Belépés    Regisztráció

Regisztráció nélkül a fórumon található leírások, anyagok csak korlátozottan hozzáférhetők. Ezek a tartalmak tagjaink saját munkái, megtekintésükhöz a sima regisztráció sem elég, megfelelő aktivitás után válnak csak láthatóvá.
Ezeknek a leírásoknak a másolása, más web oldalon való közzététele a szerző, illetve az oldal tulajdonosának engedélye nélkül TILOS!
Regisztrálj bátran, ha
- kedveled a márkát, és szívesen beszélgetnél róla
- szeretnél egy baráti társaságba tartozni
- megbeszélnéd az autód ügyes-bajos dolgait a csapat tagjaival

Ahhoz, hogy közénk tartozhass nem feltétlenül kell rendelkezned a márka valamely típusával! Oldalunk bár autós fórum, mégis inkább a barátságról szól, beszélgess bátran barátaiddal az üzenőfalon, vagy privát chat-en, oszd meg velünk élményeidet, legyél aktív a fórumon. Biztos találsz olyan témát a topicokban, amihez szívesen hozzászólnál.

A regisztráció ingyenes, viszont adminisztrátori engedélyhez van kötve (részleteket lásd a regisztrációs űrlapon)! Az inaktív regisztrációkat 90 nap elteltével töröljük!

• Szerző
    Üzenet

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: tarakos » 2016.01.07. 10:40

Gaborxx » 2016.01.02. 13:40 írta:Szia.
Gyujtás ráadásakor sem világít,igy vettem 4-éve.
Csak kiváncsiság képpen lett lekérdezve ..
Volt egy csomo bejegyzett hiba.
Mint:
P0170 -üzemanyag keverékképzés hibás működés (1.sor)
P0130- Lamda érzékelő áramkör hibás működés(1.sor 1.érzékelő)
P1405- kipufogógáz visszavezető rendszer EGR hibás működés
P0230- üzemanyagszivattyu primer áramkör hibás működés
P0352- Gyújtótekercs B primer/szekunder áramkör hibás működés
P1530- Légkondicionáló relé
P1503- immobilizer hibás jel
P0500- Járműsebesség érzékelő hibás működés.
Ezek voltak a beirt hibák 4-év alatt.
Mindet lehetett törölni csak az az egy irja vissza magát..
Lehet a visszajelző lámpa hibája miatt iródik,vagy szarakodik az ECM?? spank

Szia!

Az én olvasatomban a szóban forgó QDM modul 4 áramkört ellenőriz.
(bár találtam olxan kocsit is amiben van QDM-A és QDM-B modul is ami így dupla annyit figyelt)
Azoknak az áramköröknek is a szakadást, vagy zárlatát figyeli.
Amiket találtam azok az EGR, Lambda, jármű sebesség jel és talán az injektort/injektorok jeleit nézegetik.

Tehát azért ad hibát és világíttatja az ECU-val a motor kontroll lámpát, mert valami ezek közül időnként hibásan dolgozik.

És amint írtad is az évek során ezekből a hibákból azért volt pár.
Astra Classic Sedan
Eredetileg X14NZ volt, de 87ekm-nél át lett építve C14SE-re!
tarakos
Friss jogsis
Friss jogsis

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: tarakos » 2016.02.13. 13:37

Na tegnap sikerült vennem egy 95/98-as oktánszám állító dugót!

Már a hazaúton éreztem, hogy nagyon jó lett! Ugyan 95-ös benzin van benne, de egyáltalán nem csörög a motor cserébe érezhetően erősebb lett. Alul nyomatékosabb és a rángatás is sokat mérséklődött. Magas fordulaton meg még jobb.

Komolyan mintha beköltözött volna a motortérbe még 10-15Nm és 5 paci.

