Belépés    Regisztráció

Regisztráció nélkül a fórumon található leírások, anyagok csak korlátozottan hozzáférhetők. Ezek a tartalmak tagjaink saját munkái, megtekintésükhöz a sima regisztráció sem elég, megfelelő aktivitás után válnak csak láthatóvá.
Ezeknek a leírásoknak a másolása, más web oldalon való közzététele a szerző, illetve az oldal tulajdonosának engedélye nélkül TILOS!
Regisztrálj bátran, ha
- kedveled a márkát, és szívesen beszélgetnél róla
- szeretnél egy baráti társaságba tartozni
- megbeszélnéd az autód ügyes-bajos dolgait a csapat tagjaival

Ahhoz, hogy közénk tartozhass nem feltétlenül kell rendelkezned a márka valamely típusával! Oldalunk bár autós fórum, mégis inkább a barátságról szól, beszélgess bátran barátaiddal az üzenőfalon, vagy privát chat-en, oszd meg velünk élményeidet, legyél aktív a fórumon. Biztos találsz olyan témát a topicokban, amihez szívesen hozzászólnál.

A regisztráció ingyenes, viszont adminisztrátori engedélyhez van kötve (részleteket lásd a regisztrációs űrlapon)! Az inaktív regisztrációkat 90 nap elteltével töröljük!

• Szerző
    Üzenet

Re: Olajok

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2011.03.08. 16:17

Reeckatee írta:
Peti468 írta:Az 1.9CDTI-be jó olajok: 0W-30, 0W-40, 5W-30 én az utóbbit ajánlanám, és ezt is szoktuk bele rakni. mimimimi?
(Direk nem megyek bele hogy a GM-XY1234 szabványnak megfelel blabla... márkás olajat bele és csőőő)

Sportos vezetéshez pl W50 ajánlanak. A W40 jobban bírja a meleget mint a W30. Az autó könyvében 0W30, 0W40, 5W30 és 5W40 tölthető bele és persze a megfelelő ACEA és API szabványoknak megfelelően.

Nincs akkora különbség a kettő között hidd el! Mondjuk mindenki másra esküszik, és azt tölt/töltet bele amit akar! Szíved joga.
Astra H Caravan 1,6 Twinport Elegance 2005 Z16XEP
A villámos márka kedvelője. Opel. Wir leben Autos.
Okos vagy, ha csak felét hiszed el annak amit hallasz... Zseniális ha tudod, melyik felét.
"A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel. Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el."
Peti
Moderátor
Moderátor

Képek: 131

Hozzászólás  Szerző: neodd » 2011.03.08. 16:28

Nekem ha minden igaz valami Fuchs olaj van benne. Fogyni nem fogy, egyéb tapasztalatot meg majd akkor tudok mondani, ha már lesz cserélve, és lesz mihez viszonyítani. De annyira nagy különbség szerintem sincs két olaj között. :)
Opel Astra J 2.0 CDTI (A20DTH) - 2012 Kép
Ford Focus 1.6 16V (SHDA) - 2009 Kép
Citroën C4 1.6 16V (TU5JP4) - 2005 Kép
Citroën Xm 2.1 TD (XUD11) - 1992
Opel Astra F 1.4 Si (C14SE) - 1994
neodd
Moderátor
Moderátor

Képek: 248

Hozzászólás  Szerző: Reeckatee » 2011.03.08. 17:22

Felyp írta:Jelezném, hogy a motor tervezésénél és az olaj előírások megalkotásánál elég nagy a ráhagyás így a 30-as meleg oldalon teljesen elég egy átlag autóban akármelyik okos olajművész próbálja megmagyarázni, hogy gyári vagy utcai chipes autódba rakjál 50-es olajat.

Nem rólam volt szó...mármint a W50 olaj esetében. Olvasgattam olajdokis válaszokat és ott hangzott el, hogy aki donor üzemmódban nyomja az autónak annak javasolt inkább a W50. Attól eltekintve én nem variálom, maradok a Valvoline SynPower 5W40-nél azthiszem. Azt viszont még mindig könnyedén el tudom képzelni, hogy az egész csak átverés és ugyanazt az olajat kapjuk 5W40 dobozban mint 5W30-ben. Nincs az az ember a földön aki szemmel vagy tapintással megállapítja a különbséget ezért a parasztnak drágábban el lehet pattintani...
BMW E91 320D
Opel Astra G Bertone 2.0T

Astra H Caravan 07' 1.9 CDTi R.I.P.
Reeckatee
Sofőr
Sofőr

Képek: 3

Hozzászólás  Szerző: Sanci » 2011.03.08. 17:28

Nno, én a maciba töltöttem 5w-30as Castrol Edge-t, nem sokat futott vele 1duhos 5w-40 kell neki a turbó miatt mert ott aztán van hőterhelés.

