, ha veszel pl egy ilyent:
Kép
Ez ugye a rádió a saját kijelzőjén mutatja a dolgokat, és ami a TID kijelződ 8as lábára megy piros-szürke szálat kiiktatod, //elvágni vagy gusztusosabban megoldva kihúzni ezt a pint a csatiból// így akkor a kijelződ mindig mutatja a órát-dátumot-hőfokot. Mert ha nem iktatod ki a 8as piros-szürkét akkor a dátum helyén egy nagy üres semmi fog megjelenni, mint itt:
Kép
Nekem ez a verzió volt annó az F-be:
Kép
Peti
Moderátor
Moderátor

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: Attis » 2015.02.14. 19:00

Peti » Ma, 18:35 írta:
Megpróbálhatsz olyan rádiót keresni, ami kezel külső kijelzőt, de a legegyszerűbb megoldás az lenne, ha veszel pl egy ilyent:

A képen az mvh 170ub látható?
Attis
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: astrásgyerek » 2015.02.14. 19:02

Peti » Ma, 17:35 írta:Megpróbálhatsz olyan rádiót keresni, ami kezel külső kijelzőt, de a legegyszerűbb megoldás az lenne, ha veszel pl egy ilyent:
Kép
Ez ugye a rádió a saját kijelzőjén mutatja a dolgokat, és ami a TID kijelződ 8as lábára megy piros-szürke szálat kiiktatod, //elvágni vagy gusztusosabban megoldva kihúzni ezt a pint a csatiból// így akkor a kijelződ mindig mutatja a órát-dátumot-hőfokot. Mert ha nem iktatod ki a 8as piros-szürkét akkor a dátum helyén egy nagy üres semmi fog megjelenni, mint itt:
Kép
Nekem ez a verzió volt annó az F-be:
Kép

Legtöbbünknek ez a megoldás van. likee
viewtopic.php?p=26309#p26309
'95 Astra F 1.7 DTL
03' Renault Laguna II Grandtour 1.9 Dci
'99 Fiat Multipla 1.9 JTD
astrásgyerek
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2015.02.14. 19:06

Attis » 5 perce írta:A képen az mvh 170ub látható?

Pioneer MVH-170UBG
http://tutihifi.hu/aru.php?kod=02529
astrásgyerek írta:Legtöbbünknek ez a megoldás van. likee

A gyík nem is volt most eszembe de köszi :) group
Peti
Moderátor
Moderátor

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: Breki » 2015.02.14. 19:09

astrásgyerek » 5 perce írta:Legtöbbünknek ez a megoldás van. likee

Peti írta: A gyík nem is volt most eszembe de köszi :) group

Nincs sok értelme linkelni neki, mert úgysem látja :)
.. majd ha meglesz a kellő számú hsz-e, megnyílik neki is...
Vectra C Z16XE '02
Corsa B C14NZ '94
Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség... De a világegyetemben nem vagyok biztos.....

"Iszom a kávémat, iszom a kólát, és várom a percet, várom az órát, amikor azt csinálok végre amit akarok..."
Breki
Kupec-WebMester
Kupec-WebMester

Képek: 43

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: Attis » 2015.02.14. 20:14

Mi az a funkció egy készülék tulajdonságai között, amit figyelni kell, hogy megmaradjon a kijelző használhatósága?

Breki » 55 perce írta:Nincs sok értelme linkelni neki, mert úgysem látja :)
.. majd ha meglesz a kellő számú hsz-e, megnyílik neki is...

Kössz a lelkesítést! ;)
Attis
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2015.02.14. 20:19

Attis » 2 perce írta:Mi az a funkció egy készülék tulajdonságai között, amit figyelni kell, hogy megmaradjon a kijelző használhatósága?

Hát szerintem nem nagyon találni újba ami vezérelné az autó saját kijelzőjét. Ebbe nem tudok segíteni. Szóval szerintem csináld azt amit én 2008-ba megcsináltam. Vettem egy cd-s pioneer-t és kikötöttem a kijelző 8as lábát.
Peti
Moderátor
Moderátor

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: kisslacki » 2015.03.22. 13:58

Sziasztok! Az a gondom,hogy vettem egy akai mp3-as autórádiót, de a 93-as B Corsámban nem olyan a csatlakozó, amihez hozzá tudnám kötni. Mit kellene hozzá vennem hogy jó legyen? A másik kérdésem, hogy a gyári hangszórók helyett az első ajtókba mekkora hangszórót lehet betenni és milyen beépítőkeret kell hozzá? köszönöm a válaszokat! :vez
Opel Corsa B City C12NZ 1993
kisslacki
Újonc
Újonc

Képek: 7

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: moha » 2015.04.01. 08:05

Peti » 2015.02.14. 21:19 írta:Hát szerintem nem nagyon találni újba ami vezérelné az autó saját kijelzőjét. Ebbe nem tudok segíteni. Szóval szerintem csináld azt amit én 2008-ba megcsináltam. Vettem egy cd-s pioneer-t és kikötöttem a kijelző 8as lábát.

Van más módszer is azon kívül, hogy kiveszem a TID kijelzőt, és elvágom az egyik kábelt? az iso csatlakozónál nem lehet megoldani?
moha
Újonc
Újonc

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2015.04.01. 09:51

moha » Ma, 09:05 írta:
Van más módszer is azon kívül, hogy kiveszem a TID kijelzőt, és elvágom az egyik kábelt? az iso csatlakozónál nem lehet megoldani?