És az elméletem is meg van a dologról:
Nekem ugye NZ blokkom van és arra tettem fel az SE hengerfejet. Az SE motor eleve nagyobb sűrítési aránnyal dolgozik, amit próbáltam a hengerfej síkolással kompenzálni. De vélhetően ez nem sikerült tökéletesen...
Most viszont a nagyobb előgyújtással sikerült ebből valamit kompenzálni.

Op-COM-al is megnéztem, és RON 98-on áll most a csati és alapjáraton 9-10 fokon van az előgyújtás.

Ezek az ellenállás értékek:
91: 2 Kohm
95: 2,2 Kohm
98: 0,47 Kohm (ezt azért nem találtam volna ki magamtól)

Szóval egyenlőre jónak tűnik a dolog.
Astra Classic Sedan

Ez a hozzászólás nekik tetszett:
zotya975
Értékelés: 9.09%

tarakos
Friss jogsis
Friss jogsis

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: tarakos » 2016.02.14. 09:18

Ja,és még valami.

Ugye sikerült szereznem egy 0km-es benzin hidat nyomásszabályozóval,amit betettem a régi helyére. Ezután viszont gyengébbnek érződött a gép és még magasabb fordulaton is be-be rángatott.
Nem értettem, de valamelyik nap amikor nem volt annyira rossz idő kint akkor körbenéztem a motortérbe, és rájöttem, hogy a benzincső van megtörve.
Így nem kapott elég benzint a motor.
Astra Classic Sedan

Felyp

tarakos
Friss jogsis
Friss jogsis

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: lockstock » 2016.07.14. 14:55

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy 99-es F Astrámon minden világítás (helyzetjelző, tompított) megszűnt működni. Ez már egyszer előfurdult, akkor egy jól irányzott ütés a kapcsolónak megoldotta ezt a problémát. Ha minden igaz kapcsoló csere lesz a dologból, de addig is jó lenne valahogy villanyt csiholni rá. Van-e valahol valami leírás, hogy hogyan kell a kapcsolót kivenni a helyéről avagy valaki leírná-e. Jövő hétfőn mennem kell pestre dolgozni, addig jó lenne vmi fényt csiholni. Aztán majd veszek egy bontott kapcsolót. Köszi a segítséget előre is!
lockstock
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Képek: 1

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2016.07.14. 18:07

lockstock » Ma, 14:55 írta:Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy 99-es F Astrámon minden világítás (helyzetjelző, tompított) megszűnt működni. Ez már egyszer előfordult, akkor egy jól irányzott ütés a kapcsolónak megoldotta ezt a problémát. Ha minden igaz kapcsoló csere lesz a dologból, de addig is jó lenne valahogy villanyt csiholni rá. Van-e valahol valami leírás, hogy hogyan kell a kapcsolót kivenni a helyéről avagy valaki leírná-e. Jövő hétfőn mennem kell pestre dolgozni, addig jó lenne vmi fényt csiholni. Aztán majd veszek egy bontott kapcsolót. Köszi a segítséget előre is!

Kihúzod mint amikor a belső világítást kapcsolod, alul van egy kis kivágás, na oda egy picit lapos csavarhúzót bedugsz és húzd le a kapcsoló kupakot, majd látsz mind2 oldalon 1-1 fület, azokat befele nyomod és húzd ki a kapcsolót.
Astra H Caravan 1,6 Twinport Elegance 2005 Z16XEP
A villámos márka kedvelője. Opel. Wir leben Autos.
Okos vagy, ha csak felét hiszed el annak amit hallasz... Zseniális ha tudod, melyik felét.
"A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel. Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el."
Peti
Moderátor
Moderátor

Képek: 131

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: astrásgyerek » 2016.07.14. 21:45

lockstock » Ma, 13:55 írta:Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy 99-es F Astrámon minden világítás (helyzetjelző, tompított) megszűnt működni. Ez már egyszer előfurdult, akkor egy jól irányzott ütés a kapcsolónak megoldotta ezt a problémát. Ha minden igaz kapcsoló csere lesz a dologból, de addig is jó lenne valahogy villanyt csiholni rá. Van-e valahol valami leírás, hogy hogyan kell a kapcsolót kivenni a helyéről avagy valaki leírná-e. Jövő hétfőn mennem kell pestre dolgozni, addig jó lenne vmi fényt csiholni. Aztán majd veszek egy bontott kapcsolót. Köszi a segítséget előre is!