Aki meg tolja neki "munkaidőm kötetlen, hajtok mint egy töketlen" alapon annak a xW-60 is nyugodtan mehet..akár benzinesbe is, turbósnak kifejezetten ajánlott. 1nyes
Sanci
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Hozzászólás  Szerző: Reeckatee » 2011.03.08. 17:39

Felyp írta:Jelezném, hogy a motor tervezésénél és az olaj előírások megalkotásánál elég nagy a ráhagyás így a 30-as meleg oldalon teljesen elég egy átlag autóban akármelyik okos olajművész próbálja megmagyarázni, hogy gyári vagy utcai chipes autódba rakjál 50-es olajat.

Valami bajod van a teljesítménymódósító közbetétemmel??? 1chair zn1j

Azt azért ne feledd, hogy a percenkénti 100-200 ezres fordulaton a feltöltő igencsak meggrillezi az olajat...ezért nem árt egy 40-est beletölteni. 1nyes

Szerk:
Jaaaaaj mekkora f@sz vagyok....kezembe került a mostani olaj doboza. 5W30 van benne. mmg mmg mmg Az a durva, hogy neten elméletileg tudja a GM besorolást de a dobozon nyoma nincs effélének. Azért emlékeztem rosszul, mert először 40-jött a rendelésben de visszacseréltem volt. Mostmár tiszta...na de ez marad úgyis wors
BMW E91 320D

Reeckatee
Sofőr
Sofőr

Hozzászólás  Szerző: Reeckatee » 2011.03.08. 18:39

Na a számításaim finoman át lettek húzva. Az lett a nagy helyzet, hogy elfogyott az a Valvoline amit használok és az új rendelés már bulgarische kutyulék.
Volt polcon, még belga töltésű Mobil Super 3000 így jobbnak láttam azt megvenni. Következő olajcserénél már nem is tudom mit fogok venni... pphhp
BMW E91 320D

Reeckatee
Sofőr
Sofőr

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2011.03.09. 14:39

Reeckatee írta:Azt azért ne feledd, hogy a percenkénti 100-200 ezres fordulaton a feltöltő igencsak meggrillezi az olajat...ezért nem árt egy 40-est beletölteni. 1nyes
Szerk:
Jaaaaaj mekkora f@sz vagyok....kezembe került a mostani olaj doboza. 5W30 van benne. mmg mmg mmg Az a durva, hogy neten elméletileg tudja a GM besorolást de a dobozon nyoma nincs effélének. Azért emlékeztem rosszul, mert először 40-jött a rendelésben de visszacseréltem volt. Mostmár tiszta...na de ez marad úgyis wors

Mondom jójaz 5W30 :D

Reeckatee írta:Na a számításaim finoman át lettek húzva. Az lett a nagy helyzet, hogy elfogyott az a Valvoline amit használok és az új rendelés már bulgarische kutyulék.
Volt polcon, még belga töltésű Mobil Super 3000 így jobbnak láttam azt megvenni. Következő olajcserénél már nem is tudom mit fogok venni... pphhp

Milyen Valvoline van most benne? Én tudom mit veszel következő csere előtt! .....olajat! zn1j
(Nekem is olaj után kell lassan néznem, jó kis 10W40-es után zn1j )
Okos vagy, ha csak felét hiszed el annak amit hallasz... Zseniális ha tudod, melyik felét.
"A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel. Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el."
Peti
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2011.03.09. 14:57

Nézelődtem neten de elég drágaság van. Még 10W40 téren is, lehet GM lesz bele. 1ooo 4ezer kontra 6+ezer mimimimi? Még megálmodom. zn1j
Peti
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás  Szerző: Reeckatee » 2011.03.09. 17:32

Peti468 írta:Milyen Valvoline van most benne? Én tudom mit veszel következő csere előtt! .....olajat! zn1j
(Nekem is olaj után kell lassan néznem, jó kis 10W40-es után zn1j )

Most Valvoline SynPower XL-III 5W30 van benne. Amit ma vettem az az Mobil Super 3000 X1
BMW E91 320D

Reeckatee
Sofőr
Sofőr

Hozzászólás  Szerző: bcsillag » 2011.03.09. 20:41

Nincs baj a chippel, de ettől még "csak" 15 0lovas lett a gép, mint a 16 szelepes CDTI gyárilag.

