Regisztráció nélkül a fórumon található leírások, anyagok csak korlátozottan hozzáférhetők. Ezek a tartalmak tagjaink saját munkái, megtekintésükhöz a sima regisztráció sem elég, megfelelő aktivitás után válnak csak láthatóvá.
Ezeknek a leírásoknak a másolása, más web oldalon való közzététele a szerző, illetve az oldal tulajdonosának engedélye nélkül TILOS!
Regisztrálj bátran, ha
- kedveled a márkát, és szívesen beszélgetnél róla
- szeretnél egy baráti társaságba tartozni
- megbeszélnéd az autód ügyes-bajos dolgait a csapat tagjaival

Ahhoz, hogy közénk tartozhass nem feltétlenül kell rendelkezned a márka valamely típusával! Oldalunk bár autós fórum, mégis inkább a barátságról szól, beszélgess bátran barátaiddal az üzenőfalon, vagy privát chat-en, oszd meg velünk élményeidet, legyél aktív a fórumon. Biztos találsz olyan témát a topicokban, amihez szívesen hozzászólnál.

A regisztráció ingyenes, viszont adminisztrátori engedélyhez van kötve (részleteket lásd a regisztrációs űrlapon)! Az inaktív regisztrációkat 90 nap elteltével töröljük!

Elektromos problémák

A, B, C szériákról
  • Szerző
    Üzenet

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2015.12.16. 17:11

perec » 3 perce írta:
Kösz, megteszem.Legalább ma este sem unatkozom likee

Azért nem árt, egy rendes páka, mert ha "nagy hegyűvel" kísérletezel, akkor vége is lehet az óracsoportnak, (2láb cinezése ne érjen össze ilyenek) nem tudom neked milyened van de azért ésszel. :)
Astra H Caravan 1,6 Twinport Elegance 2005 Z16XEP
A villámos márka kedvelője. Opel. Wir leben Autos.
Okos vagy, ha csak felét hiszed el annak amit hallasz... Zseniális ha tudod, melyik felét.
"A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel. Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el."
Peti
Moderátor
Moderátor

Képek: 131

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: perec » 2015.12.18. 21:09

Van tűhegyű pákám, de közben arra jöttem rá hogy ha pl. kinyitom a vezető ajtót, akkor abban a pillanatban visszaáll minden.
Mindegy, átforrasztom, de szerintem nálam nem az lesz a hiba.
Vectra C 1,8 16V
perec
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: Breki » 2015.12.18. 21:29

perec » 18 perce írta:Van tűhegyű pákám, de közben arra jöttem rá hogy ha pl. kinyitom a vezető ajtót, akkor abban a pillanatban visszaáll minden.
Mindegy, átforrasztom, de szerintem nálam nem az lesz a hiba.

Majdnem 100%, hogy az a probléma amit Peti is mondott.
A műszeregység csatlakozóit kell átforrasztani (C veki betegség)
Vectra C Z16XE '02
Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség... De a világegyetemben nem vagyok biztos.....

"Iszom a kávémat, iszom a kólát, és várom a percet, várom az órát, amikor azt csinálok végre amit akarok..."
Breki
Kupec-WebMester
Kupec-WebMester

Képek: 43

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: kocka557 » 2016.03.15. 09:37

Sziasztok!

Kaptam két hibakódot: P0130, P0135 Lambdaszonda. Működésben, fogyasztásban még nem tapasztalok eltérést.
Kérdésem lenne, érdemes-e gyárit venni, vagy megfelel valami olcsóbb helyettesítő is? Vectra B V20XEV

Köszönöm.
(Vectra B CDX X20XEV)
Audi A6 3.0 TDI
kocka557
Tanulóvezető
Tanulóvezető

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.03.15. 09:49

kocka557 » 10 perce írta:Sziasztok!

Kaptam két hibakódot: P0130, P0135 Lambdaszonda. Működésben, fogyasztásban még nem tapasztalok eltérést.
Kérdésem lenne, érdemes-e gyárit venni, vagy megfelel valami olcsóbb helyettesítő is? Vectra B V20XEV

Köszönöm.