újonnan 3100 ft:
https://cromax.hu/elektromos_rendszer/k ... opel_34201
'95 Astra F 1.7 DTL
03' Renault Laguna II Grandtour 1.9 Dci
'99 Fiat Multipla 1.9 JTD
astrásgyerek
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.07.15. 17:14

lockstock » Tegnap, 13:55 írta:Sziasztok!

Szét lehet szedni kapcsolót és meg lehet javítani, de ez kellő rutin nélkül totális agyhalál, és szinte kivitelezhetetlen. Sajna nem olyan egyszerű az áthidalása sem, hogy köss össze két lábat és működni fog a tompított. Bontott vagy új kapcsoló lenne a legjobb.
Opel f astra caravan 94' C14NZ
zotya975
Profi versenyző

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: astrásgyerek » 2016.07.15. 19:19

zotya975 » Ma, 16:14 írta:Szét lehet szedni kapcsolót és meg lehet javítani, de ez kellő rutin nélkül totális agyhalál, és szinte kivitelezhetetlen. Sajna nem olyan egyszerű az áthidalása sem, hogy köss össze két lábat és működni fog a tompított. Bontott vagy új kapcsoló lenne a legjobb.

Pedig nincs is annál szebb, amikor először szedi szét valaki a világítás kapcsolót... jóideig kerestem a golyókat... és még több ideig tartott, amíg rájöttem hogyan is kell összeszerelni. mimimimi?
'95 Astra F 1.7 DTL
astrásgyerek
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.07.15. 19:55

astrásgyerek » 33 perce írta:Pedig nincs is annál szebb, amikor először szedi szét valaki a világítás kapcsolót... jóideig kerestem a golyókat... és még több ideig tartott, amíg rájöttem hogyan is kell összeszerelni. mimimimi?

Alapból szétszedésnél még nem ugranak el a golyók..csak aztán az ember fogja a kezében nézegeti és fordít egyet a kapcsolón..... :D Na akkor jön a meglepi. Amikor először összeraktam az olyan 40 perc után volt ,a konyhaasztal alatt ültem és sírtam a végén. :rofl Most már 2 perc , miután rájöttem a trükkre.

Bogyooka76

zotya975
Profi versenyző

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: lockstock » 2016.07.16. 10:05

Köszi srácok! Párezer forintért én nem fogok vele kínlódni fél napig. Egyébként sikerült kivenni, a betáp kábelnél volt kicsit megégve, elkokszolódva a saru. Takarítás után műxik rendesen. Fogok rendelni egy újat, a a betáp kábelt meg ráforrasztom és akkor nincs több melegedés. udvv
lockstock
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: Zizi75 » 2016.07.16. 16:50

Kerdes.....

Néha-néha előfordul hogy, ha leveszem a gyújtást a kocsiról és újra elindítom az autót....a dátum és óra visszaáll az eredeti időre....01.01.92.....00:00 kijelzéssel.. fvak
ja és a beprogramozott rádióadók is elvesznek a fejegységről...Sony fejegység van nem a gyári..
C16SE Caravan
Ne könnyű terhet,hanem erős hátat kérj'
Zizi75
Sofőr
Sofőr

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: Breki » 2016.07.16. 16:52

Zizi75 » az előbb... írta:Kerdes.....

Néha-néha előfordul hogy, ha leveszem a gyújtást a kocsiról és újra elindítom az autót....a dátum és óra visszaáll az eredeti időre....01.01.92.....00:00 kijelzéssel.. fvak
ja és a beprogramozott rádióadók is elvesznek a fejegységről...Sony fejegység van nem a gyári..