És ha abba (is) jó a gyári GM minősítésű (Dexos2) 5W30, akkor azért a tiedbe is jó lesz nem? Sőt ha jó volt az ismerősöm 240 lovas OPC Astrájába, akkor azért nem rossz az 5W30 viszkozitás.

Egyetértek teljesen Felyp-el. Gyári előírásnak megfelelő olajat, oszt jóvan! 1lik

Nem százmilliós rallygépek ezek. wors wors

Én mint már írtam Felyp ajánlására kipróbáltam a kedvező árú, de annál hírhedtebb GM-et és semmi de semmi negatív tapasztalatom nem volt vele. Most is az fog bele menni. (A most az nyáron lesz).
bcsillag
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Hozzászólás  Szerző: Reeckatee » 2011.03.10. 00:15

bcsillag írta:Nincs baj a chippel, de ettől még "csak" 150 lovas lett a gép, mint a 16 szelepes CDTI gyárilag.

És ha abba (is) jó a gyári GM minősítésű (Dexos2) 5W30, akkor azért a tiedbe is jó lesz nem? Sőt ha jó volt az ismerősöm 240 lovas OPC Astrájába, akkor azért nem rossz az 5W30 viszkozitás.

Egyetértek teljesen Felyp-el. Gyári előírásnak megfelelő olajat, oszt jóvan! 1lik

Én mint már írtam Felyp ajánlására kipróbáltam a kedvező árú, de annál hírhedtebb GM-et és semmi de semmi negatív tapasztalatom nem volt vele. Most is az fog bele menni. (A most az nyáron lesz).

Ez a játék most nem arra megy ki, hogy az enyém milyen szuper gép vagy sem. Ez csak egy digó dízel talicska de az enyém és azt szeretném ha a legjobbat kapná. Ezelőtt GM volt benne és 8 ezer km után úgy csattogott mint egy légkalapács, márpedig azt az olajat mégegyszer nem töltöm bele ami a fülnek sem kellemes hangot hallatt a motor által. Szerencsére nem vagyok abban a helyzetben, hogy a legolcsóbb nyálat töltsem bele, ami a chipet illeti nem azért van, hogy Ferrari legyen belőle csak kissé dinamikusabb vezetést kölcsönöz. Itt inkább az a kérdés, hogy ki lát bele a GM palackokba....senki, ahogy a többibe sem. Az is lehet fölösleges vállogatni az olajak közt, lehet az egészben ugyanaz a lötty van csak szokásos módon szivatnak a marketinggel. Ami most fog belekerülni az is gyári előírásnak megfelelő olaj csak egyszerűen a Mobil olajnál az 5W40 kapott GM minősítést (most dettó 5W30 Valvoline volt/van benne). Azt viszont ne tévesszük szem elől, hogy télen én -38 fokban indítom az autót, ráadásul ez egy olajkályha. Lehet, hogy a GM olaj más éghajlat mellett aranyat ér, de azt a helyet nem Erdélynek hívják az is biztos.
BMW E91 320D

Reeckatee
Sofőr
Sofőr

Hozzászólás  Szerző: bcsillag » 2011.03.10. 11:02

Reeckatee írta:
bcsillag írta:Nincs baj a chippel, de ettől még "csak" 150 lovas lett a gép, mint a 16 szelepes CDTI gyárilag.