Ki lehet venni az egyik pint is, félrehajtani és leszigetelni, de ezzel végülis ugyanazt csinálod.
zotya975
Profi versenyző

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: moha » 2015.04.01. 10:08

zotya975 » 15 perce írta:Ki lehet venni az egyik pint is, félrehajtani és leszigetelni, de ezzel végülis ugyanazt csinálod.

arra gondoltam, hogy nem kell hozzányúlni a kijelzőhöz, olyan szépen be van az oda rakva :D de akkor nem lesz dátum...

Még két kérdés, ha lehet ezt http://www.paradoxautohifi.hu/autohifi/ ... 1750s.html szeretném megvenni, ehhez szükség van kiemelő keretre?
Van rá mód, hogy a kárpit lebontása nélkül be lehessen szerelni a hangszórót?
Köszi koccc
moha
Újonc
Újonc

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2015.04.01. 10:15

moha » 3 perce írta:
arra gondoltam, hogy nem kell hozzányúlni a kijelzőhöz, olyan szépen be van az oda rakva :D de akkor nem lesz dátum...

Még két kérdés, ha lehet ezt http://www.paradoxautohifi.hu/autohifi/ ... 1750s.html szeretném megvenni, ehhez szükség van kiemelő keretre?
Van rá mód, hogy a kárpit lebontása nélkül be lehessen szerelni a hangszórót?
Köszi koccc

Szerintem nincs, mert a hangszoró csavarjaihoz és a bekötéséhez csak a kárpit lebontása után férsz hozzá. Úgy rémlik a hangszoró rácsot nem lehet kipattintani sérülés nélkül.A kiemelő keret, meg ugye akkor kell ha mélységre nem fér el a hangszoró hátulja, ehhez tudni kéne a pontos méreteit, vagy beépítéskor fog látszani hogy az üveg eléri letekerékor.
zotya975
Profi versenyző

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: moha » 2015.04.01. 10:18

zotya975 » 1 perce írta:Szerintem nincs, mert a hangszoró csavarjaihoz és a bekötéséhez csak a kárpit lebontása után férsz hozzá. Úgy rémlik a hangszoró rácsot nem lehet kipattintani sérülés nélkül.A kiemelő keret, meg ugye akkor kell ha mélységre nem fér el a hangszoró hátulja, ehhez tudni kéne a pontos méreteit, vagy beépítéskor fog látszani hogy az üveg eléri letekerékor.

Köszönöm a választ :)
Beépítési mélység 46mm szóval elvileg pont mint a gyári, csak már annyi mindent olvastam az utóbbi időben, hogy jobbnak láttam megkérdezni.
Még egyszer köszi!
moha
Újonc
Újonc

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2015.04.01. 10:33

moha » 14 perce írta:
Köszönöm a választ :)
Beépítési mélység 46mm szóval elvileg pont mint a gyári, csak már annyi mindent olvastam az utóbbi időben, hogy jobbnak láttam megkérdezni.
Még egyszer köszi!

Nincs mit. udvv
zotya975
Profi versenyző

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: Breki » 2015.04.01. 18:16

zotya975 » Ma, 10:51 írta:Ki lehet venni az egyik pint is, félrehajtani és leszigetelni, de ezzel végülis ugyanazt csinálod.

Ez így nem pont igaz. Az ISO csatiban 2 vezeték megy arra a pinre. 1 piros-szürke vékony (ez megy fel a kijelzőhöz) és egy fekete-fehér csíkos, ez viszont caravánnál az antennaerősítő tápja, ami az antenna talpában van, más típusnál meg pl. a motoros antenna vezérlő vezetéke.
Értelemszerűen a piros-szürkét kell elnyisszantani, hogy a dátum ne tűnjön el a kijelzőről.
Vectra C Z16XE '02
Corsa B C14NZ '94
Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség... De a világegyetemben nem vagyok biztos.....

"Iszom a kávémat, iszom a kólát, és várom a percet, várom az órát, amikor azt csinálok végre amit akarok..."
Breki
Kupec-WebMester
Kupec-WebMester

Képek: 43

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2015.04.02. 07:04

Breki » Tegnap, 19:16 írta:Ez így nem pont igaz. Az ISO csatiban 2 vezeték megy arra a pinre. 1 piros-szürke vékony (ez megy fel a kijelzőhöz) és egy fekete-fehér csíkos, ez viszont caravánnál az antennaerősítő tápja, ami az antenna talpában van, más típusnál meg pl. a motoros antenna vezérlő vezetéke.
Értelemszerűen a piros-szürkét kell elnyisszantani, hogy a dátum ne tűnjön el a kijelzőről.

Tényleg, jogos... mimimimi?
zotya975
Profi versenyző

Hifi, cd, mp3,

Hozzászólás  Szerző: kisslacki » 2015.04.12. 15:29

Köszönöm a sok segítséget. sikerült megoldanom a problémát.
Opel Corsa B City C12NZ 1993
kisslacki
Újonc
Újonc

Képek: 7

ElőzőKövetkező

Vissza: Elektromos tartozékok