Ideje lesz a gyújtáskapcsoló betétnél ellenőrizni a sarukat, és kicsit összenyomni őket fogóval...
Vectra C Z16XE '02
Corsa B C14NZ '94
Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség... De a világegyetemben nem vagyok biztos.....

"Iszom a kávémat, iszom a kólát, és várom a percet, várom az órát, amikor azt csinálok végre amit akarok..."
Breki
Kupec-WebMester
Kupec-WebMester

Képek: 43

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: Zizi75 » 2016.07.16. 17:53

Breki » 59 perce írta:Ideje lesz a gyújtáskapcsoló betétnél ellenőrizni a sarukat, és kicsit összenyomni őket fogóval...

Koszi szépen udvv ...megnézem amit írtál...
C16SE Caravan
Ne könnyű terhet,hanem erős hátat kérj'
Zizi75
Sofőr
Sofőr

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: astrásgyerek » 2016.07.17. 10:09

Zizi75 » Tegnap, 15:50 írta:Kerdes.....

Nekem akkor csinált ilyet, amikor az akku már legyengült... (igaz az enyém dízel, izzítás, stb...) Szóval a tekerés vége felé már annyira lecsökkent az áram, hogy egyszerűen elfelejtették a beállításokat az elektromos kütyük (el-ablak végállások, rádió, dátum/idő)
Esetleg egy mérést könnyen megejthetsz multiméterrel indítás közben.
zotya975 » 2016.07.15. 18:55 írta:Alapból szétszedésnél még nem ugranak el a golyók..csak aztán az ember fogja a kezében nézegeti és fordít egyet a kapcsolón..... :D Na akkor jön a meglepi. Amikor először összeraktam az olyan 40 perc után volt ,a konyhaasztal alatt ültem és sírtam a végén. :rofl Most már 2 perc , miután rájöttem a trükkre.

Na igen. Kíhúzott kapcsolóval kell szétszedni. mimimimi? És utána nem benyomni és forgatni. :P :D
'95 Astra F 1.7 DTL
astrásgyerek
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: zilaji » 2016.07.28. 18:44

Helló!

Egy kis segítségre lenne szükségem 1.4 16v x14xe ,ha felkapcsolom a villágítást csak a távolsági világit akor is ha rákapcsolom a távolságit és akkor is ha nem mi lehet a gond?előre is köszi
zilaji
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.07.28. 19:06

zilaji » 20 perce írta:Helló!

Egy kis segítségre lenne szükségem 1.4 16v x14xe ,ha felkapcsolom a villágítást csak a távolsági világit akor is ha rákapcsolom a távolságit és akkor is ha nem mi lehet a gond?előre is köszi

Szerintem a bajuszkapcsoló rossz a kormány mellett balra...de hogy lehet-e javítani vagy csak cserélni azt passzolom, mert ezt még nem szedtem szét.
zotya975
Profi versenyző

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: zilaji » 2016.07.28. 19:09

zotya975 » 2 perce írta:Szerintem a bajuszkapcsoló rossz a kormány mellett balra...de hogy lehet-e javítani vagy csak cserélni azt passzolom, mert ezt még nem szedtem szét.

eza az ami egyben van az irányjelzővel?
zilaji
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2016.07.28. 19:27

zilaji » 16 perce írta:eza az ami egyben van az irányjelzővel?

Igen ugye ezzel kapcsolsz refit ezért esélyes. Ha van rá lehetőséged próbáld ki egy kölcsön darabbal.
zotya975
Profi versenyző

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: astrásgyerek » 2016.07.28. 22:18

zilaji » Ma, 17:44 írta:Helló!

3000 Ft újonnan!
'95 Astra F 1.7 DTL
astrásgyerek
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: marcika » 2016.09.09. 21:17

Üdv!

