Belépés    Regisztráció

Regisztráció nélkül a fórumon található leírások, anyagok csak korlátozottan hozzáférhetők. Ezek a tartalmak tagjaink saját munkái, megtekintésükhöz a sima regisztráció sem elég, megfelelő aktivitás után válnak csak láthatóvá.
Ezeknek a leírásoknak a másolása, más web oldalon való közzététele a szerző, illetve az oldal tulajdonosának engedélye nélkül TILOS!
Regisztrálj bátran, ha
- kedveled a márkát, és szívesen beszélgetnél róla
- szeretnél egy baráti társaságba tartozni
- megbeszélnéd az autód ügyes-bajos dolgait a csapat tagjaival

Ahhoz, hogy közénk tartozhass nem feltétlenül kell rendelkezned a márka valamely típusával! Oldalunk bár autós fórum, mégis inkább a barátságról szól, beszélgess bátran barátaiddal az üzenőfalon, vagy privát chat-en, oszd meg velünk élményeidet, legyél aktív a fórumon. Biztos találsz olyan témát a topicokban, amihez szívesen hozzászólnál.

A regisztráció ingyenes, viszont adminisztrátori engedélyhez van kötve (részleteket lásd a regisztrációs űrlapon)! Az inaktív regisztrációkat 90 nap elteltével töröljük!

Általános műszaki problémák

2004-től (még gyártásban)
  • Szerző
    Üzenet

Hozzászólás  Szerző: tamasmehe222 » 2013.10.21. 14:15

Kérdezni szeretnék: most cseréltek az autómon (OPEL ASTRA H CARAVAN 1.7cdti) üzemanyag nyomásszabályzó szelepet és üzemanyagszűrőt és rá 5 napra egyik éjjeli indítás óta a szervizkulcsos kisautó nem alszik ki, ha ráteszem a gyújtást - akármeddig várok. Ha elindítom, indul egyszerre és megy is minden gond vagy egyéb jelzés nélkül, bárhogyan és bármennyivel nyomom neki. A fogyasztáson sem vettem észre növekedést. Mi lehet ez?
Somitomi
tamasmehe222
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2013.10.21. 16:43

tamasmehe222 » Ma, 15:15 írta:Kérdezni szeretnék: most cseréltek az autómon (OPEL ASTRA H CARAVAN 1.7cdti) üzemanyag nyomásszabályzó szelepet és üzemanyagszűrőt és rá 5 napra egyik éjjeli indítás óta a szervizkulcsos kisautó nem alszik ki, ha ráteszem a gyújtást - akármeddig várok. Ha elindítom, indul egyszerre és megy is minden gond vagy egyéb jelzés nélkül, bárhogyan és bármennyivel nyomom neki. A fogyasztáson sem vettem észre növekedést. Mi lehet ez?

Hibakód kiolvasás és kiderül. /Opcom-Tech2/
Astra H Caravan 1,6 Twinport Elegance 2005 Z16XEP
A villámos márka kedvelője. Opel. Wir leben Autos.
Okos vagy, ha csak felét hiszed el annak amit hallasz... Zseniális ha tudod, melyik felét.
"A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel. Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el."
Peti
Moderátor
Moderátor

Képek: 131

Hozzászólás  Szerző: tamasmehe222 » 2013.10.22. 02:23

Peti » Tegnap, 17:43 írta:Hibakód kiolvasás és kiderül. /Opcom-Tech2/

Köszi! 1integet
Csak azt nem tudom hogy a szerelőnek vagy a szalonnak ha esetleg oda kell vinni ilyen kiolvasója van-e? miivan
Van-e esetleg elképzelésed,vagy tapasztalatod mi lehet? :?:
Köszi!
Somitomi
tamasmehe222
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Hozzászólás  Szerző: piratson » 2013.10.22. 06:37

tamasmehe222 » Ma, 03:23 írta:
Köszi! 1integet
Csak azt nem tudom hogy a szerelőnek vagy a szalonnak ha esetleg oda kell vinni ilyen kiolvasója van-e? miivan
Köszi!

A márkaszervízben ilik műszereknek lenni :)
Automobilare necesse est - Autózni kell - PIRATE'S SON Kép - Opel Astra G 2.0 CDX Aestete
piratson
Vezetés Oktató
Vezetés Oktató

Hozzászólás  Szerző: Felyp » 2013.11.11. 07:29

tamasmehe222 » 2013.10.22. 03:23 írta:
Köszi! 1integet
Köszi!