Ez a játék most nem arra megy ki, hogy az enyém milyen szuper gép vagy sem. Ez csak egy digó dízel talicska de az enyém és azt szeretném ha a legjobbat kapná. Ezelőtt GM volt benne és 8 ezer km után úgy csattogott mint egy légkalapács, márpedig azt az olajat mégegyszer nem töltöm bele ami a fülnek sem kellemes hangot hallatt a motor által. Szerencsére nem vagyok abban a helyzetben, hogy a legolcsóbb nyálat töltsem bele, ami a chipet illeti nem azért van, hogy Ferrari legyen belőle csak kissé dinamikusabb vezetést kölcsönöz. Itt inkább az a kérdés, hogy ki lát bele a GM palackokba....senki, ahogy a többibe sem. Az is lehet fölösleges vállogatni az olajak közt, lehet az egészben ugyanaz a lötty van csak szokásos módon szivatnak a marketinggel. Ami most fog belekerülni az is gyári előírásnak megfelelő olaj csak egyszerűen a Mobil olajnál az 5W40 kapott GM minősítést (most dettó 5W30 Valvoline volt/van benne). Azt viszont ne tévesszük szem elől, hogy télen én -38 fokban indítom az autót, ráadásul ez egy olajkályha. Lehet, hogy a GM olaj más éghajlat mellett aranyat ér, de azt a helyet nem Erdélynek hívják az is biztos.

Féreértettél én nem fikáztam a chipet, csak arra utaltam, hogy a megváltozott teljesítménye is bőven belül van a terhelhetőségi köszöbön, vannak ettől lényegesen kihegyezettebb motorok.
Ha megteheted, hogy csúcsolajat vegyél, vegyél, bár szerintem a mai gyártástechnológia mellett olyan szignifikáns különbségek nem lehetnek egy viszkozitási osztályon és egy gyártói minősítésen belül.
pl. 5w30 GM minősítésű olajok közt értve.
A -38 foknál meg az izzítógyertya az akksi és legfőképpen a gázolaj minőségén fog múlni, hogy beröffen-e a vas és a legkevésbé a motorolajon.
A kenés meg az első pár másodpercben mindegyik olajnál sz*r lesz.
De nyugi nem megtéríteni akarlak.
bcsillag
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Hozzászólás  Szerző: Reeckatee » 2011.03.10. 12:18

bcsillag írta:Féreértettél én nem fikáztam a chipet, csak arra utaltam, hogy a megváltozott teljesítménye is bőven belül van a terhelhetőségi köszöbön, vannak ettől lényegesen kihegyezettebb motorok.
Ha megteheted, hogy csúcsolajat vegyél, vegyél, bár szerintem a mai gyártástechnológia mellett olyan szignifikáns különbségek nem lehetnek egy viszkozitási osztályon és egy gyártói minősítésen belül.
A -38 foknál meg az izzítógyertya az akksi és legfőképpen a gázolaj minőségén fog múlni, hogy beröffen-e a vas és a legkevésbé a motorolajon.

Nem sértődtem meg puszii ...tegnap lehet darabos voltam, végülis szakítás után... Na de felejtős... 1pias
Ami a témát illeti biztos vagyok benne, ha az embernek van lelke akkor nem használ több olyan cuccot amiről egyszer legalább meggyőződött, hogy egy rakat sz*r.
Csúcsolaj....hmm....ezt boncolgathatnánk, lehet a palackban még olyan olaj sincs mint a GM de a lelkem legalább tiszta marad.
Egyébként tudom, hogy az autó nem a motorolajtól indul be, de arra a fejem teszem, hogy 2x hamarabb elhasználom ilyen klíma mellett az olajat mint te "melegebb éghajlaton" 1nagylol
Sok rövid távot megyek az autóval, mindig nem tudom bemelegíteni teljesen ezért szerintem ez a minimum amit tehetek érte, hogy fincsi olajat kap időben ....
Remélem nem sikerült kötözködősnek a hsz, mostmár a hangulatom is jobb. Peace Balázs!!! puszii
BMW E91 320D

Reeckatee
Sofőr
Sofőr

Hozzászólás  Szerző: bcsillag » 2011.03.10. 13:27

Reeckatee írta:
bcsillag írta:Féreértettél én nem fikáztam a chipet, csak arra utaltam, hogy a megváltozott teljesítménye is bőven belül van a terhelhetőségi köszöbön, vannak ettől lényegesen kihegyezettebb motorok.