Megosztanék veletek valamit, mert nekem senki sem tudott segíteni, még az internet sem, de rájöttem a megoldásra. Gyári rádiót vettem a bontóba 2000 Ft.-ért (Car 300), kód nem volt hozzá, azt egy programmal tudtam generálni. Beraktam a rádiót, gyári ISO dugó volt a kocsiban. A rádió nem működött, állandóan csak azt írta, hogy SAFE. Napokig keresgéltem, kérdezgettem, senki nem tudott rá mit mondani. Az volt a probléma, hogy valaki az előző tulajok között mókolt valamit, hogy a rádió menjen gyújtás nélkül, vagy azért mert elfelejt mindent kikapcsolásnál. A gyújtáskapcsolóm volt elkötve. Én ezzel nem foglalkoztam, hanem elvágtam az ISO dugónál a megfelelő vezetéket (piros), és rákötöttem a szivargyújtóra. Így már be tudtam ütni a kódot, amit generáltam, és láss csodát tökéletesen működik minden.
Opel Astra F Sedan DTL GL 1.7 TD 96' X17DTL

Ez a hozzászólás nekik tetszett: 2
astrásgyerek, zotya975
Értékelés: 18.18%

marcika
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: Bogyooka76 » 2017.01.16. 15:40

Sziasztok.
Egy hete sikerült hozzájutnom egy 92-es 1.6i-s C16NZ Astrához gyönyörű állapotúhoz, garantált 114000 kilóméterrel. Végig szervizelve, végig kpm műszakiztatva.
A szerelőm azt mondta, nagyon jól jártam vele.
Viszont lenne egy kis problémám amiben a segítségeteket kérném.
A lámpakapcsoló és a középkonzol világítása elég gyér... a középkonzolnál egy izzó ég csak.
a lámpakapcsolót 15 perc alatt megoldottam, kiszereléssel, szétszedéssel, átforrasztással, összerakással, berakással együtt..
Ez frankó lett...
Viszont a középkonzolt csak jobb időben akarom szétszedni, mivel attól tartok, hogy ridegek ilyenkor a műanyagok, nehogy törjenek...
A belső keringetést azért megpróbáltam szétszedni ,sikerült is, csak az izzót nem sikerült kivenni ,csak benyomni valahová...
Kérdésem..: Ha kibillentem majd a középkonzolt meglesz az az izzó, vagy csere a kapcsoló?
Sajna az óracsoportot ki kell cserélnem mert az üzemanyag jelző meg a vízhőfokmérő is rosszul mér....Szerelőm azt tanácsolta mivel az üzemit eléri, kapcsol is a ventillátor, csak a műszer mutat a kék tartományban...
Segítséget tanácsot köszönöm előre is.
Csak telón tudok majd válaszolni többnyire, bocs ha melléütök majd.
1992 F Astra 1.6 i. C16NZ
Bogyooka76
Újonc
Újonc

Képek: 0

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2017.01.16. 16:50

Bogyooka76 » Ma, 14:40 írta:Sziasztok.
Egy hete sikerült hozzájutnom egy 92-es 1.6i-s C16NZ Astrához gyönyörű állapotúhoz, garantált 114000 kilóméterrel. Végig szervizelve, végig kpm műszakiztatva.
A szerelőm azt mondta, nagyon jól jártam vele.
Viszont lenne egy kis problémám amiben a segítségeteket kérném.
A lámpakapcsoló és a középkonzol világítása elég gyér... a középkonzolnál egy izzó ég csak.
a lámpakapcsolót 15 perc alatt megoldottam, kiszereléssel, szétszedéssel, átforrasztással, összerakással, berakással együtt..
Ez frankó lett...
Viszont a középkonzolt csak jobb időben akarom szétszedni, mivel attól tartok, hogy ridegek ilyenkor a műanyagok, nehogy törjenek...
A belső keringetést azért megpróbáltam szétszedni ,sikerült is, csak az izzót nem sikerült kivenni ,csak benyomni valahová...
Kérdésem..: Ha kibillentem majd a középkonzolt meglesz az az izzó, vagy csere a kapcsoló?
Sajna az óracsoportot ki kell cserélnem mert az üzemanyag jelző meg a vízhőfokmérő is rosszul mér....Szerelőm azt tanácsolta mivel az üzemit eléri, kapcsol is a ventillátor, csak a műszer mutat a kék tartományban...
Segítséget tanácsot köszönöm előre is.
Csak telón tudok majd válaszolni többnyire, bocs ha melléütök majd.