Márkaszervizben biztos lesz mert kötelességük tartani de jobb maszekok műhelyeknek is van tech2.
Ha kiolvastattad a hibakódot és vagy megoldás születik kérlek legyél olyan kedves oszd meg velünk a jelenség megoldását.
Köszönöm
Mercedes Vito 113- 2013- Kép
Astra H Z16XER ----- Kép
Vezetett idő "naggyal" összesen: 8486 óra + kisautós idő..... ?? Frissítve: 2020.09.17
Felyp
Profi versenyző

Képek: 2

Hozzászólás  Szerző: opcili » 2015.04.13. 21:36

Hali! Remélem tudtok rajtam segíteni.:( Astra H z14xep csodabogaram p0141-es(1hengersor 2szonda) hibakódot ír.Ha valaki tudna segíteni, h ezt a szondát pontosan hol találom nagyon megköszönném
opcili
Tanulóvezető
Tanulóvezető

Képek: 3

Hozzászólás  Szerző: Breki » 2015.04.13. 21:57

opcili » 20 perce írta:Hali! Remélem tudtok rajtam segíteni.:( Astra H z14xep csodabogaram p0141-es(1hengersor 2szonda) hibakódot ír.Ha valaki tudna segíteni, h ezt a szondát pontosan hol találom nagyon megköszönném

Katalizátor után a kipufogó csőben.
Ellenőrző szonda.
Vectra C Z16XE '02
Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség... De a világegyetemben nem vagyok biztos.....

"Iszom a kávémat, iszom a kólát, és várom a percet, várom az órát, amikor azt csinálok végre amit akarok..."
Breki
Kupec-WebMester
Kupec-WebMester

Képek: 43

Hozzászólás  Szerző: opcili » 2015.04.14. 04:22

Nagyon szépen köszi. :-) ma meg is veszem akkor.
opcili
Tanulóvezető
Tanulóvezető

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2015.04.14. 17:52

Kép
Okos vagy, ha csak felét hiszed el annak amit hallasz... Zseniális ha tudod, melyik felét.
"A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel. Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el."
Peti
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás  Szerző: Breki » 2015.04.14. 18:20

az az... hogy a keze száradna el annak aki kitalálta :D
Vectra C Z16XE '02
Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség... De a világegyetemben nem vagyok biztos.....

"Iszom a kávémat, iszom a kólát, és várom a percet, várom az órát, amikor azt csinálok végre amit akarok..."
Breki
Kupec-WebMester
Kupec-WebMester

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2015.04.14. 19:14

Breki » 51 perce írta:az az... hogy a keze száradna el annak aki kitalálta :D

Egy japó márka 2,0 D4 benzinmotorjába 4db van csak.
Kép
Peti
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás  Szerző: opcili » 2015.04.14. 21:17

Na alkatrész megvan. A régi ugy jött ki h csillagkulcs+ vascső.... holnapi program menetmetszés új szonda behelyezés... miért is menne minden simán. :-D
opcili
Tanulóvezető
Tanulóvezető

Hozzászólás  Szerző: opcili » 2015.04.14. 21:20

ezt a képet hol találtad? Kéne valami ilyen progi vagy kőnyv ami minden alkatrész helyét meg ilyeneket mutat... :(
opcili
Tanulóvezető
Tanulóvezető

Hozzászólás  Szerző: Breki » 2015.04.14. 21:29

opcili » 6 perce írta:Na alkatrész megvan. A régi ugy jött ki h csillagkulcs+ vascső.... holnapi program menetmetszés új szonda behelyezés... miért is menne minden simán. :-D

Jó neked :(
Én kihúztam a csatlakozót, és a kezemben maradt a szonda. Valaki már próbálkozhatott vele, mert le volt nyalva a csavar széle. Mikor megreccsentette inkább benne hagyta.
Holnap cimbinél leszedjük a csövet, mert amúgyis cserélni kell a flexi csövet az elején. Vettem új M18×1,5-ös anyát. Régit kivágjuk a lambda maradékával együtt, és kap új anyát.
Most ott lifeg az új szonda a csatlakozó tartójára kötegelőzve, most nem jelez hibát :D
Vectra C Z16XE '02