Nem sértődtem meg puszii ...tegnap lehet darabos voltam, végülis szakítás után... Na de felejtős... 1pias
Ami a témát illeti biztos vagyok benne, ha az embernek van lelke akkor nem használ több olyan cuccot amiről egyszer legalább meggyőződött, hogy egy rakat sz*r.
Csúcsolaj....hmm....ezt boncolgathatnánk, lehet a palackban még olyan olaj sincs mint a GM de a lelkem legalább tiszta marad.
Egyébként tudom, hogy az autó nem a motorolajtól indul be, de arra a fejem teszem, hogy 2x hamarabb elhasználom ilyen klíma mellett az olajat mint te "melegebb éghajlaton" 1nagylol
Sok rövid távot megyek az autóval, mindig nem tudom bemelegíteni teljesen ezért szerintem ez a minimum amit tehetek érte, hogy fincsi olajat kap időben ....
Remélem nem sikerült kötözködősnek a hsz, mostmár a hangulatom is jobb. Peace Balázs!!! puszii

Elfogadom a véleményedet! 1lik
bcsillag
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Hozzászólás  Szerző: Sanci » 2011.04.05. 15:34

Legutóbb ezt kapott a bódé a traktorblokkba (fenti kép) pphhp remélem a megmaradt 3 liter (amiből 1 a "vésztartalék" flakonba került és a raktérfiókban kapott helyet és 2 maradt kannában) kibírja a következő cseréig mimimimi?

Egy nem turbós blokkba az 5w-30 olaj (persze nem a tecskós és egyéb "saját márkás regenerált valami) tökéletes, turbósba meg 5w-40 -persze ha nem állandóan van leforgatva, így pl a maci az alsó fajtát kapja legközelebb próbaként, ha beválik akkor marad mimimimi? eddig rosszat nem hallottam róla, és árban sem drágább mint a tudni valóan minőségik bár nem is az ócó kategória.. :)
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Sanci
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Hozzászólás  Szerző: Opeles90 » 2011.04.10. 10:40

Ebben a hónapban esedékes nekem is az olajcsere, és erre gondoltam:
http://lubmaster.hu/spd/unas_275006/Eneos_Premium_10w40_4L
Jó pár ismerősöm kipróbálta már, és mindenkinek elég sok pozitív véleménye van erről.
-csendesebb a motor
-jobban húz a kocsi
-egyenletesebben jár.
Valakinek közületek van tapasztalata erről az olajról? 1hmmm
http://www.eneos-olaj.hu/index.php/eneos
Opel astra 'F' 1.7DR, 1993. A dízelfanatikus Caravanos, amúgy Lacika.
Opeles90
Sofőr
Sofőr

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2011.04.10. 11:00

Opeles90 írta:Ebben a hónapban esedékes nekem is az olajcsere, és erre gondoltam:
http://lubmaster.hu/spd/unas_275006/Eneos_Premium_10w40_4L
Jó pár ismerősöm kipróbálta már, és mindenkinek elég sok pozitív véleménye van erről.
-csendesebb a motor
-jobban húz a kocsi
-egyenletesebben jár.
Valakinek közületek van tapasztalata erről az olajról? 1hmmm
http://www.eneos-olaj.hu/index.php/eneos

Nekem is lassan és vettem is oilt: http://olajhaz.hu/sites/default/files/o ... -40-4l.jpg :mrgreen:
:D -olajtól jobban húz? pphhp
Peti
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás  Szerző: Opeles90 » 2011.04.10. 11:03

Peti468 írta:Nekem is lassan és vettem is oilt: http://olajhaz.hu/sites/default/files/o ... -40-4l.jpg :mrgreen:

Jaja, dinamikusabban pörög felfele. Ezt én is észrevettem már olajcserénél, csak akkor castrolt kapott, és érezhetően olyan bikásabb volt tőle a kocsi.
GM olaj? Ezt amúgy annyian szidják, de a kérdés, hogy miért? 1hmmm
Mindenki szidja, de negatívat nem tud róla mondani senki :D
Opeles90
Sofőr
Sofőr

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2011.04.10. 11:10

Opeles90 írta:
Peti468 írta:Nekem is lassan és vettem is oilt: http://olajhaz.hu/sites/default/files/o ... -40-4l.jpg :mrgreen:

Jaja, dinamikusabban pörög felfele. Ezt én is észrevettem már olajcserénél, csak akkor castrolt kapott, és érezhetően olyan bikásabb volt tőle a kocsi.
GM olaj? Ezt amúgy annyian szidják, de a kérdés, hogy miért? 1hmmm

Ez már placebóóó nem? :D Szidják, de van saját tapasztalat és nekem megfelel! ;)(Nem a lucernaföldön szerzem be szóval jó az)
Peti
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás  Szerző: Felyp » 2011.04.10. 11:36

52000km-t mentem eddig GM 5w30al.
Nincs vele semmi gond ha csak az nem, hogy nem menő márkája van.

bcsillagot tavaly rábeszéltem, eddig még nem állt be a motorja

Joyejék corsa C-be gm 10w40et raktam utoljára az is még megy.