Üdv..itt találsz a bontásról leírást:Klikk. Az óracsoportnál ha mindkét műszer rossz gyanús a stab IC hibája, a műszereknek 10Volt feszültség kell. Ezt a műszeregység hátulján találod 3 lábú biszbasz egy csavarral odafogatva.

Bogyooka76

zotya975
Profi versenyző

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: Astra g 2003 » 2017.01.16. 18:01

üdv..
G-s Astránál a gyújtótrafó gumijai elöregedtek és töredeznek, elméletileg cserélhetőek is,
de termék katalógusban nem szerepel sehol... Lehet külön kapni ilyet?
Astra g 2003
Újonc
Újonc

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: zsoca26 » 2017.01.16. 18:08

Astra g 2003 » 6 perce írta:üdv..
G-s Astránál a gyújtótrafó gumijai elöregedtek és töredeznek, elméletileg cserélhetőek is,
de termék katalógusban nem szerepel sehol... Lehet külön kapni ilyet?

Hali
Én nem tudok róla,hogy elehetne-e külön cserélni.
Opel astra G 1.4 16v X14XE 1998 90LE 191384Km. Opel sosem kop el.:) vagy mégis!?
zsoca26
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: Bogyooka76 » 2017.01.16. 18:12

Köszönöm a gyors választ.
Rendeltem hozzá óracsoportot, de ahogy gondolom az írásod alapján ez cserélhető a csavar segítségével. Jól gondolom?
Bogyooka76
Újonc
Újonc

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: Astra g 2003 » 2017.01.16. 18:34

zsoca26 » 19 perce írta:Hali
Én nem tudok róla,hogy elehetne-e külön cserélni.

Ez idáig nem okozott bajt, de elméletileg "áthúzhat" (gondolom) ha tovább amortizálódik,
ilyen esetben a komplett trafó csere nem egy költség barát megoldás.... :cry:
Astra g 2003
Újonc
Újonc

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2017.01.16. 19:09

Bogyooka76 » 55 perce írta:Köszönöm a gyors választ.
Rendeltem hozzá óracsoportot, de ahogy gondolom az írásod alapján ez cserélhető a csavar segítségével. Jól gondolom?

Hát nem vagyok biztos benne, régen volt a kezemben a képen meg nem lehet tisztán kivenni, lehetséges hogy forrasztani is kell.
Kép
zotya975
Profi versenyző

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: Bogyooka76 » 2017.01.16. 21:41

Köszi Zotya. Majd meglesem azon amit rendeltem. Köszi Látom Te is győri vagy. udvv
Bogyooka76
Újonc
Újonc

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2017.01.17. 19:11

Bogyooka76 » Tegnap, 20:41 írta:Köszi Zotya. Majd meglesem azon amit rendeltem. Köszi Látom Te is győri vagy. udvv

Igen, pontosabban Ménfőcsanaki. integet
zotya975
Profi versenyző

Elektromos problémák

Hozzászólás  Szerző: Bogyooka76 » 2017.01.18. 09:03

:szeva Én Vadvirág utca... na ha van valami, legalább közel vagyunk egymáshoz.... :D
Bogyooka76
Újonc
Újonc

ElőzőKövetkező

Vissza: Astra F