Belépés    Regisztráció

Regisztráció nélkül a fórumon található leírások, anyagok csak korlátozottan hozzáférhetők. Ezek a tartalmak tagjaink saját munkái, megtekintésükhöz a sima regisztráció sem elég, megfelelő aktivitás után válnak csak láthatóvá.
Ezeknek a leírásoknak a másolása, más web oldalon való közzététele a szerző, illetve az oldal tulajdonosának engedélye nélkül TILOS!
Regisztrálj bátran, ha
- kedveled a márkát, és szívesen beszélgetnél róla
- szeretnél egy baráti társaságba tartozni
- megbeszélnéd az autód ügyes-bajos dolgait a csapat tagjaival

Ahhoz, hogy közénk tartozhass nem feltétlenül kell rendelkezned a márka valamely típusával! Oldalunk bár autós fórum, mégis inkább a barátságról szól, beszélgess bátran barátaiddal az üzenőfalon, vagy privát chat-en, oszd meg velünk élményeidet, legyél aktív a fórumon. Biztos találsz olyan témát a topicokban, amihez szívesen hozzászólnál.

A regisztráció ingyenes, viszont adminisztrátori engedélyhez van kötve (részleteket lásd a regisztrációs űrlapon)! Az inaktív regisztrációkat 90 nap elteltével töröljük!

• Szerző
    Üzenet

Általános műszaki problémák

Hozzászólás  Szerző: Joshep » 2018.08.09. 09:13

Sziasztok!

A minap észleltem hogy a bal hátsó spirálrugóból letört egy kis db. Okozhat ez vmi gondot?
A cseréjét csak szaki tudja elvégezni?

Köszi.
Joshep
Újonc
Újonc

Hozzászólás  Szerző: Sanci » 2018.08.09. 11:38

Joshep » Ma, 10:13 írta:Sziasztok!

A minap észleltem hogy a bal hátsó spirálrugóból letört egy kis db. Okozhat ez vmi gondot?
A cseréjét csak szaki tudja elvégezni?

Köszi.

Gyakorlatilag annyit, hogy a fékerő szabályozó úgy érzi kicsit több a raksúly meg ha rossz helyen tört szét is cseszheti azt a gumiágyat amiben fekszik a rugó vége. Nekem mindkét oldalon törött volt az alsó-első menetrész ami ráadásul vékonyított is volt. Vicces módon a legerősebb rugót kapta ami járt hozzá (egy anyagvastagságú mindenhol) és ugyan nem mérve de láthatólag semmivel sem emelkedett magasabbra a hátulja.

Saját magad is kicserélheted ha van rugó-összehúzód meg csillag-villás kulcsod. Azért nagy meglepetés ne érjen ha a fenti rögzítésnél elporlik a helye miközben tekered le az anyát. cigar Esetleg kókány módon is lehet ha van valami erős madzagod. Jól besúlyozod a kocsit majd a zsineggel megkötöd a rugó meneteit majd kilomolsz belőle így a rugó már kiszabadítható lesz. Az, hogy az új rugót hogyan nyomod össze, hogy a helyére menjen az más kérdés.. :cof

Ez a hozzászólás nekik tetszett:
Joshep
Értékelés: 9.09%

Sanci
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2018.08.09. 15:00

Sanci » Ma, 11:38 írta:Gyakorlatilag annyit, hogy a fékerő szabályozó úgy érzi kicsit több a raksúly meg ha rossz helyen tört szét is cseszheti azt a gumiágyat amiben fekszik a rugó vége. Nekem mindkét oldalon törött volt az alsó-első menetrész ami ráadásul vékonyított is volt. Vicces módon a legerősebb rugót kapta ami járt hozzá (egy anyagvastagságú mindenhol) és ugyan nem mérve de láthatólag semmivel sem emelkedett magasabbra a hátulja.

Saját magad is kicserélheted ha van rugó-összehúzód meg csillag-villás kulcsod. Azért nagy meglepetés ne érjen ha a fenti rögzítésnél elporlik a helye miközben tekered le az anyát. cigar Esetleg kókány módon is lehet ha van valami erős madzagod. Jól besúlyozod a kocsit majd a zsineggel megkötöd a rugó meneteit majd kilomolsz belőle így a rugó már kiszabadítható lesz. Az, hogy az új rugót hogyan nyomod össze, hogy a helyére menjen az más kérdés.. :cof

