Belépés    Regisztráció

Regisztráció nélkül a fórumon található leírások, anyagok csak korlátozottan hozzáférhetők. Ezek a tartalmak tagjaink saját munkái, megtekintésükhöz a sima regisztráció sem elég, megfelelő aktivitás után válnak csak láthatóvá.
Ezeknek a leírásoknak a másolása, más web oldalon való közzététele a szerző, illetve az oldal tulajdonosának engedélye nélkül TILOS!
Regisztrálj bátran, ha
- kedveled a márkát, és szívesen beszélgetnél róla
- szeretnél egy baráti társaságba tartozni
- megbeszélnéd az autód ügyes-bajos dolgait a csapat tagjaival

Ahhoz, hogy közénk tartozhass nem feltétlenül kell rendelkezned a márka valamely típusával! Oldalunk bár autós fórum, mégis inkább a barátságról szól, beszélgess bátran barátaiddal az üzenőfalon, vagy privát chat-en, oszd meg velünk élményeidet, legyél aktív a fórumon. Biztos találsz olyan témát a topicokban, amihez szívesen hozzászólnál.

A regisztráció ingyenes, viszont adminisztrátori engedélyhez van kötve (részleteket lásd a regisztrációs űrlapon)! Az inaktív regisztrációkat 90 nap elteltével töröljük!

Izzók, ledek, neonok

Izzók, ledek, hifi, riasztó, gps,
  • Szerző
    Üzenet

Izzók, ledek, neonok

Hozzászólás  Szerző: Hares911 » 2018.11.25. 18:38

zozor » 2018.11.24. 22:25 írta:Haligali! :szeva

Dobjuk fel ezt a topikot kicsit. :D
Nem Opel, de rokon... :D

A Daewoo műszerfal izzói 6db T10 mintájúak, a középkonzolé/fűtésé 4db T5. A belsőtér/csomagtartó világítást még megnézem. Ezeket cserélném ledesre. Nem akarom, hogy gagyin nézzen ki, hanem zölden, hasonlóan, mint a gyári. Na most SMD típusúra kell cserélni, ugye? Van ajánlott? Még a helyzetjelzőre is gondoltam, azt is szabad, vagy az már nem szabályos?

T10
https://www.kamionfelszereles.hu/spd/VL ... B-LED-ZOLD
https://www.kamionfelszereles.hu/spd/VL ... RONY-PIROS

Persze utóbbi zöld színben.

T5
https://www.kamionfelszereles.hu/spd/VL ... B-LED-ZOLD

Szóval ezek/ilyenek megfelelőek lennének? Belsőtér/csomagtartó, helyzetjelzőre mit ajánlotok?

Menjünk sorba:
- A "csak kicserélem ledes izzóra" megoldás mindig gagyi lesz, nem úgy és nem oda fog világítani ahogy kell és a fényerő sem lesz jó (vakít)
- Az SMD az nem egy típus vagy márka, hanem egy szerelési technológia, ahol mindjárt az adott felületre forrasztják az alkatrészt és nincsenek "lábai".
(surface-mount device, https://hu.wikipedia.org/wiki/Fel%C3%BC ... l%C3%B3gia)
- Ebből következik, hogy egy smd szerelési technológiás led is lehet sz*r, ha ócska minőségű maga a chip, akkor mindegy milyen technológiával van szerelve. Ezek rövid időn belül elhaláloznak.
- Lehet minőségi anyagból jól megcsinálni, de ahhoz megfelelő szaktudás és elszántság szükséges.
- Egyszer szét kell szedni mindent, kicserélni minőségi hagyományos izzókra (a még jókat is) és 10 évre le van a gond.
- Ha gond van a töltéssel / fesszabályozással sokkal előbb elhalálozik mind a hagyományos mind a ledes izzó.
- Helyzetjelzőként nem szabályos

Én egyedül a csomagtartóba szereltem ledet, de ott sem sima izzócserével oldottam meg a dolgot.
(A gyári megoldás sajnos annyira semmitérő volt, hogy először azt hittem nincs is benne gyárilag csomi-világítás...)
A bus station is where the bus stops. A train station is where the train stops. On my desk, I have a workstation.
Kép Kép 2002 Ford Focus 1.4 16v - FXDB - 75LE - 102.888 km@2016.05.05. -->
Kép1999 Opel Corsa B 1.2 16V - X12XE - 65LE - 87.305 km@2012.03.05. --> 132.187 km@2017.02.11.
Kép1990 Peugeot 205 GLD 1.9D - XUD9/Y - 64LE - 2008.08.10. --> 368.000 km
Hares911
Amatőr versenyző
Amatőr versenyző

Izzók, ledek, neonok

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2018.11.25. 19:10

Én alapból azért ledeztem, mert a rizsszem izzók elég hamar befeketedtek, pedig ha jól rémlik osram került be, és a töltés is rendben volt. Először csak az eredeti izzóhelyre került led ellenállással megspékelvi, ez is jó volt, de meguntam és most már mindenhol led szalag van az autóban. Még egy sem ment tönkre. A műszeregységgel tényleg sok volt a bogarászás, egy fúrógép akkuról teszteltem folyamatosan szerelés közben.
Kép
Kép
Kép
Kép
Opel f astra caravan 94' C14NZ
zotya975
Profi versenyző

Izzók, ledek, neonok

Hozzászólás  Szerző: zozor » 2018.11.26. 09:54

Hares: Akkor marad a sima, már csak akkor azokat a zöld sapkákat kell szereznem az izzókra; nem nagyon kapni, anélkül meg most is felemás a megvilágítás...

Zotya: nem is rossz! :)

Köszi, de legalább bíztattatok volna egy kicsit... :P :D :D :D :D
Mindegy, mit érsz el az életben- a gyászmenet hossza úgyis az időjárástól függ...
zozor
Hivatásos Sofőr
Hivatásos Sofőr

Izzók, ledek, neonok

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2018.11.26. 11:13

zozor » Ma, 09:54 írta:Hares: Akkor marad a sima, már csak akkor azokat a zöld sapkákat kell szereznem az izzókra; nem nagyon kapni, anélkül meg most is felemás a megvilágítás...

Zotya: nem is rossz! :)

Köszi, de legalább bíztattatok volna egy kicsit... :P :D :D :D :D

Szóval izéé: hajrá!! :D Évente egyszer teljesen szétszedem a konyhai páraelszívót, mert úgy rá és belerakódik a zsír-olaj trutyi, hogy csak így lehet normálisan eltakarítani. Kiszedem belőle az elektromos részeket a maradékot meg hideg zsíroldóval kádban takarítom el. Utálatos meló, de meg kell csinálni. Most van a napja. :(
Opel f astra caravan 94' C14NZ
zotya975
Profi versenyző

Előző

Vissza: Elektromos tartozékok