Egyéb kérdés?
Skoda Fabia GreenLine Kép
Elhalálozott. : Astra H 1.7, 2004 KépMegvan még: Astra H Z16XER ----- Kép

Vezetett idő "naggyal" összesen: 7081 óra ----- 2019.-ban: 731 óra + kisautós vezetett idő..... Frissítve: 2019.07.06.
Felyp
Versenyző
Versenyző

Képek: 2

Hozzászólás  Szerző: Sanci » 2011.04.10. 11:39

Opeles90 írta:GM olaj? Ezt amúgy annyian szidják, de a kérdés, hogy miért? 1hmmm

Na akkor elmondom a magam véleményét- az enyémben szinte öntisztulós volt, mire kifutotta a 7 ezres periódust 3.5 liternyit borítottam utána -az össz ami kell bele 5.2-5.3 liter :? pozitívumként egyedül a korom lebegtetését tudom felírni neki de semmi többet, nem húzott vele, 2000 után már olyan volt mint a Castrol 5000 után. Egyébként a beszerzési forrás jó/megbízható volt de az az olaj..annyiért már valóban olajat kapok Castrol vagy Mobil személyében.. ;)
Sanci
Tesztpilóta
Tesztpilóta

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2011.04.10. 11:55

Peti468 írta::D -olajtól jobban húz? pphhp

Mivel a motor energiájának jelentős része a saját belső súrlódásánal legyőzésére megy el, nem mindegy hogy régi besűrüsödött olaj keni a mozgó részeket, vagy új, friss. Szerintem.
A GM-olajról meg: az F-astrákat amikor vették új korukban még több pénzük volt az embereknek, nem álltak neki otthon olajat cserélni főleg az idősebb korosztály hanem elvitték a márkaszervizbe(nekem is van több ilyen ismerősöm) ahol GM-olajat raktak bele. Aztán megvette ezt a kocsit a mi korosztályunk, még ha tényleg jobb is a márkás olaj , ha előtte 200-ezret futott GM-el van értelme váltani? mimimimi?
Zafira A Z18XE.
zotya975
Profi versenyző

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2011.04.10. 13:10

zotya975 írta:Mivel a motor energiájának jelentős része a saját belső súrlódásánal legyőzésére megy el, nem mindegy hogy régi besűrüsödött olaj keni a mozgó részeket, vagy új, friss. Szerintem.
A GM-olajról meg: az F-astrákat amikor vették új korukban még több pénzük volt az embereknek, nem álltak neki otthon olajat cserélni főleg az idősebb korosztály hanem elvitték a márkaszervizbe(nekem is van több ilyen ismerősöm) ahol GM-olajat raktak bele. Aztán megvette ezt a kocsit a mi korosztályunk, még ha tényleg jobb is a márkás olaj , ha előtte 200-ezret futott GM-el van értelme váltani? mimimimi?

Nincs, meg mindenki azt önt/öntet bele amit akar! ;)
Peti
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás  Szerző: Opeles90 » 2011.04.10. 14:36

Peti468 írta:Ez már placebóóó nem? :D Szidják, de van saját tapasztalat és nekem megfelel! ;)(Nem a lucernaföldön szerzem be szóval jó az)

Háát, igazából akinek bejön annak jó. Én még soha életembe nem öntöttem bele GM olajat, mindíg castrolt,totalt, vagy mobil1-et kapott. Generál óta meg csak castrol és total quartz. Mivel ez céges kocsi volt németországban, annakidején biztos vitték a szokásos cégesautó szervízre, és 100% hogy GM-et kapott.
Opeles90
Sofőr
Sofőr