Én nem használtam összehúzót, hanem megemeltem a hátulját, alátámasztottam normálisan, aztán az emelővel felnyomtam a hidat ( mert amúgy a teljesen kitolt teleszkópon "lóg") letekertem a telók végéról a csavarokat, aztán óvatosan leengedtem a hidat, annyira hogy a rugó felszabaduljon, de a fékcső még ne törjön meg-szakadjon el. Ekkor már ki lehet venni kézzel a teljesen fellazult rugót, betenni az újat, hidat felnyomni hogy a gátlók szára átmenjen a lyukon, csavarok vissza híd le. Csak rohadtul vigyázni kell mert ha kifordul az emelő, a rugó rúg akkorát mint egy ló, ujjad-kezed eltöri. A kereket jó levenni, mert ha fent van akkor nagyon magasra kell emelni a bódét, hogy a hídat annyira le lehessen ereszteni hogy a rugó kijöjjön. Mivel a híd két oldala egyformán mozog ( nagyjából) vagy két emelővel kell emelni-süllyeszteni a két oldalt vagy oldalanként fokozatosan kell dolgozni. De amúgy elvan törött rugóval is, csak egy idő után a rugóvég elvássa a gumicsöcsöt.
Kép
Opel f astra caravan 94' C14NZ

Ez a hozzászólás nekik tetszett:
Joshep
Értékelés: 9.09%

zotya975
Profi versenyző

Hozzászólás  Szerző: Joshep » 2018.08.10. 10:34

Köszönöm szépen a válaszokat. Még alszok rá egyet. :)

Van egy másik problémám.
Ilyen hátsó dobot hol találok. Kilyukadt a régi.

[url=https://www.google.hu/search?q=opel+astra+f+kipufogó+dob&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj2z6fDluLcAhVmMJoKHZ6ODGEQ_AUICigB&biw=1280&bih=918#imgrc=AZADcn1MFTBrnM]opel[/url]
Joshep
Újonc
Újonc

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2018.08.10. 14:30

Joshep » Ma, 10:34 írta:Köszönöm szépen a válaszokat. Még alszok rá egyet. :)

Van egy másik problémám.
Ilyen hátsó dobot hol találok. Kilyukadt a régi.

[url=https://www.google.hu/search?q=opel+astra+f+kipufogó+dob&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj2z6fDluLcAhVmMJoKHZ6ODGEQ_AUICigB&biw=1280&bih=918#imgrc=AZADcn1MFTBrnM]opel[/url]

Nem jó a link..sima hátsó dob? Bármelyik webshopban, unixnál, lángnál, bárdinál, cromaxnál...stb.
zotya975
Profi versenyző

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2018.08.12. 11:22

Nekiálltam az önindítóban a bronzkefe cserének. Első mozzanat ugye az akku lekötése a második az önindítóról a kábelek leszedése. Az első mozdulatnál letört a gyujtáskapcsoló bekötése. ugye ez rossz, mert vehetek egy behúzó tekercset, de végülis jó, hogy itthon történt az udvarban és nem valahol az úton a rázkódástól esetleg úgy hogy a szál letestelődik, és a következő indításkor elfüstöl az autó.
Kép
zotya975
Profi versenyző

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2018.08.13. 10:29

Fejlemények: az önindító leszedés közben szembesültem egy szivárgó csőbilinccsel, plusz egy kirohadt és szintén szivárgó fagydugóval a blokk hátulján. A megrendelt behúzótekercs szerdán jön meg, addig szétszedtem, kitakarítottam és összeraktam az indítómotor többi részét.
Kép
Kép
A csőbilincset megpróbálom kicserélni anélkül hogy a nyakamba folyjon a hűtőfolyadék, a fagydugó csere mókásabb lesz, minimum le kell szednem a szívócsonkot, de lehet a motort is ki kell emelni . Egyszerűen nem férni hozzá.
zotya975
Profi versenyző

Hozzászólás  Szerző: marcika » 2018.09.09. 07:00

Üdv!
Valaki tudna segíteni? 1.4-esnek a féltengelye jó az 1.6-ra?
Opel Astra F 1.6i C16NZ '92 Szentgotthárd
marcika
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2018.09.09. 10:42

marcika » Ma, 07:00 írta:Üdv!
Valaki tudna segíteni? 1.4-esnek a féltengelye jó az 1.6-ra?

Üdv...passzolni kell a váltónak, fogszámnak. Nagy valószinűség szerint jó, de a legjobb lenne vásárlás előtt a régit kiszerelni, és megszámolni a fogakat a két végén. Az 1.4-esét meg tudom mondani ha az segít.
zotya975
Profi versenyző

Előző

Vissza: Astra F