Breki
Kupec-WebMester
Kupec-WebMester

Hozzászólás  Szerző: opcili » 2015.04.14. 21:45

Breki » 13 perce írta:Jó neked :(
Én kihúztam a csatlakozót, és a kezemben maradt a szonda. Valaki már próbálkozhatott vele, mert le volt nyalva a csavar széle. Mikor megreccsentette inkább benne hagyta.
Holnap cimbinél leszedjük a csövet, mert amúgyis cserélni kell a flexi csövet az elején. Vettem új M18×1,5-ös anyát. Régit kivágjuk a lambda maradékával együtt, és kap új anyát.
Most ott lifeg az új szonda a csatlakozó tartójára kötegelőzve, most nem jelez hibát :D
én is fostam h beleszakad de nem hál isten. Csak ahogy lazítottam ki akkor lecsúszott a vascső és telibe fejbevágtam magam. Holnapra bizti lesz egy monyó a szemem alatt :-) de mostmár tudom, h a vascsövet is birom.
opcili
Tanulóvezető
Tanulóvezető

Hozzászólás  Szerző: opcili » 2015.04.14. 22:02

Breki » 31 perce írta:Jó neked :(

Ja még annyit akartam, hogy fújd be a szondát hőálló zsírspray vel hátha akkor a következő alkalom könnyebb lesz.
opcili
Tanulóvezető
Tanulóvezető

Hozzászólás  Szerző: Breki » 2015.04.14. 22:04

opcili » 1 perce írta:Ja még annyit akartam, hogy fújd be a szondát hőálló zsírspray vel hátha akkor a következő alkalom könnyebb lesz.

remélem nem kell többé bántanom...
Vectra C Z16XE '02

Breki
Kupec-WebMester
Kupec-WebMester

Hozzászólás  Szerző: opcili » 2015.04.15. 16:42

Breki » Tegnap, 23:04 írta:remélem nem kell többé bántanom...
na sehol nem kaptam menetfúrót ugyh szopás van a köbön... obi n gondolkozok hatha ott van.
opcili
Tanulóvezető
Tanulóvezető

Hozzászólás  Szerző: Breki » 2015.04.15. 18:10

opcili » Ma, 17:42 írta: na sehol nem kaptam menetfúrót ugyh szopás van a köbön... obi n gondolkozok hatha ott van.

Inkább valami nagyobb szerszámáruház, ott nagyobb esélyed van rá. A barkács áruházakban inkább csak általános méretek vannak jó drágán.

Enyém megoldódott sikeresen. Cimbi ráhegesztett egy nagyobb csavart a beszakadt darabra, és nagy satuban sikerült kiforgatni a törött darabot belőle. Menet persze nem sok maradt, be kellett vetni a menetfúrót nálam is.
A lényeg, hogy sikerült, visszakerült a helyére a lambda, élő adatokban megnéztem, szépen dolgozik is. thx
Vectra C Z16XE '02

Breki
Kupec-WebMester
Kupec-WebMester

Hozzászólás  Szerző: opcili » 2015.04.15. 20:25

Breki » Ma, 19:10 írta:Inkább valami nagyobb szerszámáruház, ott nagyobb esélyed van rá. A barkács áruházakban inkább csak általános méretek vannak jó drágán.

Enyém megoldódott sikeresen. Cimbi ráhegesztett egy nagyobb csavart a beszakadt darabra, és nagy satuban sikerült kiforgatni a törött darabot belőle. Menet persze nem sok maradt, be kellett vetni a menetfúrót nálam is.
A lényeg, hogy sikerült, visszakerült a helyére a lambda, élő adatokban megnéztem, szépen dolgozik is. thx
de akkor nem ér bele annyira a szonda.az nem baj? Lehet akkor kifúrom a menetet azt hegesztek én is anyát oda azt kalap kabát. :-)
opcili
Tanulóvezető
Tanulóvezető

Hozzászólás  Szerző: Breki » 2015.04.15. 20:29

opcili » 1 perce írta: de akkor nem ér bele annyira a szonda.az nem baj? Lehet akkor kifúrom a menetet azt hegesztek én is anyát oda azt kalap kabát. :-)

Félre érted...
a törött darabra heftelt egy csavart, amivel kitekerte a lambda maradékát. javítani kellett a menetet, mert az szétment.
Így az eredeti helyére került vissza a szonda.
Amúgy a terv az volt, ha nem lehet kiszedni a maradékot, akkor nyissz az anya, és vettem új anyát, azt hegesztette volna be a helyére
Vectra C Z16XE '02

Breki
Kupec-WebMester
Kupec-WebMester

Hozzászólás  Szerző: opcili » 2015.04.15. 20:36

Breki » 4 perce írta:Félre érted...
a törött darabra heftelt egy csavart, amivel kitekerte a lambda maradékát. javítani kellett a menetet, mert az szétment.
Így az eredeti helyére került vissza a szonda.
Amúgy a terv az volt, ha nem lehet kiszedni a maradékot, akkor nyissz az anya, és vettem új anyát, azt hegesztette volna be a helyére
mostmár akkor értelek. Látod Neked indult rosszul a szonda csere, és a tiéd mégis kész enyém meg még sehol se tart...
opcili
Tanulóvezető
Tanulóvezető

Hozzászólás  Szerző: Breki » 2015.04.15. 20:45

opcili » 8 perce írta: mostmár akkor értelek. Látod Neked indult rosszul a szonda csere, és a tiéd mégis kész enyém meg még sehol se tart...