Hozzászólás  Szerző: bcsillag » 2011.04.18. 09:12

Nem köcsögségből írom mielőtt félre értené valaki, csak azért mert nem ismer, de közel huszonéves autóba, a kocsi forgalmi értékének 5 százalékát olajra/olajcserére költeni megéri?
Én a két és fél éves kocsimba a második éves olajszerviz alkalmával GM-et töltöttem bele. GM szabánynak és előírásnak megfelelőt.
Előtt márkaszervizben (!!!) NEM GM-szabvány (!!!) Castrol Edge 5W-40-et kapott. Csak akkor nem tudtam, hogy nem megfelelő. A válasz az volt mikor megkérdeztem miért ez ment bele, hogy gondolom, ha BMW-be jó, akkor Opelba nem???? :shock: :shock: 1chair

Kérdem én: mi a jobb? A gyártó által előírt és a motor előírásait teljesítő, mellesleg ár/érték arányban is kiváló olaj, vagy pedig egy k*rva drága márkás olaj, amelyet ugyanuúgy cserélsz x ezrenként?

Mellesleg, ha már a "hallottam a havertól, hogy sz*r..." történeteknél járunk, akkor megjegyzem, hogy a Castrolt meg előszeretettel hamisítják. Főleg az olcsó webshoposokat. Persze ez is csak urban legend, de érdemes elgondolkodni, hogy ugyanaz az olaj egyik helyen, hogy kerülhet szinte harmadannyiba, mint máshol. Minden kereskedő és minden vevő hülye lenne? Hmmm? 1hmmm 1hmmm
Egy kocsin ezer dolog tönkremehet, a csúcsminőségű olaj nem fogja életben tartani. Kell a jó olaj, nem vitatom, de nem kell a ló túloldalára átesni.

Opeles90 írta:
Peti468 írta:Ez már placebóóó nem? :D Szidják, de van saját tapasztalat és nekem megfelel! ;)(Nem a lucernaföldön szerzem be szóval jó az)

Háát, igazából akinek bejön annak jó. Én még soha életembe nem öntöttem bele GM olajat, mindíg castrolt,totalt, vagy mobil1-et kapott. Generál óta meg csak castrol és total quartz. Mivel ez céges kocsi volt németországban, annakidején biztos vitték a szokásos cégesautó szervízre, és 100% hogy GM-et kapott.
bcsillag
Tanfolyamos
Tanfolyamos

Hozzászólás  Szerző: Opeles90 » 2011.04.18. 09:24

bcsillag írta:..

őőő...hát, nekem mondjuk mind1. Eddig 2009 novembere óta alsóhangon 700ezer forintot költöttem a kocsimra. 400 volt a motor felújítása. Ami olyan mintha 1 vadonatúj motort tettem volna bele. Minden alkatrésze újan boltból, az utolsó csavarig. Annyi kivétel van,hogy a blokk maradt és meg lett fúrva. Aztán nekem nem mindegy, hogy milyen olajat öntök bele. ;)
Opeles90
Sofőr
Sofőr

Hozzászólás  Szerző: Peti » 2011.04.18. 15:02

bcsillag írta:Nem köcsögségből írom mielőtt félre értené valaki, csak azért mert nem ismer, de közel huszonéves autóba, a kocsi forgalmi értékének 5 százalékát olajra/olajcserére költeni megéri?
Én a két és fél éves kocsimba a második éves olajszerviz alkalmával GM-et töltöttem bele. GM szabánynak és előírásnak megfelelőt.
Előtt márkaszervizben (!!!) NEM GM-szabvány (!!!) Castrol Edge 5W-40-et kapott. Csak akkor nem tudtam, hogy nem megfelelő. A válasz az volt mikor megkérdeztem miért ez ment bele, hogy gondolom, ha BMW-be jó, akkor Opelba nem???? :shock: :shock: 1chair

Hát igen ezeket érdekesnek találom én is. Jó van különbség motor és motor közt de akkor is!
Opeles90 írta:
bcsillag írta:..

