Belépés    Regisztráció

Regisztráció nélkül a fórumon található leírások, anyagok csak korlátozottan hozzáférhetők. Ezek a tartalmak tagjaink saját munkái, megtekintésükhöz a sima regisztráció sem elég, megfelelő aktivitás után válnak csak láthatóvá.
Ezeknek a leírásoknak a másolása, más web oldalon való közzététele a szerző, illetve az oldal tulajdonosának engedélye nélkül TILOS!
Regisztrálj bátran, ha
- kedveled a márkát, és szívesen beszélgetnél róla
- szeretnél egy baráti társaságba tartozni
- megbeszélnéd az autód ügyes-bajos dolgait a csapat tagjaival

Ahhoz, hogy közénk tartozhass nem feltétlenül kell rendelkezned a márka valamely típusával! Oldalunk bár autós fórum, mégis inkább a barátságról szól, beszélgess bátran barátaiddal az üzenőfalon, vagy privát chat-en, oszd meg velünk élményeidet, legyél aktív a fórumon. Biztos találsz olyan témát a topicokban, amihez szívesen hozzászólnál.

A regisztráció ingyenes, viszont adminisztrátori engedélyhez van kötve (részleteket lásd a regisztrációs űrlapon)! Az inaktív regisztrációkat 90 nap elteltével töröljük!

Futómű, kerék

2004-től (még gyártásban)
  • Szerző
    Üzenet

Futómű, kerék

Hozzászólás  Szerző: bcsillag » 2011.03.19. 06:53

Sziasztok!
Nem volt külön topic ennek, így nyitottam egyet.

Érdekes kérdés merült fel bennem tegnap, mikor a gumisnál mikor felemelték a kocsit és lvették előlről a kerekeket észrevettem, hogy mintha a bal oldalról hiányozna a kerékdobból egy műanyag védőbetét. Sajnos akkor ott világosban hülye voltam, nem fotóztam le, csak este sötétben otthon, mikor már fenn volt a kerék is, de azért látszik a különbség.
Nem tudjátok véletlenül, hogy itt kéne lennie még védőbetétnek és elhagytam volna?
A lényeg, hogy a bal oldal (ahol a lyukakakt találtam) és a jobb oldali kerékdob belseje nem egyforma, nem szimmetrikus. A teleszkóp felől érkező kábelek (vélhetően ABS szenzor vezetékek, fékolaj vezeték stb.) dobhoz rögzítése sem egyforma.
Sőt a kerékdobban lévő műanyag védőburkolat sem egyforma, így nehéz eldönteni mi hiányzik.
Nem emlékszem, hogy bármikor, bármi leesett volna.
Sőt a lyukak és környékük olyan piszkos, hogy ha el is hagytam valamit onnan, az szerintem nem ebben a szezonban volt.
bcsillag
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Re: Futómű, kerék

Hozzászólás  Szerző: Reeckatee » 2011.03.19. 08:27

bcsillag írta:Sziasztok!

Érdekes kérdés merült fel bennem tegnap, mikor a gumisnál mikor felemelték a kocsit és lvették előlről a kerekeket észrevettem, hogy mintha a bal oldalról hiányozna a kerékdobból egy műanyag védőbetét. Sajnos akkor ott világosban hülye voltam, nem fotóztam le, csak este sötétben otthon, mikor már fenn volt a kerék is, de azért látszik a különbség.
Nem tudjátok véletlenül, hogy itt kéne lennie még védőbetétnek és elhagytam volna?
A lényeg, hogy a bal oldal (ahol a lyukakakt találtam) és a jobb oldali kerékdob belseje nem egyforma, nem szimmetrikus. A teleszkóp felől érkező kábelek (vélhetően ABS szenzor vezetékek, fékolaj vezeték stb.) dobhoz rögzítése sem egyforma.
Sőt a kerékdobban lévő műanyag védőburkolat sem egyforma, így nehéz eldönteni mi hiányzik.
Sőt a lyukak és környékük olyan piszkos, hogy ha el is hagytam valamit onnan, az szerintem nem ebben a szezonban volt.

Helló!

Megnyugtatlak, hogy oda nem jár dobbetét. Nekem is feltűnt, hogy a váltó mellé nem-e kéne egy védő mint a másik oldalon a generátor mellé........de nem. Jó, hogy más is van annyira paranoiás mint én... mmg 1lik
BMW E91 320D
Opel Astra G Bertone 2.0T

Astra H Caravan 07' 1.9 CDTi R.I.P.
Reeckatee
Sofőr
Sofőr

Képek: 3

Hozzászólás  Szerző: bcsillag » 2011.03.19. 11:28

Megjött a válasz az Opeltől: normális a dolog, ott nem volt dobvédő betét. Ergo a két lyuk is normális, hogy ott van.

Hmmmm, érdekes. 1hmmm

Reeckatee írta:
bcsillag írta:Sziasztok!

Helló!

Megnyugtatlak, hogy oda nem jár dobbetét. Nekem is feltűnt, hogy a váltó mellé nem-e kéne egy védő mint a másik oldalon a generátor mellé........de nem. Jó, hogy más is van annyira paranoiás mint én... mmg 1lik
bcsillag
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Hozzászólás  Szerző: Felyp » 2011.03.19. 21:54

bcsillag-
örülök, hogy megvan a megfejtés!
Mercedes Vito 113- 2013- Kép
Astra H Z16XER ----- Kép
Vezetett idő "naggyal" összesen: 8059 óra 2020ban: 349 óra + kisautós idő..... ?? Frissítve: 2020.04.21
Felyp
Profi versenyző

Képek: 2

Vissza: Astra H