Náluk próbáltad keresni?
http://www.iparoscentrum-szeged.hu/
ha jól látom szegedi vagy
Vectra C Z16XE '02

Breki
Kupec-WebMester
Kupec-WebMester

Hozzászólás  Szerző: opcili » 2015.04.15. 21:35

Breki » 48 perce írta:Náluk próbáltad keresni?
http://www.iparoscentrum-szeged.hu/
ha jól látom szegedi vagy
na akkor megvan holnap merre kerulok a ceges autoval maszekjaratba. Remelem nalluk kapok.köszönöm ezt is :-)
opcili
Tanulóvezető
Tanulóvezető

Hozzászólás  Szerző: opcili » 2015.04.16. 16:07

opcili » Tegnap, 22:35 írta: na akkor megvan holnap merre kerulok a ceges autoval maszekjaratba. Remelem nalluk kapok.köszönöm ezt is :-)
Sajna nincs nekik. :( a másik boltrol amit ajánlottak arról meg lekéstem, mert 4ig volt nyitva.... ez nem az en hetem...
opcili
Tanulóvezető
Tanulóvezető

Hozzászólás  Szerző: Breki » 2015.04.16. 19:20

opcili » Ma, 17:07 írta: Sajna nincs nekik. :( a másik boltrol amit ajánlottak arról meg lekéstem, mert 4ig volt nyitva.... ez nem az en hetem...

Nem lenne egyszerűbb megrendelni valami netes boltba?
pl.: https://dobotrade.hu/webaruhaz/termek/g ... inom-menet

...ha jól látom ez a bolt is Szegeden van, de csak rendelni lehet náluk, nincs üzletük
https://dobotrade.hu/kapcsolat
Vectra C Z16XE '02

Breki
Kupec-WebMester
Kupec-WebMester

Hozzászólás  Szerző: opcili » 2015.04.18. 07:18

Breki » 2015.04.16. 20:20 írta:Nem lenne egyszerűbb megrendelni valami netes boltba?
pl.: https://dobotrade.hu/webaruhaz/termek/g ... inom-menet

...ha jól látom ez a bolt is Szegeden van, de csak rendelni lehet náluk, nincs üzletük
https://dobotrade.hu/kapcsolat
Tegnap fel kellett mennünk melótársammal pestre mert egyik kamionunk lerohadt. meséltem még szegeden a problémámat melótársamnak, aki erre azt mondta szeged külterületén van egy bolt.mondta merre menjek megláttam a boltot mondom ez már nem üzemel. azt mondja menjél csak be. Bementem és tárt szájjal néztem, hogy két állvánnyi gépi, meg nem tudom hány fiók kézi menetfúró van. Így hát meglett. taps
opcili
Tanulóvezető
Tanulóvezető

Hozzászólás  Szerző: opcili » 2015.04.18. 12:55

A műtét sikerült. A beteg életjelei stabilak. Átkerült az intenzívre. :-)
opcili
Tanulóvezető
Tanulóvezető

Hozzászólás  Szerző: Breki » 2015.04.19. 14:27

opcili » Tegnap, 13:55 írta:A műtét sikerült. A beteg életjelei stabilak. Átkerült az intenzívre. :-)

Nálam azóta nincs hibakód, úgy néz ki rendbejött a dolog.
Nálad mi a helyzet?
Vectra C Z16XE '02

Breki
Kupec-WebMester
Kupec-WebMester

Hozzászólás  Szerző: opcili » 2015.04.19. 15:53

Breki » Ma, 15:27 írta:Nálam azóta nincs hibakód, úgy néz ki rendbejött a dolog.
Nálad mi a helyzet?
Hát tegnap meghajkurásztam rendesen a gépet. remélem Véda sehol sem volt mert akkor nem kell agyalni Fonyódon hihi most indulok vissza Szegedre majd kiderül mit mutat a picike. Este beszámolok róla
opcili
Tanulóvezető
Tanulóvezető

Következő

Vissza: Astra H