őőő...hát, nekem mondjuk mind1. Eddig 2009 novembere óta alsóhangon 700ezer forintot költöttem a kocsimra. 400 volt a motor felújítása. Ami olyan mintha 1 vadonatúj motort tettem volna bele. Minden alkatrésze újan boltból, az utolsó csavarig. Annyi kivétel van,hogy a blokk maradt és meg lett fúrva. Aztán nekem nem mindegy, hogy milyen olajat öntök bele. ;)

Béke emberek, mindenki azt tesz/tetet bele amit jónak lát vagy az anyagi helyzete megengedi. Kinek "X" olaj jött be kinek "X2" olaj. ;)
-Találkoztam olyan figurákkal már akinek, teljesen mind1 volt mit rakunk bele, olaj-olaj nem? Új legyen "címszóval".
Peti
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás  Szerző: Opeles90 » 2011.04.18. 15:37

Peti468 írta:Béke emberek, mindenki azt tesz/tetet bele amit jónak lát vagy az anyagi helyzete megengedi. Kinek "X" olaj jött be kinek "X2" olaj. ;)
-Találkoztam olyan figurákkal már akinek, teljesen mind1 volt mit rakunk bele, olaj-olaj nem? Új legyen "címszóval".

Hát hogyne, nincs is itt vitatkozás,nem azért meg nem olyan stílusba mondtam ;) . Motor, fékek, futómű, számomra ezek azok, amire ha kell többet költök, de akkor az legyen is olyan, hogy nagyon jó.
Opeles90
Sofőr
Sofőr

Hozzászólás  Szerző: zotya975 » 2011.04.18. 19:09

Opeles90 írta:őőő...hát, nekem mondjuk mind1. Eddig 2009 novembere óta alsóhangon 700ezer forintot költöttem a kocsimra. 400 volt a motor felújítása. Ami olyan mintha 1 vadonatúj motort tettem volna bele. Minden alkatrésze újan boltból, az utolsó csavarig. Annyi kivétel van,hogy a blokk maradt és meg lett fúrva. Aztán nekem nem mindegy, hogy milyen olajat öntök bele. ;)

Oké, de megint más tészta, ha egy új, vagy felújított autóról beszélünk, de mint írtam a hozzánk került F-astrák 200-ezren keresztül kapták a GM-t vagy éppen a tecsós olajat. Márpedig a 200-ezren keresztül ezt kapta akkor már megszokta, a tecsós olajnál meg csak jobb lehet. Hamisítani meg a mai világban szinte bármit tudnak. Amúgy nekem pont a GM-et nem eszi a Castrolt előtte elég jól kajálta.
Zafira A Z18XE.
zotya975
Profi versenyző

Hozzászólás  Szerző: Opeles90 » 2011.04.18. 19:16

zotya975 írta:Oké, de megint más tészta, ha egy új, vagy felújított autóról beszélünk, de mint írtam a hozzánk került F-astrák 200-ezren keresztül kapták a GM-t vagy éppen a tecsós olajat. Márpedig a 200-ezren keresztül ezt kapta akkor már megszokta, a tecsós olajnál meg csak jobb lehet. Hamisítani meg a mai világban szinte bármit tudnak. Amúgy nekem pont a GM-et nem eszi a Castrolt előtte elég jól kajálta.

Igen. Nekem is míg nem lett renoválva az egész addig azt kapta amit kapott, senkit se érdekelt, elketyegett azzal, de mostmár hogy ennyi lett ráköltve, inkább a lehető legjobbat adom neki, mert nem volt olcsó és próbálom óvni minden szempontból. Szépen be lett járatva, max 70-80al mentünk vele 5.-ben 2000 kilóméterig. Első útja az egy 440 kilóméteres folyamatos 70es tempójú út volt, pestre. EGR szelep le van zárva, nem taposom ki a szemét, ha megpörgetem és tényleg már nagyon odalépek neki akkor nekem a lábam "leszabályoz" 4200-4500 körül. Annál jobban nem, és azt is nagyon ritkán. Nem nagyon pörgetem 2000 fölé. Próbálok odafigyelni rá, hogy megint lefusson nekem legalább annyit mint a felújítás előtt (377ezer km). ;)
És ha odafigyelek rá, nagyon hálás kis motor lesz. Nem fogja most elérni a 10ezret ez az olaj, de nem érdekel....2500 kilóméter híja lesz még a 10ezernek. Inkább lecserélem. Tavaly nyáron lett beletöltve. öreg már :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Opeles90 2011.04.18. 19:26-kor.
Opeles90
Sofőr
Sofőr

ElőzőKövetkező

Vissza: Kenőanyagok