Üdv..igazából ha nem tapasztalsz hibát, én két ( kóbor) hibakódért nem cserélnék ki semmit. Vagy állandóan ég a hibalámpa?
Zafira A Z18XE.
zotya975
Profi versenyző

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: kocka557 » 2016.03.15. 19:00

Egyenlőre csak tájékozódom, mivel nem veszem észre a hibát csak a kontroll lámpa kigyullad-elalszik (motorféknél kigyullad, gázadásra elalszik, ha bemelegszik, folyamatosan ég)
A lámpa idegesít inkább, nem tudom, hogy a meglevő bajt jelzi vagy újat. Minden esetre várok a cserével.
(Vectra B CDX X20XEV)
Audi A6 3.0 TDI
kocka557
Tanulóvezető
Tanulóvezető

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: Breki » 2016.03.15. 19:46

kocka557 » Ma, 9:37 írta:Sziasztok!

Köszönöm.

A leírásod a hibákról nem pontos, ez alapján nem kezdenék alkatrészeket vásárolni.
A 0130-as hibakódra azt írja Labda szonda áramkör, a 0135-re meg Lambda szonda fűtés áramkör.
Hibás lambdára van külön hibakód alacsony, illetve magas feszültségre.
Sztem nézd meg a csatlakozóját, esélyes, hogy csak kontakthibás.
Legjobb lenne op-com-al élő adatokban nézelődni menet közben, legalább járó motornál.

Nálam is ott látszott a hiba, túl magas feszültségen dolgozott a hátsó szondám, enyém is tengeralattjárózott miatta. Mondjuk nekem a kezemben is maradt, amikor cserélni próbáltam, de ez más tészta :D
Vectra C Z16XE '02
Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség... De a világegyetemben nem vagyok biztos.....

"Iszom a kávémat, iszom a kólát, és várom a percet, várom az órát, amikor azt csinálok végre amit akarok..."
Breki
Kupec-WebMester
Kupec-WebMester

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.03.15. 19:51

kocka557 » 47 perce írta:Egyenlőre csak tájékozódom, mivel nem veszem észre a hibát csak a kontroll lámpa kigyullad-elalszik (motorféknél kigyullad, gázadásra elalszik, ha bemelegszik, folyamatosan ég)
A lámpa idegesít inkább, nem tudom, hogy a meglevő bajt jelzi vagy újat. Minden esetre várok a cserével.

Nézd meg a csatlakozóját ha van fújhatsz bele kontakt sprét, aztán szerintem egyenlőre várj. A szonda ugye a kipufgázt figyeli, ha hibát jelez két variáció van. Vagy a szonda rossz és hibás adatot mér, vagy a szonda jó és jól mér csak keverékképzési probléma van például. Ezért nem lenne jó kapásból kicserélni a szondát hiszen ha az utóbbi akkor az alapprobléma megmarad és kidobtál egy csomó pénzt.
Zafira A Z18XE.
zotya975
Profi versenyző

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: kocka557 » 2016.03.15. 23:04

Köszönöm a tanácsokat, az érintkezők tisztításán, mozgatásán már túl vagyok.
Itt a kiolvasott hibakódok. ha törlöm, újra előjön mindegyik. Élő adatot még nem néztem.

A hibakódok száma: 3

P0135 - O2 érzékelő fűtés feszültség magas
(01) - Jelen van

P0130 - O2 érzékelő tartomány/ teljesítmény
(08) - Nincs jelen

P0130 - O2 érzékelő áramkör feszültség alacsony
(02) - Jelen van
(Vectra B CDX X20XEV)
Audi A6 3.0 TDI
kocka557
Tanulóvezető
Tanulóvezető

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.03.16. 08:15

kocka557 » Tegnap, 23:04 írta:Köszönöm a tanácsokat, az érintkezők tisztításán, mozgatásán már túl vagyok.
Itt a kiolvasott hibakódok. ha törlöm, újra előjön mindegyik. Élő adatot még nem néztem.

A hibakódok száma: 3

P0135 - O2 érzékelő fűtés feszültség magas
(01) - Jelen van

P0130 - O2 érzékelő tartomány/ teljesítmény
(08) - Nincs jelen

P0130 - O2 érzékelő áramkör feszültség alacsony
(02) - Jelen van

Hát mivel nem olcsó egy ilyen szonda ha jól láttam 50 körül van a Bosch, szerintem csak akkor vegyél ha tuti ez a rossz. Írták a másik fórumon hogy ajánlatos a gyárit, mivel nem sokkal olcsóbbak a más márkák szondái, ezt érdemes megfogadni.
Zafira A Z18XE.
zotya975
Profi versenyző

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: kocka557 » 2016.03.21. 21:14

Köszönöm, kivárok, mást nem tapasztalok, a sárga lámpát meg kezdem megszokni.
(Vectra B CDX X20XEV)
Audi A6 3.0 TDI
kocka557
Tanulóvezető
Tanulóvezető

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: kocka557 » 2016.04.15. 21:40

Sziasztok!
AC pumpával kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Kell-e valamire figyelni, ami gondot okozhat.
Holnap csere lesz, egyre gyakrabban leáll.
Vectra B X20XEV
Köszönet
(Vectra B CDX X20XEV)
Audi A6 3.0 TDI
kocka557
Tanulóvezető
Tanulóvezető

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.04.16. 07:44

kocka557 » Tegnap, 21:40 írta:Sziasztok!
AC pumpával kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Kell-e valamire figyelni, ami gondot okozhat.
Holnap csere lesz, egyre gyakrabban leáll.
Vectra B X20XEV
Köszönet

Hát, az üzemanyag rendszerben nyomás lehet még több órával leállítás után, erre célszerű felkészülni. Ha még a gyári egyszer használatos bilincsek vannak rajta, akkor kell venni jó minőségű szerelhetőt. Meg ugye nyilt láng használata, dohányzás kerülendő szerelés közben.
Zafira A Z18XE.
zotya975
Profi versenyző

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: kocka557 » 2016.04.16. 19:17

Közben "félig" túl vagyok rajta, ugyanis amit kaptam kiderült, hogy nem belevaló. Irány az autósbolt - mintadarabbal, Bosch számmal - és újat rendel. Így visszaraktam a régit meg a kalapácsot a hátsó ülésre. Hétfőn kezdem elölről a műveletet.
A nyomásra készültem, bilincset szereztem, egész egyszerűnek volt.
A segítséget mindenesetre köszönöm.
(Vectra B CDX X20XEV)
Audi A6 3.0 TDI
kocka557
Tanulóvezető
Tanulóvezető

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: Kiana » 2016.05.16. 10:45

Sziasztok!

Van egy 2006-os Vectra C-m . Menet közben a fényszórók villogni kezdenek, de nem mindig. Indulás után kb. 5 perccel kezdi el, egy darabig csinálja, aztán nem. Álló helyzetben sem szokott villogni. Le és felkapcsolt, valamint automata fényszóróállásnál is ugyanez a helyzet. Villogással egyidőben a műszerfalvilágítás is fel-le kapcsol.
Az Opel szervívben nem tudtak mit kezdeni a problémával, próbakörnél nem produkálta a kocsi az említett problémát.
Esetleg valakinek van ötlete, hogy mit lehet kezdeni ezzel a dologgal? 1help
Kiana
Újonc
Újonc

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: Breki » 2016.05.16. 15:43

Kiana » Ma, 11:45 írta:Sziasztok!

Van egy 2006-os Vectra C-m . Menet közben a fényszórók villogni kezdenek, de nem mindig. Indulás után kb. 5 perccel kezdi el, egy darabig csinálja, aztán nem. Álló helyzetben sem szokott villogni. Le és felkapcsolt, valamint automata fényszóróállásnál is ugyanez a helyzet. Villogással egyidőben a műszerfalvilágítás is fel-le kapcsol.
Az Opel szervívben nem tudtak mit kezdeni a problémával, próbakörnél nem produkálta a kocsi az említett problémát.
Esetleg valakinek van ötlete, hogy mit lehet kezdeni ezzel a dologgal? 1help

Szia!
Test probléma szokott hasonló tüneteket produkálni, érdemes lenne ellenőrizni a kötéseket, főleg az UEC modulnál
Aksi dobozában levő elektronika.
Vectra C Z16XE '02

Breki
Kupec-WebMester
Kupec-WebMester

Előző

Vissza: Vectra A-B-C